şükela:  tümü | bugün
  • çek cumhuriyeti merkezli student agency isimli taşımacılık firmasının yeni ismi/markasıdır. şimdilik logolarının altında student agency ifadesi duruyor ama ilerleyen zamanlarda tamamen regiojet olarak devam edecek diye düşünüyorum.

bu kurumsal kimlik değişiminden sonra farkettiğim ilk değişim websitesinin daha kullanıcı dostu ve modern bir görünümde hazırlanmış olmasıydı. student agency nin 2000'lerden kalma web sitesi tasarımı yerini çok daha modern, uluslararası taşımacılık firmalarının sitelerini aratmayacak kolaylıkta bir siteye bırakmış durumda. online bilet almak ve seyahatleri incelemek artık çok daha kolay. her kim el attıysa firma kurumsal kimliğini toparlamış gibi görünüyor.

web sitesi için
  • ağırlıklı olarak orta ve doğu avrupa şehirlerinde çalışıyor. otobüsleri çok konforlu. görevliler ingilizce biliyor. tur şirketlerinin €60 istediği karlovy vary turu için €12 ile işimi regiojet sayesinde hallettim.
  • gayet konforlu, rahat otobuslere sahip olan firmadir. turkiyedeki gibi " aman bizim internetimiz bozuk (calisanina rastlamadim zaten), aman tv'lerde sikinti var" demiyorlar. musteri memnuniyetini onemsiyorlar.

gectigimiz haftasonunda gidis-donus brno-viyana seyahatlerimde regiojet firmasinin otobuslerinde gayet rahat ettim. hatta viyana'dan donuste otobusum 22.30'ta olmasina ragmen 20.55 otobusune binmemi sagladilar. gayet anlayisli davrandilar.

calisanlari ingilizceyi iyi konusur. bu da en temel farklarindan biridir. ayrica otobus ici en iyi film arsivine sahip firma olabilirler bu arada, ayrica tebrik etmek gerekir
  • web sitesinden bilet alırken kuru çek kronu olarak seçmenizin cüzdanınız için daha iyi olacağı şirket.
  • viyana-bratislava arasindaki otobus seferlerinin bileti onceden alinirsa tek yon 1€ya gidebileceginiz sirket. son dakikada alirsaniz da tek yon 5€ veriyorsunuz. flixbus ve trene nazaran daha uygun. (tren gidis-donus 16€, tek yon yok)

ayrica yine viyana'dan prag'a (ve brno'ya) cok uygun fiyatli tren seferlerine baslamis firmadir. prag'a tek yon fix fiyat 15€ economy, 22€ business class. öbb'ye nazaran cok cok uygun fiyat koymuslar. öbb biletlerine yarin icin baktigimda en uygun 21€ gordum, economy bileti bunlar ve tabi sadece 2 sefer icin boyle. (öbbden beklemedigim bir fiyatti.) diger biletler 66€ economy tek yon. arada cok buyuk fark var genel olarak. otobusleri cok konforlu, o yuzden eminim ki trenleri de cok konforludur. bu arada kalkisa 15 dk kalana kadar ucretsiz iptal etme hakkiniz var. harika.
  • viyana budapeşte arası otobüs biletimi plan değişikliği nedeniyle ücretsiz ve sorunsuzca iptal edebildiğim, an itibariyle de kendileriyle prag'a tren yolculuğu yaptığım rakiplerine göre uygun fiyatlı firma.

burada konuştuğum kişi regiojet'in student agency olduğunu ve daha çok öğrencilerin çalıştığını söyledi. karşılaştığım tüm görevliler de genç, doğru olma ihtimali yüksek.

tren yolcuğu boyunca su, kahve, elma suyu gibi içecekleri ücretsiz verdiler ve trenlerinde wifi bulunuyor. ben son dk biletimi gidiş dönüş 23,5€'ya aldım, daha önce bakarsanız tabi ki uygun fiyatlara bilet bulabilirsiniz.