şükela:  tümü | bugün
 • chicago tribune'nun butun klasik havasini kirarak cikarttigi, yeni tabloid gazete. bunu bir tehtid olarak goren, zaten bir tabloid olan chicago sun times, rakip olarak tabloidin tabloidi red streak'i cikartmistir. sonuc olarak yavsak gazetenin tabloidi, ciddi gazeteyi, ciddi gazetenin tabloidi yavsak gazeteyi animsatir hale gelmis, bir hafta boyunca chicagolularin belese dandik gazete okumasini ve kafalarinin karismasini saglamistir. isbu celikmetre olarak 2012'de marketing derslerinde musteri calmak ve imaj kaymasi dalinda ornek olarak okutulacagini simdiden ilan ederim.
 • amerika dahilinde batidan doguya, veya tersi durumunda yapilan uzun ucuslarin sabahin kor vaktinde vuku bulanlarina verilen ad, sabah beste kalkip 5 saat uctum indigimde gozler boyle kipkirmizi hesabi...cumle icinde 'hangi ucakla geliyosun?' "red eye la" seklinde kullanilir. (bkz: amerikan kopegiyim ondan ingilizce yaziyorum) (bkz: iki turkun ingilizce kullanarak anlasmasi)
 • sydneyde cdleri en ucuza bulabileceğiniz mekan, kolleksiyoncular icin geniş bir arşiv bölümüde vardır eski plak- cd - video ve kitaplardan olusan...
 • rachel mcadams*, cillian murphy* ve brian cox*'un baş rollerini paylaştığı, wes craven* imzalı yeni bir gerilim filmi.

  --- spoiler ---
  uçağa binmekten nefret eden lisa reisert(rachel mcadams) miami'ye uçacağı gece havaalanında bir adamla tanışır ve adamdan etkilenir. bir de üstüne uçakta yan koltuğuna bu yakışıklı düşer. fekat jackson(cillian murphy)'ın niyeti bambaşkadır. uçaktaki zengin bir adamı öldürmekle görevlendirilen jackson'ın lisa'ya ihtiyacı vardır. bu yüzden de kızımızı babasını öldürmekle tehdit eder. yerden 30.000 fit yükseklikte bunu nasıl yapacağını soran lisa jackson'dan ''bir sinyal göndermeme bakar'' cevabını aldıktan sonra tutuşur. ayrıca kimseden yardım isteyemez ve kaçacak yeri de yoktur. lisa fenalara gelmiştir. bizde oturup lisa'nın kimsenin hayatını tehlikeye sokmadan olaydan nasıl sıyrılacağını sadist bir zevkle izleriz.
  --- spoiler ---
 • çok güzel heykelsi bonglar üreten bir firma.

  http://www.red-eye.co.uk/
 • bira, votka ve domates suyu ile yapılan bir kokteyl. bir bira bardağının 3/4'ünü birayla dolduruyor üzerine bir shot bardağı votka, bardak doluncaya kadar da domates suyu koyuyorsunuz ortaya bu miktarda içilmesi zor olan bir kokteyl çıkıyor.
 • çok başarılı bir trailer'ı olan bir film. zira ilk başta bayık havaalanı romantizmi tadında başlayan trailer'ın sonunda sürprizli bir sonu ve merak uyandırıcı bir etkisi var. resident evil 2'nin de ilk fragmanı böyleydi, kozmetik reklamı sonunda bö diye bişeyler oluyordu hani.. işte o hesap.
 • trailer inda cillian murphy nin taninamayacak kadar cirkinlesmis oldugunu gozler onune seren film.bu arada once cursedsimdi red eye derken wes craven abimiz ataga gecmis gibi gorunuyor.
 • jack scalia* hayranlari icin guzel bir surpriz barindiran film. rolu cok kisa da olsa, biraz yaslanmis da olsa, kisa sureli bir goz banyosu imkani sunuyor. hele cillian murphy'nin insanin icini donduran bakislarindan sonra ilac gibi geliyor o italyan ifadesi.

  ayrica filmde survivor'in avustralya'daki bolumunun ikincisi colby'nin de kucuk bir rolu var, meraklisina duyurulur!