şükela:  tümü | bugün
 • yerine kesinlikle tears naturale'ın tercih edilmesi gereken göz damlası. fazla damlalar yanaklarınızdan akıp gittikten yaklaşık on dakika sonra kuruyup acaip ince pul tabakalara dönüşüyor ve gözünüzün altında, kirpiklerinizde hatta yanağınızda kalıyorlar. tears naturale gibi dışarıda fışır fışır göze sıkabileceğiniz bir damla değil, iğrenç bir görüntü oluşturuyor. ya da sadece bana mı oluyor bilemedim ama sanmam öyle olduğunu. ayrıca, tears naturale kuruluğu önlemede daha etkili, tedavi etme açısından daha başarılı. kısacası olmamış olmamış diyor, diyarı olan isviçre'ye geri postalıyoruz.
 • her biri tek kullanimlik minik plastik tuplerde bulunur. lens kullanicisi insanin bunlardan bir iki taneyi devamli cantasinda tasimasi zor zamanlarda, ornegin ruzgarda lens kuruma yaptiginda, cok yararli olur.
 • aylarca hiçbir eczanede ne bu damlayı ne de muadillerini bulamayınca bulabildiğim tek suni gözyaşı damlası olan novaquaya başlamıştım ama tatmin etmemişti beni. sonra göz kuruluğum ortadan kalkınca bir daha aramadım da zaten. ama şimdi tekrar kullanmam gereken bir durumla karşılaşınca doktorum bu sefer refresh'in liquigel'ini yazdı eczanelerde bulunabildiği için, ve muazzam bir damla gerçekten. ağladığımda bile asla bu kadar nemli hissetmiyorum gözlerimi. teşekkürler refresh skfhdks.
 • dokuz saat quark ba$inda dizgi yaptiktan ya da saatlerce bilgisayar ekranina mal gibi baktiktan, yazilar yazip, duzelti yapip okumaya giri$tikten sonra gozlerinizi alev almaktan kurtarabilecek, icerigi suni goz ya$i olan goz damlasi.
  ayrica (bkz: timsah gozyaslari)
 • güzel bir damla. ama göze damlatırken yapılan geyikler sırasında bunun doğal göz yaşı olduğunu iddia etmişti birisi bana. şaşırdım. "nasıl yani ?" dedim, "nesi doğal bunun !?". yani adam bunu ciddi ciddi göz yaşı sanıyor. uzatmadım, eve döndüm ve uyudum.

  ... yaşlı başlı, emekli amcalar bir üretim bandının başına oturmuşlar. hiçbirine haftalardır maaş verilmemiş. öğle arasında yemeklerini tam güç bela yerlerken, elinde sopa olan şişko ve kel bir ustabaşı "kalkın bakayım!" diyip, tekrar zorla işbaşı yaptırılıyorlarmış bunlara. bu da yetmezmiş gibi söz konusu fabrikada yarı zamanlı çalışan ve sürekli öbür dünyaya dair kötü hikayeler anlatan mahallenin cazgır teyzeleri bunların başına oturup morallerini iyice bozuyorlarmış. damatlarının, gelinlerinin hayırsızlıklarından bahsedip duruyorlarmış... e bu gariplerim de napsın? bütün gün önlerindeki yürüyen banttaki kaplara ağlıyorlarmış. işte bu gözyaşları doğal gözyaşı olarak eczanelere sunuluyormuş....

  sonra uyandım. korkunçtu. doğal ter döktüm resmen.
 • eczacıdan bilgi almaya gerek duymadan gayet rahat bir şekilde satın aldığım göz damlasıdır. hem kendisi hem de muadilleri piyasada mevcut.
 • tek doz olanlarını uzun zamandır kullanıyordum. ta ki bugün elimde son bir doz kalınca eczaneye gittiğimde artık gelmeyeceğini söyledi ve 15ml'lik şişesini (aynı üretici firmanın, aynı formülde) almak zorunda kaldım. yahu göz için kullanıyoruz bunu ne kadar hijyenik olacak bu 15ml şişeyle. hem cebimde taşımak da zor.
  üstelik günlük hayatta insanların içinde tek dozluk flakonlarla pıt pıt diye dikkat çekmeden damlatıyordum ben, şimdi koca 15ml şişeyle (yeşilimsi renkte) ve olağanüstü hijyen ile yapacağım bunu.
 • gözün içini tutturamazsan göz etrafında sanki sabah kalkı yüzünü yıkamamış gibi izler bırakan damla. kirpiklere denk getirirsen rimelden güzel etkisi var ama.
 • kornea problemi yaşayan insanların ömür boyu kullanmak zorunda kalabileceği göz damlası

  not: lenssizken çok kullanımlık versiyonu olan refresh liquigel'i kullanıyorum daha çabuk rahatlama sağlıyor, daha az batma oluyor. maalesef lensle sadece tek kullanımlık olanı damlatabiliyorum.
  (bkz: keratokonus)
 • tek dozluk göz damlası.

  hafif göz kuruluğum var. ağlamak ya da uykusuz kalmak çok iyi sonuç vermez. ciddi göz yanması yaşatır ertesinde.
  bu suni gözyaşı, bende mucizevi etkisi gösteriyor göz yüzeyindeki nemlendirme etkisi nedeniyle.
  sürekli bilgisayar ekranına bakmak da çok rahatsız edici, o yüzden yanımda bulunduruyorum.
  sabah bastım bir flakon, anında acım azaldı.

  bir de şu var, o da çok güzel. (bkz: tears naturale)