şükela:  tümü | bugün
 • başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü numan kurtulmuş'un referandum ile ilgili açıklaması. mhp ile ortak kampanya yok demiş ve birkaç başka açıklaması var.

  takıldığım nokta terör örgütünün sesi evetten sonra kısılır kısmı. evet çıkmazsa yine bombalar patlar. ya da 400ü verin bu iş huzur içinde çözülsünün başka versiyonu. terörün sesi kısılabiliyorsa neden şu an yapılmıyor sorusu da var akıllarda tabi.

  numan kurtulmuş
 • her şeyin arkasında tapınakçıları bulan, üst akıl diyen, büyük resmi gören akp'lilerin görmeyeceğin duymayacağı, en fazla zorlama argümanlarla toparlamaya çalışacağı açıklama. bir değil iki değil.
 • düşünme, konuşma, sorgulama, kadınsanız 'insan' olma gibi basit insani haklarınızı elinizden alacağız fakat hükümet olarak güvenliğinizi sağlama zorunluluğumuzu bir lütuf gibi size sağlayacağız.
  (bkz: 400 vekil verin ve bu iş huzur içinde çözülsün)
  (bkz: aba altından sopa göstermek)
 • başkanlık gelirse "terör bitecek, ekonomi düzelecek, türkiye’de tekrar ekonomik istikrar sağlanacak, her şey normale dönecek, şu anda ülkeyi kan gölüne çeviren terör saldırıları son bulacak." şeklinde bir propaganda yürütülüyor.

  sormak istiyorum: şu anda yasama, yürütme ve hatta yargı hâlihazırda akp’nin elinde değil midir? akp’nin yetkileri zaten devletin bütün kurumlarına nüfuz etmemiş midir? akp, terörü bitirme imkânına sahiptir de, ekonomiyi düzeltme imkânına sahiptir de bunu yapmamakta mıdır, bunu bilinçli olarak mı gerçekleştirmemektedir? başkanlık gelince ne değişecektir sizin açınızdan? evet, bir kişiye bütün yetkiler teslim edilecektir ama şu anki durumunuz bunları yapmaya muktedir olmadığınız manasına mı gelir?

  chp milletvekili eren erdem'in, adalet bakanı bekir bozdağ'a ilettiği sözlü soru.
 • harun olmaya gelen karun açıklamasıdır.
 • terörün ve ekonomik krizin iktidar partisi tarafından referandum kampanyası olarak kullanıldığının itirafı olan beyandır. başkanlık geldikten sonra terör olaylarının sesi kısılmaz, ekonomi de hızla çakılmaya devam ederse ki öyle olacak, başkanlık bir sihirli değnek değilse; bir sonraki istekleri ne olacak? şeriat, hilafet?
 • beyin yakan açıklama.

  bu açıklamadan şu sonuçları çıkarabiliriz.

  + terör örgütleri başkanlık istiyor, tek dertleri başkanlık sisteminin gelmesi. (beyin bedava)
  + terör örgütleriyle kesin bir mücadele için devletin imkanları var fakat başkanlık sistemine geçilmeden uygulanamıyor. fakat başkanlık sistemi yokken de varken de devletin başında aynı kişiler olacak terörün sesini kısmak mümkünse neden şu an birşey yapılmıyor? (koz-kaos)
  + bir ihtimal daha var o da ölmek mi dersin. onu yazamıyorum okkalı bir gg çünkü.

  kafamda deli sorular.
 • (bkz: he amk he)