şükela:  tümü | bugün
  • mantığına göre hareket eder ve askıntı olmak istemez. bu yüzden karşı tarafı umursadığını bile söyleyebiliriz.
  • kendini önemli hissetmek isteyen primatların arasında yalnızlığa mahkum olandır.
  • vazgecersin hemen pes etti derler
    vazgecmezsin lafdan anlamaz derler
    o yuzden baskasina takilma ...
    kalbinin sesiuiuiuu...
    araya hat karisti!
    seni reddeden tas olur , tas.
  • benim bu hemen vazgeçerim o konuyla ilgili tüm cesaretim kırılır. aşkta arkadaşlıkta meslekte hep böyle. toparlanmam uzun süre alır. normale dönebilmem için o konuya ilişkin takdir edilmem ya da gaza getirilmem lazım. hayır demeyin bana ya. inciniyorum.
  • mükemmel insan olmanın gereğini yapandır. seviyorsan reddetmeyeceksin. reddediyorsan ağlamayacaksın.
  • reddedilmenin de sekilleri vardır, ısrar bu duruma gore degisiklik gosterir, musallat olmanın da manasi yoktur .

edit : imla
  • en doğrusunu yapar.ha teklifini yapmış mı yapmış.artık top karşıda ,kabul eder veya etmez.önemli olan sülük gibi yapışmamaktır.
  • prensip meselesi edinmiş olan insan.
    sadece 1 kere ısrarcı olmuştum oda ilk teklifimdeydi. çok ısrar etmiştim 1 ay kadar peşinden koşturduktan sonra baktım olacak gibi değil vazgeçmiş ve bir daha hiç ısrar etmedim.
    bu zamana kadar bir çok kıza gidip tanışma teklifi etmiş çoğunda reddedilmiş ve yerime dönmüştüm.
    sadece bir keresinde reddedildikten sonra teşekkür edip oradan ayrılırken arkamdan seslenip " bir çay içecek kadar vaktim var " demişti kızın biri. ama bu seferde benim vaktim yok demiş siktiri çekmiştim. oyuncakmıyım lan ben gel deyince gelecek git deyince gidecek. uzun lafın kısası prensip meselesidir. kişilik meselesidir bu.
    ısrarcı olmak, karşı tarafın belki yelkenlerini bir süre sonra indirmesine yarayabilir ama çoğunda ısrarcı olan kişinin arkasından " sülük gibi yapıştı şekerim yhaa " gibi ortam mezesi haline getirilmesi durumu olabilmekte.