şükela:  tümü | bugün
 • pikaplari ile unlu ingiliz 'high-end/mid-fi' muzik aletleri markasi. rega, ust duzeyde ses kalitesini uygun fiyatlar ve dayanikli urunleri ile yakalami$tir.
  http://www.rega.co.uk/
  (bkz: high end)
  (bkz: linn)
  (bkz: naim)
 • resmi gazete'nin kısaltılmış hali.
 • maltepe carrefour'un karşısında bir mağaza.. içinde ünlü markalar indirimli olarak bulunabiliyor.. abiye reyonundan ürün alırken tende siyah pul bırakıp bırakmadığına dikkat etmek gerekiyor, zira satış temsilcileri "bu çok pis pul bırakır ve gecenizi siyah nokta temizlemekle geçirmek zorunda kalırsınız" diye sizi uyarmıyor.. farkedip abiyeyi değiştirmek istediğinizde "abiyeleri kesinlikle iade almıyoruz" cevabıyla karşılaşıyorsunuz.. abiyeyi iade almamaları mantıklı görünebilir, sonuçta abiyeyi bir gece giyip bir bahaneyle parasını geri almak isteyebilecek pek çok kişi olabilir.. ama değiştirin bari kardeşim, sonuçta bir daha giyemeyeceğim ben onu*.. yazık günah değil mi bir gece için verdiğim onca paraya..
  termapol giyim olarak da bilinir..
  (bkz: terma)
 • '"bekle(yin)" veya "bir dakika" anlamina gelen ibranice kelime. ilk baslarda tekrar tekrar duydugunuzda anlamiyorsunuz; sonra alisiyorsunuz.
 • yuzyuze soylenirken el yukari dondurulur, parmaklar birlestirilir. bu anlamda bizdeki "bekle bir dakika guzel kardesim" ile belli ki ayni kokenden gelir.
 • fiyat performans oranı yüksek ürünleri olan ingiliz hi-fi şirketi.
 • fiyat-değer oranı açısından değerlendirildiğinde en nitelikli pikaplardan birini üreten ingiliz şirketi.

  avrupa piyasasındaki temel rakiplerinden olan avusturyalı pro-ject üretimi çek cumhuriyetine kaydırmış ve "signature" modellerinin yanısıra makul fiyatlı giriş-altı pikap üretme stratejisine geçmiştir. rega ise 40 yıllık planar serüvenini neredeyse aynı fiyatlama stratejisiyle sürdürürken 8 ve10 gibi high-end serileriyle farklı bir gelir grubuna da hitap etmektedir.

  fabrikasında 120 kişi çalışmakta, sattıkları tüm ürünler bu 120 kişi tarafından dizayn edilmekte ve hazırlanmaktadır. bir rega aldığınızda "made in england" olduğuna emin olabilirsiniz yani.

  sahibi beli bükülmüş bir ağbidir ama içindeki 70'ler ruhu dimdik ayaktadır. kafasında bandanasıyla işinin başında durur. bir tanıdığımın kendisine rega güç ünitesi imzalatmışlığı vardır. sıcak, tatlı bir yetmişli yıllar ağbisidir.

  neyse... (bkz: rega planar 2)
 • mükemmel pikaplar üreten ve f/p oranı en iyi olan üreticilerden biridir. sadece pikapları değil amfi ve pikap katları da süper başarılıdır. keşke pikaplarında vta ayarı yapılabilseydi, tadından yenmezdi o zaman.
 • phono mm mk3 isimli preamfisi, anfinin phono katından sonra ilaç gibi gelen firmadır. amfimin phono katında -5 db sesle dinlediğim plakları artık -15 db sesle dinleyebiliyorum. detaylar çok daha belirgin. ses dolgun. 1400 tl gibi bir fiyata plak keyfim resmen çokomelli artık.
  ancak yeni alacak arkadaşlara tavsiyem aldıktan sonra 1 hafta sabırlı davransınlar. plak dinlemeseler bile aleti açık bıraksınlar. ciddi farklar yanma süreci atlatıldıktan sonra çıkıyor ortaya...

hesabın var mı? giriş yap