şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: feux rouges)
  • catafalque'ın dialectique albümünün 3. parçası. sözleri: (bkz: copy paste değil alın teri)

you! the woman wandering
    under the red lights
    the sidewalks of these streets
    are used to your high heels
    are you truly in myself
    or am i your other half
    you! the woman crying
    and hiding in darkness
    though there is a lot loving you,
    why this weariness
    are you truly in myself
    or am i your other half
    you must believe in me
    you must believe in you
    it is me in the clouds
    that are around you
    you're not alone! i'm alone!
    you are stolen from me
    my heart is stolen by you
    i'll never forget about you
    you're not alone! i'm alone!

you! the woman embroidering
    and writing pain on my core
    my silver... my blade...
    you are to die for
    are you truly in myself
    otherwise i'm your other half

you can't deny
    the emptiness in your heart
    temptation in your past
    you're made for love by my god
    and i am for you!

music: arın baykurt
    lyrics: özge özkan
  • leziz bir vib gyor parçası.
  • cillian murphy ve sigourney weaver ın paranormal olayları araştıran iki kişiyi canlandıracakları film.
  • çok iyi başlayıp, devam edip vasat biten film.
    sinematografi şahane. ışıklar, oyunculuklar çok iyi ama çok fazla merak uyandırınca beklediğimiz cevap ne kadar şaşırtıcı olursa olsun hafifi bir hayal kırıglığı oluyor bu tür film ve dizilerde. daha çok şaşırtmasını bekliyorsunuz. bunda da böyle bir durum var. lostun sonu gibi. ama tavsiye ediyorum. yarısında çıkmazsınız.
  • holy fuck'in adam gibi adam sarkisi.

sozlerini yazayim da tam olsun:
  • filmi son iki-üç dakika içinde çözüyorsunuz. karmaşık olduğundan değil kesinlikle, son dakikaları başka bir film ile karıştırılmış gibi. başka senaryo'nun sonunu koymuşlar filme.
  • gayet güzel izlenebilecek bir film. umduğumdan biraz farklı bir rolde de olsa robert de niro'yu epeydir beyaz perde de izlememiş olan bana farklı bir tat bıraktı.
    filmin genel olarak en çok eleştirilen noktası finali sanırım. bence aslında çok fazla vasat olmayan final filmin gayet güzel olmasından dolayı çıta altı kalmış gibi duruyor.
  • öncelikle filmi cillian murphy için izlediğimi ve belki biraz taraflı yazacağımı belirterek söze başlamak istiyorum.
    film mükemmeldi.şöyle ki konusu standart cillian filmiydi.öle yüksek doz aşk içermeyen, insanı deli edecek derecede sürümceme de bırakan bir yapımdı.konu iyi yakalanmıştı.sonu oldukça şaşırtıcıydı.görüntü kalitesi ve oyuncu kadrosu başarılıydı.
    ne var ki tür kısmında yazıldığı gibi korku, gelirim, romantik, dram falan değildi.gizem yazılmış olsa idi kişiler ona göre izlerdi ve o zaman beklentilerini karşılardı belki beğenmeyenelerin.(zaten beğenmeyelenerin de sırf muhalefet olmak için olduklarından eminim)çünkü filmin berbat denecek hiçbir tarafı yok…
    neyse gelelim filmde ucu açık kalan yerlere; margaret’in ölümünün birşeye bağlı olması gerekiyordu.ölümü çok anlamsız oldu ya da olayla aynı gün ölmemeliydi.sonra madem simon şarlatandı o binanın tavan,lambaları nasıl ve neden yıkıldı veya 9 deneyi nasıl geçti, mesela arada simon’un kör olup olmadığı vb durumları hala anlamadım ve mantık kuramadım.hatta anlamadığım, mantık kuramadığım, alt yazıyı takip edemediğim yerleri ikinci kez izledim.yine çelişkide kaldım.

--- spoiler ---

ama anladığım kadarıyla tom kendisini simon ile buldu ve güçlerinin farkına vardı.daha önce sadece basit sihirler yaptığını sanıyordu, kendini tanımıyordu.buna rağmen simon ise tam olarak bir şarlatan değil ki bunu tom’a “bunu nasıl yaptın ” diye bağırmasından anlayabiliriz.bu yüzden nacizhane fikrim aralarında tamamen bir güç çatışması oldu ve tom simon’ı alt etti.ama tom’un derdi kendini çürütmekte.o yüzden arayışta…
    yine de bence gayet güzel olmuş bir 2012 filmi...

--- spoiler ---