şükela:  tümü | bugün soru sor
 • batman efsanesinde gizemli karakterlerden biri,çok bilinmemesinin sebebi genellikle alternatif gerçekliklerde karşılaşılan bir karakter olması,şöyleki:

  1.bu karakter ile ilk karşılaştığımız durum,the joker adı ile bilinen mafya patronunun doğuşuna sebep olan kimyasal kazadan önce kullanmakta olduğu bir kimlik olması ve eylemlerini bu isimle gerçekleştirmesi

  2.ikinci robin tim drake joker tarafından öldürükdükten bir süre sonra yeniden dünyaya gelir,ölümü sonucu geçirdiği tramva sebebi ile başına gelenlerden batman'i sorumlu tutmaktadır ve intikam almak için red hood kimliğine bürünür.

  red hood,giydiği takım elbiseye kırmızı bir pelerin ve fanus benzeri,saydam olmayan kırmızı bir kask takan,the joker karakteri gibi delilik hususu üzerine ciddi problemleri olan bir karakterdir.
 • red hood ayrı bir dizi olarak gectigimiz aydan itibaren yayınlanmaya basladi. pek tabii dc comics'ten.

  --- spoiler ---

  "death in family" serisinde jason todd olan ikinci robin'in annesini bulmaya çalışması sırasında joker tarafından öldürülüşünden çok sonra ara ara ortaya çıkar.. bu arada death in family serisi, süregiden batman serisinde 470 küsürlerde bir yere denk gelir, ki şu anda 700. sayıyı geçen bir dizi, varın siz düşünün.

  red hood sadece 6 bölüm yayımlanacak, ilk 2 bölümde nasıl tekrar canlandığına baya uzun anlatıyorlar. tabii ki kahramanımız ra's al ghul. eski robin, lazarus pit'den çıktıktan sonra beklendiği gibi deliriyor. ve tamamen ikinci bir baba terk edilişi ile özdeşleştirdiği batman'in intikam almama pozisyonuan nefretini bağlayarak sorunu büyütüyor.

  en bi spoiler de, başrolde ra'nın kızı talia var. ve aslında ölümden kendi kendine dönen jason'u pit'e o sokuyor.
  "you have set free a curse on this world" diyerek ra baba bile durumun ciddiyetini görür, ancak talia'nın gözleri aştan kör olmuştur..batman'e yaranma derdi ile yola koyulur, resurrect jason da yanında

  --- spoiler ---

  aslında başka bir mini dizde de jason'un geri dönüşü üzerinde batman'in aldatılışı vardı ancak cok kısa bir bölümde bir iki sayfalık bir sahne olarak geçer. anımsayıp bağlayamadım şimdi.

  bu ise, 6 bölümlük dizi imiş, oldukça hızlı okunuyor, detay çok ama saçma değil ve sıkmıyor. bir de, çizgiler son dönem klasik çizgiler ancak renkler oldukça parlak.
 • dc rebirth için

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  artemis ve bizarro ile dark trinity'yi oluşturacak gibi görünüyor. aslında imana gelmeden önce bunu yapsaydı, en ilginç karşılaşmalardan birisine sebep olabilirdi.
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
 • gotham canlı izlerken the penguin'i yüzünden vurarak public enemy #1'e dönüşmüş ve batman'den sağlam bir dayak yemiştir.