• ismi lazım değil küçük bir ilçede kadinlarin katıldığı bir toplantı (katılanların beyanı) yapılıyor ve neden evet denilmesi gerektiği anlatılıyor (anlatılıyor dediysek buraya yaşlı bakımevi yaptıracağız, her hastaya bir hastabakici verilecek, dogal olarak yuzlerce issiz genci işe alacağız vs. gibi şeyler). toplantı sonunda ise düzenleyenlerin kendi aralarındaki konuşmaya şahit oluyor bir tanıdık; "boşa gelmişiz buraya kadar, boşuna kendimizi yorduk" minvalinde şeyler konuşuluyor. demem o ki bu sayı sozlukculerin tahminlerinin bile çok uzerinde, kendileri bile gorememisler o ışığı seçmende.
  • ihtiyaçtır, umuttur.
  • tanıdığım 3 tane ak parti seçmeni. heralde hukukçu olmalarından kaynaklanıyor.
  • yoktur efenim, ortamlarda falan hayır diyecem diye geçiniyorlar, ama evet verecekler biliyorum. çünkü çomarlık böyle bir şey.
  • bir kaç gün önce sohbet ettiğim, akp nin bursa osmangazi ilçe teşkilatı kurucu üyelerinden bir abinin de içinde bulunduğunu öğrendiğim kitle.

bu gibi durumlar olmasa gerçekten ümidimi yitirecek oluyorum bazen.

3 haftadır işsizim sözlük, ne güzel gezip tozuyodum, sohbet muhabbet, sosyalleşmek çok iyi gelmişti ama pazartesi başlıyorum yeni işime, çok moralim bozuk çoookkk...
  • islamda iştirakin gerekliligi felsefesine inanan dindarlardan oluşabilecek grup.
  • bunca seçimdir akp ye oy vermiş seçmen, bugüne kadar anlayamadığı neyi şimdi anlayacak ve/veya nasıl bir aydınlanma yaşayacak da hayır verecek dediğim önerme.

not: kesinlikle küçümseme gibi niyetim yok. cidden çok merak ediyorum, akp seçmenine hayır oyu verdirtecek matematik nedir? açıklamak isteyecek akpli arkadaşlardan ricam yeşillendirsinler.

edit: 10-12 arkadaş saolsunlar mesaj yoluyla açıklamaya çalıştılar ancak hepsi henüz toplumumuzdan umudunu kesmemiş muhalif kesimdendi. hayır oyu kullanmayı düşünen akp seçmeni arkadaşlardan anlamama yardım etmek isteyen olursa çok sevinirim.
  • hayir oyu verecek kadar bilincli oldugu halde, nasil olmusta simdiye kadar "akp secmeni" tanimina uymustur dedigim kisidir.
  • (bkz: bulent arinc)
hesabın var mı? giriş yap