şükela:  tümü | bugün
 • imgoingtohellforthis'e girerek ne bulmayı bekliyor insanlar merak ediyorum.

  hayır buranın adı belli, mizahı belli. bu tip şeylerden hoşlanmayan birisin ve yine de gidip bakayım nasıl şeyler söylemişler de beni rahatsız etmişler diyorsun. hastalıklı bir durum.
 • yeni zelanda'da camiye saldırı sonrasında yapılan video paylaşımları nedeniyle gore içerikli bütün subredditleri silen internet sitesi.

  https://www.reddit.com/…breddits_after_new_zealand/

  doğru bir hamle olmuş bana göre.
 • şu soruyu sormak lazım. ta en başından insanların ölümünü izleten bir sub niye vardı? hadi diyelim var, bugüne kadar izletilen ölümler normaldi de şimdi mi anormal oldu?

  ilgili konuda da yazıldığı gibi medya konu üzerine gidince reddit adminlerinin götü tutuşup bölümü kapattılar. başka bir şey değil.
 • ekşi sözlüğün biraz daha özgür ve özerk sürümü sayılabilir. içinde herkesin kendi topluluğunu yaratabilmesi insanlara özerklik tanırken, içerik konusunda daha az hassas olması da daha fazla özgürlüğü sağlamaktadır (aslında türkler için, yalnızca sunucularının türkiye'de bulunmaması bile büyük bir özgürlük). dahası, ekşi sözlük'teki seçici yazar alımlarına karşılık reddit'te herkes yazabiliyor.

  ancak yine de ekşi sözlük'le kıyaslamak ne kadar doğru olur bilemiyorum, çünkü foruma daha yakın aynı zamanda, hem de bir yorum sistemi var.
 • subredditlerdeki konu içeriğine sadık kalınması koşulları, topiclerdeki mevzunun konuşulması yerine kullanıcıların birbirine giydirmesinin net çizgilerle engellenmesi, boş laf, sataşma ve trollük yerine deneyimlerini, gözlemlerini yazan insanların yazılarına yer verilmesi, tavsiye istenen topiclerde aşağılamalara izin verilmemesi, özetle ortamı bayağılaştıran değil, "zenginleştiren" içerikleriyle, ekşisözlük'ün tam zıttı bir platformdur. bu farklılığın kökeni kültürlü insan profilinde mi saklı diye düşündüm önce ama pek sanmıyorum. reddit'e giren bir dünya insan var çeşit çeşit. belli koşulları net koyup, iltimaslara yer vermeden uyguladıktan sonra kalite korunuyor. sözlükte ise kültürel içerik verenler trollerden bezip kaçtı yaldır yaldır. meydan trollere kaldı, gittikçe de palazlanıyorlar.
 • watchpeopledie adli subreddit'in once karantinaya alinip daha sonra banlendigi site. konu +18 ise binlerce subreddit var bu sitede. herhangi bir porno sitesinden daha çok nsfw icerik mevcut. ilginç.
 • ekşisözlük'ün resimlisidir.
 • eskinin eksi sozluk'unden aldigim tadi alamadigim hede. belki bir nebze quora diyecegim ama o da fazla formal. ne guzel eskiden hem goygoy hem de ciddi mevzularin yuksek seviyeden tartisildigi bir yerdi burasi, bok ettin be$ak.
 • bugün redditor oluşumun 1. yıldönümü olan küresel forum. nsfw içeriğe izin vermemle beraber içinden bir reddit daha çıktı diyebilirim.
 • yorum kısmında resim paylaşılmaması ile beni üzen site.. aslında benim derdim 2011 yılındaki gibi bir 9gag bulabilmek.. ki bundan da kastım, comment kısmında paylaşılan cevap resimlere postun kendinden bile daha çok güldüğüm günlere geri dönebilmek. nitekim 9gag'den kaçmak gerekiyordu artık ve internetin icatından beri bir türlü ısınamadığım reddite bu defa ısınıyor gibiyim de lakin comment kısmında meme ile cevap olmaması "34 yaşına geldin, artık büyü lan!" diyor bana ve içime bir mahkeme salonu huzursuzluğu veriyor.. paylaşım konusunda elbette ki 9gag'ten daha iyi ama işte, yorum kısmında eğlenmeye gelince iş, 9gag'in iyi günleriyle rakip bile olamaz. ama kullanıcısıyım bundan sonra, nitekim kral gerçek anlamda öldü.