şükela:  tümü | bugün
  • gonzodan çıkmıs aman kaçmaz dedigim, konusunu okuyunca gantzi andıran ama hiç beklemedigim derecede sıkıcı olan, sözde gerilim, dram, ve cinayetlerle tırnaklarımızı kemirmemiz gereken anime. karakterlerin kendileri de, çizimleri de ileri derecede irite edici ama dizi tutmus olacak ki 8 agustos itibariyle red garden: dead girls ova çıkacak. meraklısına.
  • gonzo yapımcılığıyla sunulan 2006 yapımı anime dizi.
    olay new york'ta garip ölümlerin yaşandığı bir lisede geçiyor. 4 liseli kız; terbiyeli evlat kate, kokoş rachel, bebeksi rose ve erkek fatma claire, hatırlamadıkları bir gece sonrası gizemli bir kadın olan lula'nın yönlendirmesiyle kendilerini ebedi bir savaşın içinde buluyorlar. bu birbirinden tamamen farklı karakterler belirli gecelerde toplanıp kuduz bir köpeğe dönüşmüş canavar insanları öldürme görevini yerine getirme zorunluluğuna giriyorlar. bu zorunluluğun ardındaki gizem yavaş yavaş aydınlığa kavuşuyor. tabi yan tarafta kızların özel hayatları, problemleri, sevgilileri... falan
    hani animelerde aniden gelişen acayip korkunç olaylar olur da karakterler bu vahşete kolaylıkla adapte olurlar ya, red garden'da bunun tersine karakterler bu doğaüstü yeni hayatlarına uyum sağlamakta bayaa zorlanıyorlar. o kadar ki neredeyse dizi bitiyor. bu nedenle biraz sıkıcı olan dizinin kan ve vahşet oranı da düşük. bildik anime komedisinden yararlanmayan dizinin çizimleri 70'li yılların animelerini andırıyor (ve bu yüzden de pembe diziye benziyor) tam ciddi olaylar yaşanırken aniden müzikale dönüşüveriyor. ha bu arada gizem o kadar gizemli değil.