şükela:  tümü | bugün
 • 90'larin baslarinda 16 kanalli bir konser mikseri. el yapimi 0.5 kw'lik bir verici, telsiz anteni ve sürekli degisen cd deck, pikap, kaset deck (tamire gelen cihazlarin hemen tamir edilip teslim süresine kadar kullanilma durumu) gibi cihazlarla 90 civari muhtelif fm frekanslarindan ve dikilitas cihetinden sadece rock yayini yapmis olan radyo istasyonu. henüz ortada hür fm yokken hürriyet gazetesi radyoyu satin almak istemis ve fakat bu garip adamlar hiç düsünmeden reddetmislerdir teklifi. akabinde yayin hayatinin 1 yili dolmadan birbirlerine düsüp güzelim radyoyu kapatmislardir. derlerki saga sola yapistirilmis a5 boyuttaki red fm stickerlari hala yapistirildiklari yerlerden sökülmemislerdir..
 • korsan yayin yaptigindan dolayi radyolarin kapatildigi sürelerde bile israrla yayin yapabilen bir istasyondu. telefon numarasi, adresi bilinmezdi, dolayisiyla pek arayan da olmazdi. çekincesi yoktu, diledigini söylerdi. dinlemek için yüksekçe bir yerde ya da besiktas civarinda konuslanmak gerekirdi. açik radyo, kent fm gibi kanallarda program yapan bir takim adamlarin mikrofondaki ilk deneyimlerini red fm'de edindikleri söylenir..
 • joker adli, calan $arkiyi bilenin, yeni bir $arki isteyerek programi devam ettirmesi ile ilerleyen fantastik bir programi yapmi$ olan efsane radyo. red fm, rock, 93.2
 • (bkz: cat fm)
 • benimle mezara gideceğini düşündüğüm,
  benimle beraber kendisinden bilgi sahibi olanların ya hafıza zaafiyetlerinden ötürü kayıtlarından sildiklerini düşündüğüm radyo,
  cat fm'de denir evet, teşvikiye'de bir giriş katından yayın yapan radyonun stüdyo bozması mekanında birsürü kediyle beraber yayın yapılırdı.
  sahibi aslen raydoların harbiden undergroun olduğu dönemlerde, anadoluda pıtrak gibi çoğaldığı dönemlerde,
  radyoların teknik sistemlerini kurarken "ulen bi tane de kendime radyo yapayım ya" yaklaşımıyla açılmış idi.
  ve nacizane, bendenizin de altı aya yakın, türkçe rock programı yaparak varolduğum,
  ilk programımda, demo çekilen programda, canlı yayında,
  gelen telefonda beni her hafta dinlediklerini iddia eden hatun kızımızın olduğu
  ve yine o dönemler çok popüler olan radyoda istek çaldırmak başarısını,
  o zamanlarda kız arkadaşım, şimdilerde hayat arkadaşıma birinci elden istekleriyle cevap verdiğim radyo,
  e evet iddia edilen o a5 stickerlerın bizim dikilitaş'daki öğrenci evine duvar kağıdı olmuşluğu da vardır, evet.