şükela:  tümü | bugün
 • janjanlı, ucuz ve kaliteli modelleri olan bir çin motorsiklet markası.
  http://www.yellowrockmotorcycle.com/
  http://www.regalraptor.com/
 • diğer çin motorlarıyla farkı sadece daha janjanlı olması olmayan, bunun dışında su soğutmalı motora sahip olan motosiklet.
 • ingiliz polislerinin hava soğutmalı olan modellerini kullandığı çin menşeili motosiklet. türkiye'de bulunan birçok çin malı motordan daha dayanıklı ve güzel görünümlü ürünleri var .*
 • kanıma giren çinli. bu fiyat ve görüntü ikilisine daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum.
 • özellikle t-gidonlu 250cc. "class" modelinin görüntüsü bütün çinlilerden daha şıktır. ilk 1000-1500 kilometreyi devirene kadar vibrasyon sorunu eğer iki egzosun arasındaki ufak boruyu iptal ettirmezseniz ayakları uyuşturur. bunun haricinde mekanik aksamı sağlam motordur, yağını ve temizliğini aksatmadığınız sürece motor sorunu çıkartmaz, fakat elektrik aksamı dandik ötesidir. 1 ay yatmaya görsün hemen aküsü biter, bu sebeple 2 hafta veya daha uzun süre kullanmayacaksanız aküsünü sökmek gerekir. ön farı sorunludur; ilk fırsatta ampulünü akünün kaldırabileceği bir farla değiştirmek gerekir. akünün olduğu sağ kutu suya duyarlıdır, yıkatırken vb. içine su kaçarsa mutlaka sinyal flaşörü bozulur.
  250cc. olmasından dolayı inanılmaz cimri ve neredeyse hiç park problemi çıkartmamasıyla oldukça cüzdan dostudur. akü problemini aşabilirseniz daha sonra bineceğiniz herhangi bir araba sizin cüzdanınızı hortumluyormuş gibi gelecektir. düşük motor hacmine göre oldukça atak bir şekilde 50-60 km/h'a çıkar 110 kilometreyi rahat görür. sıkışık trafikte t'gidonlu modeli ön çatalı daha uzun olduğundan çok kıvrak değildir ve geniş gidon ve dikiz aynalar iki şerit arasında giderken sıkıntı yaratır insanların dikiz aynalarına çarpmamak için türlü cambazlıklar yapmanıza sebep olur.
  en büyük eksiklerinden biri yetkili servisinin neredeyse olmayışıdır, fakat bir çok çin malı motorun parçası kendisine de uyabildiğinden yedek parça konusunda çok sıkıntı yaratmaz, herhangi bir çin malı motor markasının servisindeki ustalar tarafından bakımı onarımı yapılabilir. eliniz biraz tornavida tutuyorsa bir iki denemenin ve teknik detayı öğrenmenin ardından rahatlıkla tüm motoru söküp takabilirsiniz.

  çin malı motor alırken şans faktörünün çok önemli olduğunu ve aynı yerden alacağınız aynı parti iki motorun bile birbirine göre taban tabana zıt olabileceğini belirttikten sonra, 4 senedir yukarıda belirttiğim ve toplamda maliyeti 200 lirayı geçmeyen sorunları hariç beni yolda bırakmadan, tehlikeye sokmadan, öğrenci bütçesine saygı duyarak ulaşımım sağlamış motorumu tüm suzuki ve hondalara uzaktan bakanlara tavsiye ederim.
 • en iyi çin malı diye piyasaya cıkan motor, ha kullandım biliyorum. çin malı çin malıdır ama yinede başlangıç için güzel bir motor, sonrasında dragstara geçilebilir.
 • motor markasından ve kalitesinden anlamayan tüm bayanları fena halde etkileyebilecek görüntüde olan,özünde de muadillerinden hem kalite hem de fiyat olarak çok önde olan başlangıç motosikleti.hem uzun yol hem şehir içinde sıkıntısız kullanılabilir.kesinlikle bakan dönüp bir daha bakar yetmez fotograf çekilebilmek için türlü şebekliklerle yanına koşarlar.hele de bir benzin istasyonunda garantili ilgi odağı olursun.o yüzden benzini üniversite kampüslerine yakın yerde almakta fayda var.
 • 2 günde üzerinde yaptığım 1000 km yola dayanarak söyleyebilirim ki, fiyatına göre çok tatmin edici bir motor.

  istanbul - amasra, safranbolu gezisi öncesi, arkadaşımdan ödünç aldığım 28000km'deki regal raptor, kullandığım ilk cruiser tarzı motor. bu motoru daha önceden biraz kullanmışlığım vardı ve memnun etmişti beni. fakat üzerinde bu kadar uzun süre kalacak olunca, ve bu kadar uzun bir yolda çinli olduğundan dolayı dayanıklılık ve performansından şüphe ediyordum.

  motor düzenli olarak kullanılıyorsa, ve hava da çok soğuk değilse (10+ vs.), motor yaklaşık 1 dakika jikle ile çalıştırılıp ısınıyor, sonra da ilk raslayacağınız ışıkta belki stop etse de, sonrasından rahatlıkla toparlıyor.

  not : eğer bu motoru 1 hafta veya daha uzun süre kullanmayacaksanız, akü başını çıkarın. çünkü aküsü kolay bitebiliyor.

  250 cc olduğundan ve çok da ağır olmadığından dolayı performansı beklediğimden iyi çıktı. atik kalkışlar yapabiliyor alet. fiziği müsade etse, belki ön bile kaldırabilir *.
  (orjinal hız göstergesine göre) çok ender olarak, dik bayırlarda tek başıma 80 km/h saate kadar düştüğüm de olmasına rağmen, yolun genelinde 110km'yi görmekte hiç zorlanmadım. biraz daha zaman verdiğinizde 120 km/h'ye de rahat ulaşıyor. ayrıca hız göstergesinde de tahminim -5, -10 arası bir sapma olabilir. yani ben 110 km/h yaptığımı sandığımda aslında daha yüksek bir hızda seyrediyormuşum.

  bu hızlardaki titreşimden de rahatsız olmadım. tabii ki 90 km/h'ten sonra titreşim başlıyor ama kesinlikle bana rahatsızlık vermedi. yani uzun süre 110 km/h sabit hızla gitmeme rağmen ayağımı ayaklıktan kaldırarak sallama ihtiyacı bile duymadım.
  selesi bence tek kelime ile rahat. kıçımda bir sancı oluşmadı. fakat bazı yoğun dikkat isteyen durumlarda duruşumu hafiften öne doğru kaydırdığımdan sırtımda ağrı oluştu. belimde de hafif bir ağrı vardı ama kalıcı olmadı.

  virajlarda performansını da beğendim, tamamen arkama yaslanarak oturduğum ve dalgın girdiğim tek bir viraj dışında, hiçbir virajda zorluk çekmedim.

  benim bindiğim raptor'da egzos susturucuları çıkartılmıştı. dolayısıyla insanı çeken eğlenceli (ve yüksek) bir ses var motorda. uzun yolda bazen kafamın içinde yankılansa da bu ses, saatlerce kullanmama rağmen pek bir sorun teşkil etmedi benim için.

  en çok canımı sıkan sorun ise, motor dururken boş vitese geçerken zorlanması. yani motoru biraz ileri geri kaydırarak, zar zor boş vitese alabildim çoğu zaman. yolculuğa çıkarken ustaya götürmeme rağmen, usta bu konuda yapabileceği bir şey olmadığını söyledi.
  motor giderken vitesler akıcı bir şekilde değişirken, durduğumuzda, vites kutusu kilitlenmiş gibi oluyor. bu konuda çözümü olan varsa önerileri bekliyorum.
  bir kaç kere de giderken de vites kaçırdı motor. örneğin 4. vitese yeni geçmişken, kendiliğinden 3. vitese geri döndü. ama bunu az sayıda ve vites değiştirdikten sonraki ilk saniyede falan yaptı. yani 5. viteste son hız giderken aniden 4e düşmesi gibi bir durum olmadı.

  benzin tüketimi ile ilgili çok bir şey söyleyemeyecem. çünkü benzin göstergesi veya uyarı ışığı yok. ben de yedek depoya düşme riskini almadım hiç. tahmin ise 3-4 litre / 100 km olduğu yönünde. ama tekrar söyleyim, sallıyorum.

  sonuç itibari ile, 1000 kmlik yolculukta, yukarıda bahsettiklerim dışında, hiç bir sorun çıkarmadan gayet efendi bir şekilde hem yolculu, hem tek olarak beni çok güzel taşıdı.
  eğer motora yeni başlıyorsanız, ilk aşama olarak illa bir cruiser istiyorum diyorsanız. bence alınabilecek bir alet. ama uzun soluklu olarak, nasıl sorunlar çıkartır, hatalı ürün oranı nedir bunları bilmiyorum. sadece bir gezideki deneyimlerimi paylaştım.
 • arkadaşımın dd 250e-9b modelini kullandığı marka.

  sıfır olarak almasına rağmen yaklaşık bir yıl içinde 5 kez fanı yandı, 1 kez karbüratör arızası yaptı, 2 kez km saati bozuldu. üstelik yeni km saati için verdiği sipariş yetkili servis tarafından 5 aydır gelmemiş durumda.

  sonuç olarak büyük umutlarla alındığında tüm yazınızı size zehir edebilir.
 • regal raptor'un daytona 350 modeli asya motor'un ghost 350 modeli ile aynı motordur.