şükela:  tümü | bugün
  • r/svihs sub'ıne herkesi bekleriz.
  • mobil veriyle girişte tam performans alamadığım sosyal ağ. sebebi de bizimkilerin i.redd.it domainini engellemeleri. uygulama yüklemeden rootsuz cihazda mobil ağda dns nasıl değiştiriliyor merak ediyorum.

bu entry cevap bulunca kendini imha edecektir.

edit: bazı arkadaşlardan çözümü bulunca entry silme düzelt tavsiyesi üzerine düzeltme kararı aldım. relay for reddit uygulaması ile resmi gayet güzel (büyük şekilde) görüyorum. prosunu aldım bir de 8 lira idi. tasarımı baya iyi uygulamanın. mobil veride i.redd.it linklerini güzelce açıyor daha doğrusu fotoğrafın ne olduğunu net görüyorum.
  • ekşi sözlük'e benzerliğinden bahsedilmiştir eminim şimdi arayıp bulamayacağım.

bu oluşum dünyanın ekşi sözlüğüdür.

hani hep kendimize ait sandığımız ve övündüğümüz kıroluklar, gelişmemişlik göstergesi espriler falan vardır ya "türkler şöyledir böyledir" tarzı komik sandığınız zımbırtılardan bahsediyorum, laz fıkralarından falan. "bunlar sadece türkiye'de olur" "ülkemi seviyorum çünkü bunu sadece burada görüyorum" tarzı kekolukların tillahının dünyada olduğunu gösteren bir site bu.

zaten bizde facebook'ta twitter'da paylaşılan şeylerin % 99,9'u oradan arak.

yani biz espri şaka konusunda bile ithalatçı bir ülkeyiz.

gidin bakın sizin sadece türkiye'de bu olur dediğiniz şey zaten 97978 sene önce paylaşılmıştır burada.

ben burada sadece kıroluk tespitlerinden bahsettim, ciddi tespitlerin çoğu da buradan arak.
  • r/proshotmusicals diye bir sub içeren site. ingiliz tiyatrosunun profesyonel kayıtlarını mega linki olarak paylaşıyorlar. tabii arşiv için aslında bütün oyunlar kaydediliyorlar ama hepsine ulaşılamıyor. kütüphanelerde izlenebiliyor sanırım. onlar dışında izlemek istediğiniz bir oyun varsa, imdb sayfası da varsa, paylaşan biri mutlaka çıkar. national theatre live vs. hani geçen sene türkiye'de de göstermişlerdi bazı oyunları. bir göz atabilirsiniz. bazı örnekler: frankenstein (benedict cumberbatch), king lear (ian mckellen), coriolanus (tom hiddleston), who's afraid of virginia wolf (imelda staunton), hamlet (david tennant), antigone (juliette binoche), antigone (jodie whittaker)...
    martin mcdonagh'ın (in bruges, seven psychopaths, three billboards outside ebbing, missouri) hangmen'i de vardı mesela, bulamadım, uçmuş. paylaşılır yine.
  • r/gonewild diye göt içeren site. dikkat 18+
  • en eski kullanıcılardan “u/fifth” dördüncü en eski kullanıcı iken “u/fourth” beşinci en eski kullanıcı
    işte öyle bi’ internet sitesi

-hesapların açıldığı tarih: 22.06.2005-

motto “the front page of the internet”
  • ekşicilerin r/turkey ve r/svihs gibi sublarda takılıp arada r/europe'ya girip orada 13 yaşındaki bir slavdan siz avrupalı değilsiniz arapsınız diye laf işitip üstüne 'what about armenian genocide' denilince küfür edip oradan banlanınca r/turkey de ağladığı sitedir.

kıssadan hisse: reddit'te *kşicilere yer yok, gelmeyin kardeşim, post kalitesi düşüyor
  • ofansif mizah adı altında nefret söyleminin boku çıkıyor her büyük olaydan sonra. yeni zelanda olayından sonra gördük ki hayvan her yerde hayvan.