şükela:  tümü | bugün
 • su an twitter'dan canlanan hashtag.

  sandikta her turlu sahtekarligi yillardir yapanlar, gerekirse tum suriye'yi ve yandaslarini istanbul secmeni yapar, yine kazanir o referandumu. bunun bilincindeyiz. kesinlikle karsisindayiz.

  edit: gerizekaliya anlatir gibi anlatiyorum. halen bunu demokrasi zannedenler var. bak arkadasim %51 in %49 icin karar vermesi demokrasi veya esitlik, adalet degildir. akp su an turkiye'deki tum yesil alanlar icin tek tek avm yapacam dese ya da hukumeti protesto eden herkes hapse girsin dese yine %51 alir. referandum fikri basli basina mantiksizdir. bununla ilgili binlerce makale var internette acip okuyun. su demokrasi yalanlarina inanmayi birakin artik. referandum mahkemenin verdigi bir karari sorgulamak icin zaten kullanilamaz herhangi bir hukuk devletinde.
 • mahkemelerin aldığı kararları referanduma götürmenin ne kadar yarrak kürek olduğunu idrak edebilecenlerin canlandırdığı hashtag
 • top tweet olması gereken hashtag. akan kanlar var, unutmayalım.
 • (bkz: #34536642)
 • akp'ye oy vermeyenler idam edilsin referandumu, "akp'ye karsi yuruyenler hapse girsin" referandumu gibi bir dunya sacma referandum yapilarak %51 oy alinip digerlerinin isi bitirilebilir. ne kadar kolay.
 • direnişin itiraz ettiği en önemli şey "çoğunluğun azınlığa hükmetmesi" değil miydi? nasıl oluyor da istanbul'un merkezindeki bir yeşil alanın yıkılması için referanduma gidiliyor? ülkenin en büyük şehrinin ortasında bir parkın korunmasının istenmesi "temel özgürlük" değil midir? özgürlüklerimizi nasıl referanduma götürürüz?

  nerden baksan elde kalan bir karar.

  edit: zarar verici dezenformasyon nedeniyle ispiyonlanmış. daha insanların görüşlerini ifade etmesine tahammül edemiyorsunuz, kalkmış referandum istiyorsunuz..
 • referandum tam bir plebisiter demokrasi örneğidir. halka güç sahibi olduğunu düşündürtüp manipülasyon yapmayı sağlar.

  genel hak ve özgürlükler, insan hakları referanduma götürülemez. evrensel kurallar yeterli. "cinayet serbest olsun" diye referandum olmaz.

  daha nasıl anlatmamız gerekiyor bilmiyorum.
 • bilimsel gerçekler referanduma götürülemez !!!

  (bkz: #34536311)

  not: bilimsel gerçeklerin halka sorulamayacağı gerçeği birilerini neden rahatsız ediyor !..
 • +1 imle katıldığım hashtag. zamanında akıl hastalarına oy kullandırtanlar şimdi yapamazlar mı sanıyorsunuz? başka illerden adamları getirtir bunlar buraya. çözüm mü sanıyorsunuz? herif açık bir şekilde '%100 olmamakla birlikte halkımızın akp tezine uygun karar vereceğini biliyoruz biz' dedi. ulan çok yüzsüzsünüz.

  çok ince oynadınız ama. itiraz edenlere de 'alın demokrasiiii' diyecekler.

  öyle adisiniz ki diyecek bir şey bulamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap