şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir tek ben mi yaşıyorum bilemiyorum ama kesinlikle vardır böyle bişey. o dönemlerde nedense yüzüm renksiz, bakışlarım donuk böyle bi tuhaf görünüyorum. özellikle de fotoğraflardan belli oluyor.

velhasıl kelam regl dönemi çirkinliği o dönemlerde yüzünüze yapışan bir maskedir, ama geçer.
  • regl döneminde cilt makyajı daha zor tuttuğundan ve saçlar şekil almadığından oluşan çirkinliktir, ama ilginçtir ki hormonal sebeplerden dolayı kadınların regl döneminde hemcinsleri tarafından çok daha fazla rakip olarak benimsendiklerini gösteren bir araştırma da yapılmıştır.
  • erkelerin sadece kadınların sinirli olduklarını gördükleri zaman farkettikleri çirkinliktir. tabi tüm erkekler değil. " bana kızdı demek ki verecek " diye düşünen erkeler bu genellemenin dışında tutulmalıdırlar.
  • o dönemde ayaklanan saçların fırçaya şiddetli direnişinden kaynaklanıyor olabilir.
  • vardır böyle bir çirkinlik. lakin kadın kısmının yüzünde, cildinde falanında feşmekanında değil, içinde olup biter herbi' şeycikler. ota boka sorun çıkarır, sonra sen bana eskisi kadar değer vermiyorsun diye ağlanır, çirkinleşir. canı çikolata, tatlı ister tamam dersin, hoş görürsün hatta gider alırsın, zıvanadan çıkmış gibin tatlıya dadandığını görünce "abartma istersen hayatım!" dersin, ne alakaysa, nasıl bağlıyorsa "sen, bana hiç anlayış göstermiyorsun." der, çirkinleşir. bu dönemlerde kendini çirkin bulur, sana "çirkinleştim değil mi?" diye sorduğunda "yooo, her zamanki gibisin işte hayatım." dersin. sen, iyi bok yersin; o çirkinleşir. işte böyle bir şeydir. bilmem anlatabildim mi?
  • göğüslerde oluşan dönemsel şişkinlik tarafından idare edilebilir birkaç gün.
    burası türkiye, ülkemizde memenin ne kadar iş yaptığını bir haftadır fazlasıyla gördük sonuçta.
  • erkeklerin fark edemediğini düşündüğüm, fark etse bile kadınlar kadar yaşayamadıkları bir çirkinliktir bu. doğruluk payı olmakla birlikte aslında biraz da psikolojik olduğunu düşünüyorum bunun. aynaya bakıp: "ay regl oldum, yine şiştim. karnıma bak, üzerime bol bişi giyiyim. yaaa bacaklarım bile kalınlaştı. kaşlarım birden çıktı. suratımı da sivilce bastı, şu hale bak. zaten çok gerginim.." şeklinde bin tane olumsuz şey söyleyince insan kendine, ister istemez çirkin oluyorsunuz.
  • (bkz: anemi)
  • pms kaynaklıdır.