şükela:  tümü | bugün
  • özeti şudur:

(bkz: #50255679)
    (bkz: #49340627)

peş peşe iki entry'sinden kesitler sunayım sizlere.

birincisi bir ülkücünün ölümünün sözlükte gündem olması şeklinde açtığı başlıktan:
    ---
    "evet sözlük artık o eski protest atmosferini yitireli epey bir zaman oldu. yıllar önce birisi kalkıp da bir ülkücünün iş başında iken yani, öteki olarak görüp yaşam hakkı tanımadığı insanlara saldırır iken ölümünün gündem olacağını ve iki gün boyunca sol çerçevede yer işgal edip ülkücü yanlısı yüzlerce entrynin yazılıp çizileceğini söylese, sanırım gülüp geçerdik.

şahsım yanlış anlaşılmıştır, görüldüğü üzere. ben burada bir insanın ölmesine sevinmedim. ayrıca sol duyulu bir insanım. ırkçı değilim. benim burada demek istediğim, belki kabul etmeyeceksiniz ama bir insanın bir başka insana saldırmak isterken ölmesiydi. ve sanki ölen, karşı tarafa çiçek atıyormuş da, karşı taraf bunu beğenmemiş öldürmüş, gibisinden bir hava oluşturuldu sözlükte. ben bunu içime sindiremedim, o kadar. ayrıca bu konuda farklı düşünülemez mi ? farklı düşünüyor olmam ayıp mı ? suç mu ?"
    ---

bu da 1 nisan 2015 vatan caddesi'nde 1 kadının vurulması şeklinde açtığı başlıktan:

---
    "1 nisan 2015 istanbul eminiyet müdürlüğüne saldırı girişimi akabinde iki eylemciden kadın olanı basının ifadesine göre "etkisiz hala getirilmiş". bu ifae bile bu coğrafyada ölümün ne denli normalleştirildiğinin bir kanıtı gibi.

şimdi o kişiler neden böyle bir eylem gerçekleştirdiler. sebebi ne olabilir, bir insanın öleceğini bile bile buna kalkışmasının. insanların gerekçeleri demek ki, kendileri için doğrulara tekabül etmekte."
    ---

özetinin özeti de şudur: ikiyüzlüdür, aşağılıktır, ucuzdur, iptidaidir. kafasını kuma gömen devekuşu ile arasındaki tek fark, devekuşunun sahip olduğu 50 puanlık iq fazlasıdır.

düşüncelerini sözlük formatı çerçevesinde ve saygılı bir dil ve de üslup ile dile getirmeye devam etmeli, sonuna dek destekleyeceğim bu çabasını. lakin bunu doğru düzgün yapmak ile, kokuşmuş fikirlerinin üstünü örtbas etme çabasına alet etmeyi karıştırmaması olacak kendisine naçizane tavsiyem. yani bir gün ak dediği şeye ertesi gün kara diyen biri istediği kadar format dahilinde desin diyeceğini, tüm çabalarına rağmen koca bir sıfır(0) olmaya devam edecektir. fikirlerini açma maksadıyla entelektüelite sergilemeye kalkıştıkça eteklerinden bir bir saçılıyor taşlar sağa sola. keşke daha içindeki çelişkileri yenememişken memleket meseleleri konusunda köşe yazarı edasıyla ahkam kesen binlerce benzerinden tek bir gram farkı olsaydı.
  • sözlükler aleminden çok önceleri sinema alemlerinin tabiri caiz ise prensi olup uzun yıllar beyazperde de hem forum moderatörlüğü yapmış hem de film yorumlamaları yazmış bir yazardır da. bu yönüne uludağ sözlük te herkes aşina idi lakin, ekşi sözlük te kimseler bilmiyor. çünkü bu zamana kadar göstermedi. kabul ediyor ki, bu bir hata idi.

bundan böyle yazacağım film yorumlamalarını bu entry vasıtasıyla takip edebilirsiniz.

(bkz: condemned/@redvelve),
    (bkz: #horror/@redvelve),
    (bkz: the perfect husband/@redvelve),
    (bkz: the duff/@redvelve),
    (bkz: the first time/@redvelve),
    (bkz: pan/@redvelve),
    (bkz: love by the book/@redvelve),
    (bkz: scouts guide to the zombie apocalypse/@redvelve),
    (bkz: easy a/@redvelve),
    (bkz: ride/@redvelve),
    (bkz: all cheerleaders die/@redvelve),
    (bkz: muska/@redvelve),
    (bkz: the signal/@redvelve),
    (bkz: satanico pandemonium/@redvelve),
    (bkz: all hallows eve/@redvelve),
    (bkz: about a boy/@redvelve),
    (bkz: all the boys love mandy lane/@redvelve),
    (bkz: il portiere di notte/@redvelve),
    (bkz: intimacy/@redvelve),
    (bkz: i spit on your grave/@redvelve),
    (bkz: hard candy/@redvelve),
    (bkz: krotki film o milosci/@redvelve),
    (bkz: los amantes del circulo polar/@redvelve),
    (bkz: the last house on the left/@redvelve),
    (bkz: the man who wasn't there/@redvelve),
    (bkz: krotki film o zabijaniu/@redvelve),
    (bkz: adventureland/@redvelve),
    (bkz: it's kind of a funny story/@redvelve),
    (bkz: batman v superman dawn of justice/@redvelve),
    (bkz: le temps qui reste/@redvelve),
    (bkz: choses secretes/@redvelve),
    (bkz: 2046/@redvelve),
    (bkz: the loss of sexual innocence/@redvelve),
    (bkz: fresa y chocolate/@redvelve),
    (bkz: bridge to terabithia/@redvelve),
    (bkz: hable con ella/@redvelve),
    (bkz: io non ho paura/@redvelve),
    (bkz: le temps du loup/@redvelve),
    (bkz: profondo rosso/@redvelve)
    (bkz: bubba ho-tep/@redvelve)
    (bkz: savages/@redvelve)
    (bkz: the breed/@redvelve)
  • bluevelve galiba. liseliler bilmez.
  • sokakta sadece ama sadece yemek yemekle meşgul olan çocuklara demediğini bırakmamış yazardır. evet üzüldüm lan başlığı görünce.
  • troll mü tam anlamadım ama insanların yemek yeme şekline takmış sözlük yazarı. dün kaldırımda yemek yiyen çocukları aşağılamıştı, bugün lahmacunu elle yiyen insanları aşağılıyor. daha önce de menemeni, pizzayı elle yiyen insanları aşağılayan başlıklar açmış.

şimdi düşündüm de, troll galiba.
  • bir çaylak olarak aylar önce beni duygusal bulan ekşi sözlük yazarı.
  • farklı düşünen ve akılcı ve de mantıklı eleştiriler ortaya koyan her yazara yapıldığı gibi çeşitli sıfatlar ile lekelenmeye çalışılan yazardır.

evet bu ben oluyorum. 2006 yılından beri sözlüklerde yazmaktayım. ekşi sözlük te ise şu anki ikinci yazarlık dönemim. ilk dönem o ünlü dine hakaret dahasında yargılanan 37 kişiden birisi olmam sebebi ile iki yıl önce hesabımı kapatmak zorunda kakmam ile noktalanmıştı. yani anlayacağınız ekşi de yeni değilim. sözlüklerle de yeni tanışmıyorum. sözlük aleminin tozunu toprağını yutmuş bir yazarım.

şimdi asıl konu bana farklı lakaplar takma derdine düşmüş bir takım güruh var. diğer sözlüklerde duruşumun ne olduğu gayet iyi biliniyor. sanırım burada henüz şahsımı çözemeyen bazı çömezler atıp tutmaca oynuyor.

şu bir kere iyi bilinsin istiyorum. ben sosyalist bir insanım. atatürkçüyüm aynı zamanda. laiklik ilkesine sonuna kadar bağlıyım. aynı zamanda halkların kardeşliğini savunup kürk halkının barışçıl ve demokratik hak taleplerini ve de mücadelesini destekleyen de bir türk asıllı türkiye vatandaşıyım.

tamam şimdi bu saydıklarımı aynı potada nasıl eritip içselleştirdiğimi çoğunuz anlayamayacaksınız ama ben böylesi bir düşünsel zenginlik sarmalını benimsedim ve hiç sorunsuz yürüyüşüme devam ediyorum.

şimdi mesele benim yakım da olsam uzakta olsam, desteklesem de karşı da dursam yaptığım eleştirilerden yola çıkarak beni farklı kalıplara sokma gayretidir. eski bir chp liyim. şu an chp yi eleştirel bir pozisyondayım ve hemen chp liler akp li bu diye feryat ediyorlar. uzun süredir hdp yi takip edip destekliyorum ama yeri geldiğinde onu da eleştiriyorum. ve o vakit hdp liler a bu akp li deyip işin içinden çıkıyorlar. ve bu davranışı eleştiriye tahammülü olmayan her görüşten insan yapıyor.

beni tanıyanlar, yazdıklarımı takip edenler, hadi bu sözlükten olmadı özellikle ulu dan sorup soruştursunlar. ne olup ne olmadığımı daha iyi anlayacaklardır ve yersiz çamur atma sevdalarından vazgeçeceklerdir o vakit.
  • bana selam vermeyi kesmiş insan evladıdır.
  • trollüğün kitabını yazar bu. işi çözmüş.