şükela:  tümü | bugün
  • redditte istediğin subda istediğin içeriğe ulaşırsın ve buraların kendi müdavimleri vardır . ekşide kanallar o kadar spesifik olamıyor. lakin sözlük konsepti daha güzel. sözlük formatı tekrar otursa bu karşılaşmayı alır ama onun için uygun topluluk lazım.
  • ekşi, internet dünyasındaki reklam pastasından para kazanmak isteyen her yanı reklam ile dolu liseli bloğu iken, reddit yahoo'dur.
  • redditte herkes ingilizce bilir, ekşide türkçe bilen nadirdir.
  • reddit henüz türklerin girip de içine edemediği nadir oluşumlardan biridir.
    ekşisözlük zaten türklerin içinin dışa vurumudur.
  • ikisinin de ortak yönü, programcı elinden çıkıyor olmalarıdır. yani kültürel devrim yapmış bir yazılım projesidir. twitter ve facebook da öyledir.
  • reddit kalite olarak çok daha üst seviyededir. mottosu "the front page of the internet" tir. buradaki gibi trollere prim verilmez. millet birbirine mesaj atarken direk entry geçmişini fln kontrol edip ona göre muamele ediyor. karma puanı orada daha tutarlı ve değerli. buradaki gibi sadece sözlükte geçirdiğin zamanla doğru orantılı yükselmiyor. kattığın içerik daha önemli. bazı konuların gerçekliğinin kanıtlanması için resim, vs kanıt aranıyor.

burası ise bir türkiye klasiği olarak %80 ergen erkek irisi barındıran zaman geçirme hedesi. ben 10 sene önce de sözlük okuyordum. o zamandan bu zamana yaşanan değişim resmen akp türkiyesinin bizi getirdiği noktanın resmini çiziyor. ben artık sadece haberlere bakmak için kullanıyorum. forum gibi oldugu icin de ürün yorumları fln okuyorum. yine zamanımı geçiriyor işimi görüyor ama sinirimi de çok bozdugu oluyor. hala tek tük içeriğe katkı yapıp kaliteli işler çıkaran yazarlar var. onlar da zaten burayı çekilir kılan tek unsur.
  • reddit ile ekşi'nin kıyaslandığı ortamda seni harcarlar ssg.
  • reddit'in içinden kendinden çok daha popüler olan imgur çıkmıştır,ekşi'den ise 1 dakikalık videoyu göstermek için 10 saniye reklam gösteren 59 saniye.
    edit:en az 10 saniye.