şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ejder soyunun en acimasiz, en akilli ve en yeteneklisidir
  buyu , ate$, sava$ yetenekleri kesinlikle olumculdur
  yuzyillardir gokte gezen atalari gibi, insan olsun ba$ka bir ejder olsun onlar icin fark etmez, av avdir.
  hele guzel e$yalari varsa ve lezzetliyse eti!

  olmaz ya dm`iniz size bir red dragon oldurturse derisini harcamayin, eger kesmeyi becerebilirseniz tabi .
 • thomas harris'in silence of the lambs'den önce yayınladığı ve hannibal lecter karakterinin ilk defa ortaya çıktığı roman. daha önce filme çekilmiş ve çok fazla ses getirmemiş ama silence of the lambs ve hannibal'ın ardından mgm üçlemenin son halkası olarak "red dragon"u yeniden filme çekmeye hazırlanıyormuş.
 • en tehlikeli dragon sayılır, gold dragon kadar güçlü onun tam tersi olarakda her türlü çirkeflik yapar pislik bi hayvandır, zavallı playerlar tarafından hiç sevilmez..
 • dragonlance settinginde yer alan chromatic dragon çeşididir. chromatic dragonlar arasında en büyük boyda, en akıllı ve pek çok magic alanında oldukça iyidirler. breath weapon olarak fire da kullanırlar.
 • dragonlance den bildigimiz uzere ve diger sozluk yazarlarinin belirttigi gibi en tehlikeli dragon olmasi ile bilinen bu yaratiga , ayni degerleri bunyesinde bulunduran bir acid cesidinde rastlariz. nasil ki ex* mevzusu cesitli boy , renk ve isimlerde satisa cikiyor ise acid mevzusunda da durum boyle iken '98 yapimi the acid house filmini izleyenler hatirlayacaklardir ki ; filme konu olan soz konusu acidde red dragon idi. simdilerde drug piyasasi ne alemde bilemem lakin filmin ciktigi donemlerde aldigim duyumlara gore en agir ve kaliteli acid cesidi olarak bulunmaz bir deger tasiyormus.
 • 1)diğer iki kitaptaki karakterlerden doktor lecter in yanında fbi bölüm şefi ve clarice starling in patronu jack crawford un olduğu 3 lemenin ilk kitabı...
  konu olarak fbi ajanı jack crawford un, eski bir fbi ajanı olan will graham ın gerçekleştirdiği amreikan rüyasının içine kızıl ejder adlı katili yakalamak için yardım istemeye gelerek sıçmasıyla başlıyor ve hannibal lecter le ilk buluşma gerçekleşiyor.
  türkiyede altın kitaplar yayıncılık tarafından "sapık" adıyla yayımlandı fakat sapık romanı aynı yazara ait farkı bir hikayedir.ama altın kitaplar yayıncılık bu hatayı düzeltti ve kitabı orjinal isminin türkçe karşılığı olan kızıl ejder ismiyle yayımlanmaya başladı.red dragon 1980li yıllarda "manhunter" adıyla sinemaya uyarlanmıştır.
  serinin diğer iki kitabı olan kuzuların sessizliği yine altın kitaplar yayıncılık, hannibal ise inkilap yayınlıcık tarafından yayımlanmaktadır.
  2)hayal dünyası ürünü olan kocaman kırmızı renkli ağzından ateş çıkaran çok güçlü yaratık, fantasy role playing karakteri... fazla anlamam, etmem sözü uzmanlara bırakiyim...
 • uştukları an farkedilen tek şeyin üzerinizde ölüm uçtuğu korkusu olduğunu hissettiren cansızlar**.
 • forgotten realms'da en tehlikelisi klauth ismindeki red dragon'dur.
 • bir kaykay ve ilgili zımbırtılar markası.
 • 15 kasim itibariyle turkiyede gosterime girecek olan filmin adi. emily watson ve philip seymour hoffman harvey keitel mary louise parkerda oyuncu kadrosunda. yonetmeni ise chris tucker yonetmeni olarak un salmis brett ratner. pek iyi birsey olacagini sanmiyorum ya neyse..