şükela   tümü | bugün
  • özellikle ekspedisyonlarda tüm kamp ahalisi içilen sular sebebiyle ishal olmuşken hayat kurtaran ilaç. ıssız adaya düşsem yanıma alacağım üç şeyden biri reflor olurdu heralde..
  • ishali tek kapsülle anında kesen ilaçtır
  • inanilmaz etkili ilac, yapmak istiyorum yapamiyorum su anda arkadaslar, etkisi test edildi onaylandi
  • göt tıpasıdır.
  • bağırsak florasını düzenleyen bir nevi maya. streptomagma ve benzeri ilaçlar belirtilerin azalması amacıyla kullanılır. yani doğrudan tedavi edici bir tarafları yoktur. göt tıpası olarak bu ilaçlar adlandırılabilir. reflor ise tedaviye yönelik olduğundan çoğu durumda daha sağlıklıdır.

yolculuklarda, kamplarda vs. mutlaka yanımda bulundurduğum ilaçlardan biridir. ne yazık ki sıcak yerde bulundurulduğunda kolay bozulup berbat kokar.
  • genelde 1 tane bilemedin 2 tane alinca etkisini yarim saat 1 saat icerisinde gosteren ilac, ama su an 4 tane aldim yarimsar saat arayla ama hala pek etki etmedi. galiba sonradan etki edecek ama o zaman da betona donebilirim 1-2 gunlugune 4 adet haptan sonra.
  • yoğurt'un advanced düzeyi.

(bkz: prebiyotik pıtırcığı)

ishal kesici değildir. bağırsaktaki faydalı tabir edilen bakterilen nüfusunu artırmaya çalışır. bu faydalı arkadaşların yoğunluğunun azalması dolayısıyla mevcut zararlıların baskın olması ishale sebep olduğu için; reflor operasyonu faydalı bakterilerin zararlılara üstün gelmesine yardımcı olur yani bağırsak florasını düzenler, dolayısıyla ishal kesilir.

kafama göre almakta beis görmem.

advanced düzeyi için: (bkz: maflor)
  • 1 haftayı tuvalet istikametine gerçekleştirdiğim sürpriz koşularla geçirdikten sonra bulgaristan'a yapacağım otobüs yolculuğunun gözümü korkutmasıyla edindiğim; aşama aşama önce jelimsi bir kıvam yakalamanızı, akabinde nizami yapıya ulaşmanızı sağlayan, göle çalınan ve tutan maya**.
  • benim gözümde muadili yoktur bu hedenin. artık ssk karşılamıyor. paraya kıyın alın ve götünüzü rahatlatın.
  • bugun 12 tlye alarak dumur oldum. yazın 6.5 liraya aldığımı hatırlıyorum sanki aynı ilacı. böyle zam mı olur lan. hatta 1 paket sigara parası diye düşünmüştüm ondan bu kadar iyi kalmış aklımda fiyatı.

bunun dışında çırçır iseniz alın bir tane. fiyatı 12 tl olabilir ama performansı 120 tl kesinlikle. götünüze 120 tl soksanız bu kadar rahat tıkayamaz.