şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanların amerika'da popüler olan ilaç.
  şişmanlayan amerikalılar, bu ilaçla beraber kilo vermeye çalışıyorlar.
 • acaip ise yaradigini gordugum, bununla beraber kesinlikle doktor kontrolunde kullanılmasını onerdigim zayıflama ilaci
 • ilacın etken maddesi sibutramine dir, amfetaminlerle benzer molekül yapıda aynı iskelet üzerinde bir ilaçtır. daha önce bulunan fenfluramin fenmetrazin gibi ilaçlarada benzer. özelliği direk beyindeki iştah,ödül merkezine özellikle serotonin benzeri sisteme etki eder ve iştah mekanizmasını kapatır yani acıkmazsınız.. bir nevi öfori hissi uyandırmayan amfetamin yada speed diyeilirsiniz. ilaç zevk vermez fakat diğer uyarıcıların yaptığı tansiyon yükselmesi, sinirlilik vb her bir şeyi yapar. zamanında buna benzer phenphen ve redux diye ilaçlarda çıkardılar amerikalılar fakat nooldu, bir çok insanda kalp hasarı yaptı dükkan kapatıldı. 80 milyona bu ilacı alacağınıza 600 bin liradan 1 kutu efedrin içseniz aynı yan etkileri aynı iştahsızlığı ve aynı sinirlilik ve başağrısını kalp çarpıntısını metabolizma hızlanmasını görerek kilo verebilirsiniz. ilaçlar doğal olarak kadunları en hassas noktadan vuruyor hurafe bunlar..isveç diyetide varmış ama size tavsiyem "ekmeği(biraylada geretiğinde yer değiştirilebilir) kesecen arkadaşım başga türkü kilo verilmez ekmeği kestinmi tamamdır"
 • abbottun bir ilaci.
 • 67 kilodan 51 kiloya düşmemi sağlayan, bıraktıgım 1 yıllık dönemde ise en fazla 3-4 kilo aldıgım ilac. ama ciddi yan etkileri oldugu dogrudur, tansiyon yukseltir, kalbi zayıf olanlar kullanmamalıdır falan...
 • (bkz: sibutramin)
  (bkz: xenical)
  (bkz: chitosan)
  (bkz: cla)
  (bkz: glukosol)
 • ölüme neden olduğun için, doktor kontrolu olmadan kulanımı yasaklanan ilaç.
  hacettepe üniversitesi endokrin bölümünden kardeşime verilen, daha sonra mersin de mesleğinde çok iyi olan doktora yazdırmak istenirken "kullanma, bu sana çok zarar verir " demesiyle bıraktığı ilaç.
  içeriğinde sibutramin var. dikkat edilmesi gereken madde.
  karaciğeri mahvetip, ölüme neden oluyor.

  sibutramin içeren ve asla kullanılmayacak olan bir diğeri için (bkz: lida)

  taylan kümeli'nin bi çok insana diyet reçetesinde yazdığı ilaç.
  reklamlarında oynadığı ve çok tavsiye ettiği yovita'da da sibutramin var mıydı diye merak şe'ettim.

  sibutramin dayayayım insanlara, benim de dışardan imajım, sihirli değneği var gibi olurdu.
  *
 • bir ilaç. (dikkat uzun açıklama! )

  efendim öyle bir ilaç ki, kilosu fazla olan hanım kızlarımız, göbeğinden kurtulmak isteyen delikanlılarımız, nedir bu ne değildir bakmadan eczaneye koşmakta, 10 mg bir kutu için 90-tl para ödemekte ve bu ilacı kullanmaktadırlar...

  internet yorumlarında, 30 kiloya kadar veren kimselerin söylemleri kişiyi gazlasa da sakin olunmalıdır.
  ilk tavsiyem, kilolarından muzdarip abi ve ablalarımızın ilk etapta bir endokrinoloji uzmanına görünmeleridir. bu doktor tarafından yapılan ve yaptırılan tetkiklerde hormon düzeyleri ve şeker gibi bir sorun yok ise ve doktor da okeyler ise, bu ilaç kullanılabilir.

  kimi zavallı yorumlarda, diyetisyen önerisiyle bu ilacın alındığı yazılı.
  aman efendim ne yaptınız ! diyetisyen ilaç önerebilir mi hiç ?

  bu masum görünüşlü şeytan etkili ilacın pek çok yan etkisi de vardır zira.
  ağız kuruluğu, ciddi mide bulantısı, kalp çarpıntısı, sıcaktan afakanlar basması gibi...

  bunlar bir hafta içinde geçmez ise acilen ilacı bırakın efendim.
  biraz zayıf olacağım diye iç organlarınızı mahvetmeyin... iyi okuyun, iyi araştırın... ülkemizde kontrolsüzce eczanelerde satılan bu ilacın, dostunuz değil katiliniz de olabileceğini unutmayın...

  öte yandan kullandığınız başkaca ilaçlar var ise aman diyeyim! özellikle antidepresan kullanıyorsanız mazallah, allah esirgesin efendim, binde bir görülen serotonin sendromu hastalığına yakalanabilirsiniz ki, bu da birçok gün ve gecenizi hastane acilinde geçirmenizi sağlayabilecek bir yan tesirdir. hangi ilacı kullanıyor olursanız olun, doktorunuza reductil denen bu melek görünümlü şeytan ilaçla etkileşimini sorun.

  unutmadan, bu ilaç kapsülleri sarı-laciverttir. fenerbahçeli olup da, "ay fanatiğim, içerim" diye saldırmayınız. ((bkz: yukarıda yırtındığım hususlar...)) antifenerbahçeliler de "kullanmıyorum hüleynnnn bu renk ilaç" deyip dokturunuz tavsiye ettiği halde almazlık da etmeyin. ilaç bu, fanatizmi olmaz... haa, doktora danışmadan kullanan antifenerli iseniz amenna... zaten almanız hata idi, boşverin sarı-lacivert ilacı, sağlığınıza bakın.

  arkadaşlarım, kilo verdirdiği doğru. ama bu ilaç bir mucize değil. ömür billah kullanmak da olanaklı değil. o halde ne yapıyoruz, bunu diyet ve sporumuza bir destek sayıyoruz sadece. bu ilaç sizi cindy crawford ya da brad pitt yapmaz şekerlerim...

  doktorunuza danışın, paşa paşa reçetenizle gidip eczanenizden alıp kilo vermenin tadına varın...
  tombilik badişlerime selam ederim, siz böyle de güzelsiniz canlar, tehlikeye atmayın kendinizi...
 • kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra insanı günde 1 tane elmayla beslenen bir varlığa dönüştüren, 2 haftada 8 kilo verdiren, 1-2 ayda somalili çocuk kilosuna eriştireceğini tahmin ettiğim ilaç.
 • bilinçsiz-doktorsuz kullananlar için;
  öncelikle: "pardon siz manyak mısınız?" diye soralım.
  sonralıkla: pat diye kesilmemesi gereken bir ilaç olduğunu da söyleyelim.
  15'liğini kullanıyorsanız önce 10'luğa düşürüp, sonra da günaşırıya düşürüp, yavaş yavaş bırakmak lazım(mış)...
  -birden bire dehşet bir iştah artışı olmasın ve dengeler bozulmasın diye-
  antidepresanları bıraktırırken de azalta azalta giderler ya hani, aynı hesap...
  ikisi de beyninle oynuyor sonuçta...