şükela:  tümü | bugün
 • 1980 doğumlu denver nuggets'lı forvet oyuncusu çok dikkate değer bir oyuncu da değil draft edilmemiş ama gayretli biri. lakin esasen kendisi hakkında ilk entarinin yazılıyor olma sebebi ise başka 2006 nba playoff serisi nuggets - clippers 5. maçında amcamız bir pota altı mucadelesi esnasında chris kaman'ın onune geçip rebound'u alamayacağını anlayınca arkası donuk kaman'ın bacak arasından kolunu geçirip erojen bölgeye dogru yapılan cuccuk hareketinden daha cesur biçimde bir yoklama olayına girişiyor. derken kaman donuyor hiçbir şey olmamış edasındaki evans'ı itip duşuruyor ve oyundan atılıyor buna rağmen clippers maçı alıp nuggets'ı eliyor.

  maç sonrası kaman'ın ifadesi ise açık net;
  - he grabbed my nuts

  http://www.nba.com/…yerfile/reggie_evans/index.html
 • yaptığı işle ilgili teknik anlamdaki bilgisi bizim spor yazarı adı altında futbol yorumlayan otoritelerimize benzeyen oyuncu.
  oyunuyla ilgili söylene bilecek tek şey hacim kapladığıdır. e insan düşünüyor tabi madem hacim kaplıyor bu adamın hücum ribaundu alması ve oradan sayı bulması doğal gibi evet hücum ribaundu alıyor fakat bunları sayıya dönüştüremiyor. faul yapsalar faul atamıyor. okulu bitirmiş radyo-televizyon mezunu hanım kızımızın ana haberi sunarken gördüğü türkiye güzelini izlerken düşündükleri bu oyuncunun nba olduğunu gören fakat kendisi yetenekli olduğu halde nba olamayan oyuncuların durumuna örnek teşkil eder. buralarda doğsaydı muhtemelen tır kullanır, kebap yer, tavla oynardı.
 • "pota altinda temas olsada kavga ciksa, ceteyi cagirsam, adam vursak, ot ceksek, agirlik kaldirsak, ates etsek."
  mentalitesiyle nba ye gelmis, sifatinda hayir olmayan, takim arkadaslarindan bosken bile pas alamayan gangsta.
 • sezon başında jason kapono karşılığında geldiği toronto raptors formasını geçirdiği sakatlık nedeniyle henüz giyemeyen, bugünkü philadelphia 76ers maçında eski takımına karşı dönmesi beklenen oyuncu. kısıtlı yeteneğine rağmen mücadeleci oyunu, sert savunma yapabilmesi, oyundaki herhangi bir sertlikten kaçmaması nedeniyle takdir edilmesi gerekir. nice yeteneklerin kapısından giremediği, girse de başarılı olamadığı, tutunamadığı nba'de karakteri sayesinde kalıcı olabilmiş kendine yer edinmiştir.
 • en sonunda 2 gun onceki philadelphia karsisindaki macta raptors formasi giymis oyuncu. seyircilerin ayakta alkislariyla oyuna girdi, girer girmez de kendini gosterdi. hakikaten intimidating sifatini sonuna kadar hakeden oyuncu. gelmesiyle toronto takimi daha bir karaktere burunecek.
 • toronto raptors'ta oynayan reggie evans, tyreke evans'ın abisi değildir. tyreke evans'ın james reggie evans adında bir abisi vardır, ancak o da basketbolcu değildir. bir iletişim şirketinde yöneticilik yapar kendisi.
 • philadelphia 76 ers maçında oyuna girmesi ile bir basket atmış, tribünleri selamlamış daha sonra da heyecandan olsa gerek kendi kendine sakatlanıp oyundan çıkmıştır. havlu sallamaya devam, bench te değişen bir şey yok.
 • twitter'ında yaptığı açıklamayla korkutan oyuncu. eğer 10,000 followerı olursa sakallarını keseceğini açıkladı ki kendisine yapma etme diyorum. sakalsız reggie evans mı olur ya. burhan altıntop abimizin dediği gibi nasıl şişman pelin olmazsa sakalsız da evans olmaz. hayır yakında 20,000'i bulursam pandiklerimden vazgeçecem falan da der ondan korkuyorum. zaten bize gelen adamlar özünü sapıtmasa olmaz. jason kapono gelir üçlük denemez, reggie evans gelir sakal kesmeye kalkar, hidayet zaten satışlarda.

  http://twitter.com/reggieevans30/status/9844652621
  (bkz: çok dertliyim be sözlük)
 • serbest atışlarını airball atan toronto raptors oyuncusu. bunun yanında o kadar kalıbın var vücudun milleti potaya sokmaya müsait gel gelelim hücumda hiç bir etkinliğin (malesef) yok be reggie. benchte muhhabetin dibine vurmada kralsın bi de "zabah akşam candy yerim ben aslında iyi adamım" falan tadında röportajların da iyi gidiyo. biraz da oynasan her şey daha iyi olacak...
 • sports illustrated'ın 173 nba oyuncusu arasında yaptığı ankette nba'in en dirty oyuncusu seçilen toronto raptors oyuncusu. kendisi de pek tabii bu malumun ilanını olumlu değerlendirip takım arkadaşları ve taraftarlar tarafından çabalarının takdir edildiği sürece başkalarının ne dediğini önemsemediğini söyledi. kendisine bendeniz de buradan bir toronto raptors taraftarı olarak helal olsun diyerek bu kararını destekliyorum.

  http://www.realgm.com/…y_reputation_as_a_compliment