şükela:  tümü | bugün
 • milyonda bir görülen gardner sendromu mağduru, 23 yaşında bir kız imiş. tedavi masrafı 1 milyon dolarmış. valiliğin, sağlık bakanlığının, başbakanlığın bu konulara dair vurdumduymazlığı ne acı..

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1654840/default.htm
 • gardner sendromu ile yaşamaya çalışan, fakat tedavi olamazsa 6 ay içinde hayatını kaybedecek olan 23 yaşındaki insandır.

  kendisi için yardım hesabı da açılmış; http://haber.mynet.com/…unmazsa-olecek-672691-yasam
 • ak parti, chp ve mhp tekirdağ milletvekillerinin devreye girmesi gereken kız. yardım kampanyasında 300 tl toplanmiş, ne hazin.

  özellikle t.dağ belediyesini chp'ye kaptıran ak parti için, şehirde toplayacağı sempati adına bulunmaz fırsat.
 • hala gereken para toplanamamış, dolar stoklarıyla övünenlere sesleniyorum: -neyi bekliyorsunuz?
  http://www.haberturk.com/…093-tedavi-olmazsa-olecek
 • kimse sahip çıkmaz ise ülke yöneticilerinin sahip çıkması gerek insan. ondan sonra yine yapın şovunuzu bari gerçek bir hayat kurtulsun.
 • kızın durumu cok acı önünde yaşayacağı o kadar güzellik ler varken ölüm anını bekliyor biz ise hergün isten aşktan mutsuzluktan paradan şikayet edip duruyoruz bi kere aklımıza saglikli oldugumuzu düşünüp şükretmek gelmez kafamızda binbir dert varmış gibi yasarız
 • insani açıdan gerçekten üzücü bir durum. ama işin bir başka yüzleşilmesi gereken tarafı, bu arkadaşımızın ameliyatı, abd gidiş dönüş, refakatçisinin masrafları vs yuvarlak 2 trilyon edecek. ülkemizde 100 bine, 200 bine sahip olsa çözülecek sağlık sorunları olan kişiler var. bu arkadaş için gereken kaynak, 4-5 hastayı kurtaracak kaynağa denk. bunlar yerine şunun için haber yapılsa olmaz mı? türkiye'de donanımlı bir hastaneye bu ameliyat için gerekli bir ameliyathane açmak ve işinin ehli olan gönüllü doktorlardan bir kaçını abd'ye eğitime göndermek acaba ne kadara mal olur ve kaç kişinin hayatı kurtulur? realizim maalesef acı.

  zorunlu edit: insanlıktan nasibimi almamışm vs. diyenler var. biraz akıl...refiye ölsün mü diyorum? tek dediğim, para toplanacaksa, tedavinin yapılabileceği bir ameliyathane ve ihtisas sahibi doktora harcansın, refiye gibi olan diğerleride kurtulsun... bir başka konuda, bana sladıran arkadaşlara... tv'de görünce humanist olmayın.çevrenizde refiyeden on kat kötü olanlar var. üstelik bu insanlar anne, baba... bakmak zorunda oldukları çocukları var...
 • enkaz altında kalmaması gereken konu. bilgili ve ilgili yazarlar nasıl ve nereden yardım yapılabileceğini bildirirlerse şu kötü günlerde insanlığımızı hatırlatacak güzel yardımlar yapabiliriz her birimiz. bu gencecik kız biraz önce bazı haber bültenlerine de konu oldu. çok acı bir durum söyleyecek pek bir söz yok. inşallah gerekli miktar toplanabilir ve bu olay bunun benzeri onlarca durumda bulunan hasta kardeşlerimiz için milad olur.

  herkes 5 lira bile verse binlerce kişiyiz şurada. umarım damlaya damlaya göl yapabiliriz.
 • hakkında olası ihtimali düşünemediğim kız. sosyal medyada toplanabilecek bi rakam ;#wewantyouatgalatasaraysneijder yazacağına şu durumu tt yapın bi zahmet.
 • ekşi sözlük yönetiminin el atması ile oluşturulacak bir destek kampanyası ile bir şeyler yapılabileceğine gönülden inanmaktayım. evet, kabul ediyorum ihtiyaç duyulan miktar çok büyük fakat damlaya damlaya göl olur mantığı ile gitmek bir umut ışığı olabilir.

  dilerim refiye yılmaz güzel günler görür, güzel günleri görebilmesi için bir şeyler yapabiliriz.