şükela:  tümü | bugün
 • özeti şudur:

  (bkz: #50255679)
  (bkz: #49340627)

  peş peşe iki entry'sinden kesitler sunayım sizlere.

  birincisi bir ülkücünün ölümünün sözlükte gündem olması şeklinde açtığı başlıktan:
  ---
  "evet sözlük artık o eski protest atmosferini yitireli epey bir zaman oldu. yıllar önce birisi kalkıp da bir ülkücünün iş başında iken yani, öteki olarak görüp yaşam hakkı tanımadığı insanlara saldırır iken ölümünün gündem olacağını ve iki gün boyunca sol çerçevede yer işgal edip ülkücü yanlısı yüzlerce entrynin yazılıp çizileceğini söylese, sanırım gülüp geçerdik.

  şahsım yanlış anlaşılmıştır, görüldüğü üzere. ben burada bir insanın ölmesine sevinmedim. ayrıca sol duyulu bir insanım. ırkçı değilim. benim burada demek istediğim, belki kabul etmeyeceksiniz ama bir insanın bir başka insana saldırmak isterken ölmesiydi. ve sanki ölen, karşı tarafa çiçek atıyormuş da, karşı taraf bunu beğenmemiş öldürmüş, gibisinden bir hava oluşturuldu sözlükte. ben bunu içime sindiremedim, o kadar. ayrıca bu konuda farklı düşünülemez mi ? farklı düşünüyor olmam ayıp mı ? suç mu ?"
  ---

  bu da 1 nisan 2015 vatan caddesi'nde 1 kadının vurulması şeklinde açtığı başlıktan:

  ---
  "1 nisan 2015 istanbul eminiyet müdürlüğüne saldırı girişimi akabinde iki eylemciden kadın olanı basının ifadesine göre "etkisiz hala getirilmiş". bu ifae bile bu coğrafyada ölümün ne denli normalleştirildiğinin bir kanıtı gibi.

  şimdi o kişiler neden böyle bir eylem gerçekleştirdiler. sebebi ne olabilir, bir insanın öleceğini bile bile buna kalkışmasının. insanların gerekçeleri demek ki, kendileri için doğrulara tekabül etmekte."
  ---

  özetinin özeti de şudur: ikiyüzlüdür, aşağılıktır, ucuzdur, iptidaidir. kafasını kuma gömen devekuşu ile arasındaki tek fark, devekuşunun sahip olduğu 50 puanlık iq fazlasıdır.

  düşüncelerini sözlük formatı çerçevesinde ve saygılı bir dil ve de üslup ile dile getirmeye devam etmeli, sonuna dek destekleyeceğim bu çabasını. lakin bunu doğru düzgün yapmak ile, kokuşmuş fikirlerinin üstünü örtbas etme çabasına alet etmeyi karıştırmaması olacak kendisine naçizane tavsiyem. yani bir gün ak dediği şeye ertesi gün kara diyen biri istediği kadar format dahilinde desin diyeceğini, tüm çabalarına rağmen koca bir sıfır(0) olmaya devam edecektir. fikirlerini açma maksadıyla entelektüelite sergilemeye kalkıştıkça eteklerinden bir bir saçılıyor taşlar sağa sola. keşke daha içindeki çelişkileri yenememişken memleket meseleleri konusunda köşe yazarı edasıyla ahkam kesen binlerce benzerinden tek bir gram farkı olsaydı.
 • bluevelve galiba. liseliler bilmez.
 • sokakta sadece ama sadece yemek yemekle meşgul olan çocuklara demediğini bırakmamış yazardır. evet üzüldüm lan başlığı görünce.
 • troll mü tam anlamadım ama insanların yemek yeme şekline takmış sözlük yazarı. dün kaldırımda yemek yiyen çocukları aşağılamıştı, bugün lahmacunu elle yiyen insanları aşağılıyor. daha önce de menemeni, pizzayı elle yiyen insanları aşağılayan başlıklar açmış.

  şimdi düşündüm de, troll galiba.
 • bana selam vermeyi kesmiş insan evladıdır.
 • trollüğün kitabını yazar bu. işi çözmüş.
 • uludağ'da 2009-2010 döneminin hastası olduğum. burada aynı tadı vermese de sevilen sayılan.

  kaliteli kafa.
 • turkiye cumhuriyeti topraklarinda tsk'nin ne isi var diye soran malum orgut sevicisi yazar.

  pkk'nin adiyamanda bir askeri sehit etmesi sonucu pkkyi degil adiyamanda bulunan askerleri suclamistir.