şükela:  tümü | bugün
 • son zamanların amerika'da popüler olan ilaç.
  şişmanlayan amerikalılar, bu ilaçla beraber kilo vermeye çalışıyorlar.
 • acaip ise yaradigini gordugum, bununla beraber kesinlikle doktor kontrolunde kullanılmasını onerdigim zayıflama ilaci
 • ilacın etken maddesi sibutramine dir, amfetaminlerle benzer molekül yapıda aynı iskelet üzerinde bir ilaçtır. daha önce bulunan fenfluramin fenmetrazin gibi ilaçlarada benzer. özelliği direk beyindeki iştah,ödül merkezine özellikle serotonin benzeri sisteme etki eder ve iştah mekanizmasını kapatır yani acıkmazsınız.. bir nevi öfori hissi uyandırmayan amfetamin yada speed diyeilirsiniz. ilaç zevk vermez fakat diğer uyarıcıların yaptığı tansiyon yükselmesi, sinirlilik vb her bir şeyi yapar. zamanında buna benzer phenphen ve redux diye ilaçlarda çıkardılar amerikalılar fakat nooldu, bir çok insanda kalp hasarı yaptı dükkan kapatıldı. 80 milyona bu ilacı alacağınıza 600 bin liradan 1 kutu efedrin içseniz aynı yan etkileri aynı iştahsızlığı ve aynı sinirlilik ve başağrısını kalp çarpıntısını metabolizma hızlanmasını görerek kilo verebilirsiniz. ilaçlar doğal olarak kadunları en hassas noktadan vuruyor hurafe bunlar..isveç diyetide varmış ama size tavsiyem "ekmeği(biraylada geretiğinde yer değiştirilebilir) kesecen arkadaşım başga türkü kilo verilmez ekmeği kestinmi tamamdır"
 • abbottun bir ilaci.
 • 67 kilodan 51 kiloya düşmemi sağlayan, bıraktıgım 1 yıllık dönemde ise en fazla 3-4 kilo aldıgım ilac. ama ciddi yan etkileri oldugu dogrudur, tansiyon yukseltir, kalbi zayıf olanlar kullanmamalıdır falan...
 • (bkz: sibutramin)
  (bkz: xenical)
  (bkz: chitosan)
  (bkz: cla)
  (bkz: glukosol)
 • ölüme neden olduğun için, doktor kontrolu olmadan kulanımı yasaklanan ilaç.
  hacettepe üniversitesi endokrin bölümünden kardeşime verilen, daha sonra mersin de mesleğinde çok iyi olan doktora yazdırmak istenirken "kullanma, bu sana çok zarar verir " demesiyle bıraktığı ilaç.
  içeriğinde sibutramin var. dikkat edilmesi gereken madde.
  karaciğeri mahvetip, ölüme neden oluyor.

  sibutramin içeren ve asla kullanılmayacak olan bir diğeri için (bkz: lida)

  taylan kümeli'nin bi çok insana diyet reçetesinde yazdığı ilaç.
  reklamlarında oynadığı ve çok tavsiye ettiği yovita'da da sibutramin var mıydı diye merak şe'ettim.

  sibutramin dayayayım insanlara, benim de dışardan imajım, sihirli değneği var gibi olurdu.
  *
 • kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra insanı günde 1 tane elmayla beslenen bir varlığa dönüştüren, 2 haftada 8 kilo verdiren, 1-2 ayda somalili çocuk kilosuna eriştireceğini tahmin ettiğim ilaç.
 • bilinçsiz-doktorsuz kullananlar için;
  öncelikle: "pardon siz manyak mısınız?" diye soralım.
  sonralıkla: pat diye kesilmemesi gereken bir ilaç olduğunu da söyleyelim.
  15'liğini kullanıyorsanız önce 10'luğa düşürüp, sonra da günaşırıya düşürüp, yavaş yavaş bırakmak lazım(mış)...
  -birden bire dehşet bir iştah artışı olmasın ve dengeler bozulmasın diye-
  antidepresanları bıraktırırken de azalta azalta giderler ya hani, aynı hesap...
  ikisi de beyninle oynuyor sonuçta...
 • bir diğer yan etkisi de uyku düzensizliği ve bozukluğudur. geceleri yaratmış olduğu çarpıntı yüzünden uykunuzdan uyanırsınız. bu şekilde bir kaç kez uykunuz bölündüğünde de zaten uyku muyku kalmaz. dinlenememiş bir halde gününüze devam edersiniz. tabiki bu da sizi bu ilacın bir diğer yan etkisi olan depresyona girmenize yardımcı bir diğer etmendir.

  entry lerdeki iyi ve kötü yorumlara kısmen katılmakla beraber eğer obez değilseniz kullanmamanızı tavsiye ediceğim ilaçtır kendisi. obezseniz ve başka çareniz kalmadı ise önce bi diyetisyenle görüşün. onu ikna edebilirseniz kullanın derim.