• özellikle hamilelikte iyice büyüyen, doğumdan sonra iyice sarkan ve kadınlarda omurga eğriliğine, sırt ve boyun ağrılarına sebep olan koca memelerin insani boyutlara ulaşmasını sağlayan bu operasyonu sigorta karşılıyormuş.

zaten belli bir standardın üzerindeki meme direkt sırt ağrısı yapıyor ve sağlık açısından bunları taşıman riskli olarak görülüyor. operasyon memeyi küçültüp dikleştiriyor. 50 yaşından sonra küçük ve dik meme sahibi olmanın özgüveni ile ortaya çıkabilecek teyzeler adına sevindim.

bu operasyonu annesine yaptıran arkadaşım bir de dik meme ölçüsü verdi. boyunun önündeki çukur bölgeden meme ucuna kadar olan mesafenin 12 cm olması gerekiyormuş. bu ölçüyü 100 kadına uyguladık hepsi de sarkık çıktı. ölçü yanlış olabilir lakin şöyle bir şey var.
  • bu ameliyata girip çıkmam 4 saat sürdü. oysa ki bana 2 saat demişlerdi :)

narkoz sonrası titreme nöbeti oldu 1 saat kadar, ısındıkça geçti. sonra 15-20 dk mide bulantısı oldu, pencereleri açtırıp hava alınca o da geçti.

tüm gerçek sıkıntı bu kadardı. narkoz sonrası ilk 2 saat diyelim.

zaten sürekli ağrı kesici ve çeşitli serumlar takıyorlar. pek ağrım sancım olmadı. ameliyattan 4 saat sonra çorba geldi, onu yedikten sonra kaldırıp yürüttüler bir tur. çok zorlandım diyemem.

ertesi gün eve çıktım, evde ilk birkaç gün mutlaka size iyi bakacak biri olmalı. tuvalette donunuzu çıkarmaya ve giymeye yardım edebilecek yakınlıkta biri olsun :)

bugün bir haftam doldu. ben 5. gün evden çıkıp kısa yürüyüşler yapmaya başladım çünkü ödem oluşuyor hareketsiz kalınca. ve tabii kabız olunuyor.

meme küçültme ameliyatlarının bazılarında koltuk altında kalan fazlalıklara liposuction işlemi uygulanıyor. doktorum bana söylememişti ancak yapmış. o kısımlar biraz morardı 2. gün. ama iyi ki de yapmış.

kolları pek kullanmadan ve kaldırmadan istirahat etmek şart. küp gibi yatacaksınız yani 3-5 gün. sonrası zaten can sıkıntısı ile ayaklanıyorsunuz. kesinlikle çekilen sıkıntıya değecek bir sonuç çıkıyor ortaya.

doktorunuzun tecrübeli olmasının çok ama çok önemli olduğu, anında sonuç alınan ve hafifleten bir operasyon.
  • haber

--- spoiler ---

tülay ö., meme dikleştirme ameliyatı için geldiği istanbul'da yanlış tedavi uygulayarak memelerini küçülttükleri iddiasıyla hastane yönetimi ile ameliyatı yapan doktora 3 milyon liralık tazminat davası açtı. almanya'da yaşayan tülay ö. (45) meme dikleştirme ve karın bölgesi ameliyatı (abdominoplasti) yaptırmak için türkiye'ye geldi. iddiaya göre, istanbul gaziosmanpaşa'da özel bir hastanede gerçekleşen estetik operasyonda tülay ö.'ye meme dikleştirme yerine meme küçültme ameliyatı yapıldı. tülay ö.'nün operasyon öncesinde d beden olan memesi, a beden oldu. karın bölgesi ameliyatında ise yapılan dikiş eğri olduğundan tülay ö.'nün karnı düz olmadı ve göz ile görülebilir bir uygulama hatası meydana geldi. hürriyet'te yer alan habere göre; istanbul tüketici mahkemesi'ne dava açan tülay ö.'nün avukatı, dilekçesinde, “müvekkil ile anestezi uzmanının görüşmesi sağlanamamıştır. müvekkil, yanlış anestezi sebebiyle iki gün uyanamamış, memesine yapılan operasyon sonrasında memesinde küçülme meydana gelmiştir. müvekkilin sağ meme ucu, hatalı operasyon sonucu çürüyerek düşmüştür. ameliyatın ardından oluşan enfeksiyon sonucu müvekkil memesini kaybetmiştir. operasyon öncesi ve sonrasında gerekli tedaviler yapılmadığı için 2 yıl boyunca antibiyotik tedavisi görmüştür. müvekkilin halen tedavileri devam etmektedir” denildi.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap