şükela:  tümü | bugün
  • donald trump'ın iddialarına göre kendisine verilen ilk dozdan itibaren müthiş hissetmesini ve hemen iyileşip 20 yaş gençleşmesini sağlayan ilaç. yine kendisinin iddialarına göre, seçimden sonra amerikan halkının bu ilaca ücretsiz olarak erişmesini sağlayacakmış. (bkz: #114016833)
  • trump’a verilen antikor (koronasavar akıllı füzeler) kokteylini üreten regeneron firması ruhsat almak için fda’a başvurmuş https://www.nytimes.com/…ttps://t.co/l1rydd672q%20. .]

    ------alıntı------------
    trump'a verilen antibody kokteyli covıd-19 geçiren hastalardan alınan b hücreleri kullanılarak hazırlanıyor. ancak bu sefer plazmadan farklı olarak, antikorlar değil onları kodlayan genler alınıyor. bu gen parçalarından bir havuz yapılıp antikorları kodlayan kısımlar kütüphane oluşturmak üzere -genelde- viral parçacıklara ekleniyor. (böylece genlerin kodladıkları protein parçaları üretilir haldeler.)sonrasında regeneron bu kütüphaneyi sars-cov-2'nin hücre girişindeki etkin proteini spike üzerindeki rbd bölgesine karşı tarayarak en iyi bağlanan antikorları taşıyan viral parçacıkları seçiyor. sonra geri giderek bu viral parçacıkların üzerindeki protein parçalarını kodlayan gen kodlarını alıp, bol bol bu proteinlerden (antikorlardan) üretmek için üretici bir hücreye klonlıyor.

    kaynak ve daha fazlası için .
    ----------------alıntı---------------
hesabın var mı? giriş yap