• windows xp altında vdm sound ve nolfb.com adında bir dosya sayesinde oynanabilen oyun.

1. http://advsys.net/ken/nolfb.zip adresinden dosyayı çekin ve nolfb.com dosyasını oyunun klasörüne atın.
    2. bir bat dosyası hazırlayıp içine şunları yazın:

nolfb
    rr

3. vdm sound'u yükleyin ve restart edin.
    4. command prompt'dan setup.exe ile oyunun setup'ına girin. ben ses ayarları için şunları kullandım:

sound car: sound blaster
    interrupt: 5
    8-bit dma: 1
    16-bit dma: 5

number of voices: 6
    mixing rate: 22 khz

test sound diyip kötü ses alırsanız umursamayın. ayarları en yükseğe alıp (mesela 44 khz) oyunda kötü ses alırsanız ayarları düşürün. bende ses düzeldi.

5. yarattığınız bat dosyasına sağ tuşla tıklayıp "run with vdms" yi seçin. çıkan ekranda "advanced" bölümünden soundblaster tab'ında irq'yu 5 olarak ayarlayın.
    6. vdms programı bat dosyası ile aynı isimde bir kısayol yaratacak. oynamak için onu kullanın.

hepsi bu.

oyunun müziklerini çalıştırabilmek için diskteki bir klasörü cd-rom'muş gibi gösterebilen bir programa ihtiyacınız olacak.
  • zamanında 170mb'lik harddisk'imden win3.1 dahil herşeyi silip 150mb boyutuyla kurmayı arzuladığım harika oyun.

tabii vesa'sı olmayan ekran kartım yüzünden asla bu fantazim hayata geçmemiştir.

(bkz: gereksiz bilgi)
    (bkz: ukte kalmak)
  • tr. çomar cinneti
  • zihnim beni yanıltmıyorsa, şu güzel ortamda taşşak geçmiyorsa benimle, tavuk fırlatan bir bazuka vardı bu oyunda.

ek: esenboga dedi ki doğru hatırlıyormuşum.
  • tam türkçesi amele taarruzu olan oyun, hey gidi günler...
  • zamanımızın fps lerinin aksine çok eğlenceli olan efsane oyun.

bilmiyorum siz de böyle mi düşünüyorsunuz ama günümüz oyunları sanki eğlence unsurunu biraz geri plana ittiler. ulan duck hunt bile komikti be. şimdilerde varsa yoksa grafik, ambiyans, müzik... tamam olmasın demiyoruz ama... ne bileyim.
  • komikti, ilk bolumun bitmesin icin sisko adamin kafaya levyeyle vurmak gerekiyodu.. sarhos olma seviyesi filan vardi ilginch bi tecrube.. ehe
  • hiçbirşey yapmadan,olduğunuz yerde durmak suretiyle sivrisinekler tarafından öldürülebileceğiniz tek oyundur sanırım.gizli yerlerin çoğu kez bulunamaması duke nukemle paralellik gösterir.
  • gereksiz grafikleriyle o dönemki bilgisayarları zorlardı. girdiğiniz evlerde, duvarlarda bi ton gereksiz afiş falan vardı. biri dışında, tromeo ve juliet.
  • yeeeeeeeeeeeeeeeeehooooooooooaaaaaaaah diye bağırırdı adam bi tuşu vardı ona basınca... tee ne zamanlar oynardık. hey gidi günler hey dedirtti. domuz falan vuruyoduk tüfekle zevkliydi.
hesabın var mı? giriş yap