şükela:  tümü | bugün soru sor
  • binali yıldırım'ın itirafı mı desem, dalga geçmesi mi desem, insanları kandırması mı desem, ne desem bilemediğim beyanatı. gerçi ne dersem diyeyim, kandırılanlar kandırılmaya dünden razı olunca hiçbir tesiri olmayacak bunu da biliyorum. keşke ne yerine konduklarını anlayacak zekaları ve bunu sorun edecek karakterleri olsaydı.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…mani-184322h.htm
  • çok net bir itiraf olan binali yıldırım beyanı. referandum sürecinde almanya ile hollanda ile ters düştüğümüzde, bizimkiler kasıtlı olarak yapıyorlar, referanduma oynuyorlar dediğimizde ne fetöcülüğümüz kaldı ne pkklılığımız ne de dış güçlere hizmet etmediğimiz. alın şimdi götünüze sokun binali bey kendisi söylemiş neyin ne olduğunu. buyrun.
  • hata binali yıldırım'da değil.

hata binali yıldırım'a kanıp oy verenlerde.

bin üzerlerine paşam, vur kırbacı, patlat kırbacı.

güzel bir açıklama.
  • (bkz: yavaş dön. ümmet yetişemiyor)

hep bu bakınızı vermek istemiştim.
  • başlarda çaktırmadan, yalanlayarak veya kabul etmeyerek böyle şeyler yaparlardı. artık durum öyle bir noktaya geldi ki neredeyse seçmenlerine "gerizekalısınız" diyecekler ve onlar da alkışlayacak...
  • bir halk nasıl aşağılanır yıllardır uygulamalı olarak gösteriyorlar.

halka açıkça koyun demiş adam, daha ne desin ki?

binali burada koyunlar nerede?
  • itirafıyla, köprüyü geçene kadar dayıya ayı demek deyimini dilimize kazandırmış olan başbakanın beyanı.

(bkz: vatandaşı olmasak eğlenceli ülke aslında)
  • tam olarak; “geçen sene seçim senesiydi, bu yüzden regl olmuş kadın gibi tripliydik, şimdi normale döndük, ilişkilerimiz düzelmeli” demiştir.

bu halkın tamamı kezban psikolojisinde yaşıyor anladığım kadarıyla. böyle bir açıklamayı başka bir mantığa dayandıramıyorum.

referandum sürecinde kendi seçmenlerine algı yönetimi yapmak için durduk yere ortalığı karıştıran hükümet, istediğini elde ettikten sonra birtakım problemlerden (ekonomik ve diplomatik) kurtulmak için adım atıyor. benim için hadisenin yorumu bu şekildedir.
  • dış siyasetteki yalan dolan atarları içerde kullanmayı huy edinmiş hükümetin düşük profilli başbakanının beyanatı.