• kokar efendim kokar. özellikle kolum kadar uzun pedin 2-3 saatte fullendiği ilk günlerde sürekli wc'ye gidip değiştirme imkanı yoksa kokar. ha ben de istiyorum adetin ilk günü izinli olalım, işten muaf sayılalım evimizde yatıp saatte bir kukumuzu yıkayalım ama olmuyo işte.
  • taşak kokusunun türevleriyle karşılaştırıldığında son derece makul bir kokudur. kandaki demir, ped kullanımı, sıcak, reglin kaçınılmaz oluşu, tamponun ülkemizde sık bulunan bir materyal olmayışı vesaire gibi hafiletici etkenler, nedense başlığın bir anda seksist, şoven, domuz gündelik trendine dönüşmesini engellemez. çünkü bu koku sadece ikinci tür olan, zavallı kadınlara özgüdür. halbuki bi tık üşenmeyip taşak kokusu kısmını ziyaret ederseniz, sıcak puaçadan tutun da, yeşil elmaya övgülerle bezendiğini görürsünüz.

şahsen taşak kokusuna bayılıp, regl kokusuna kusası gelen adama direkt gizli ibne muamelesi çekmekten çekinmem. bana ne kardeşim 15 yaşına kadar annenin günlerinde teyzelerin ayaklarını ovarken çeşitli kokular duyup kadından tiksindiysen? git taşağını koklayıp seveceğin adamlarla takıl madem.

rererö editi: ben bu entry'i vaktiyle "seni küçük ibne seni" diye bitirmişim, kimse de dememiş ki "kadın haklarını savunurken, niye gaylere yasladın?" neyse, niyetim gaylere laf etmek değildi. şunu demek istemiştim:

karşı cinsin, karşı cins oluşunu belirleyen bedensel ve doğal bir fonksiyonunu tiksindirici buluyorsanız, büyük ihtimalle heteroseksüel değilsiniz.
    iyi günler.
  • her iki cins de kendi içerisinde temiz ve pis insanlar olarak ayrılırlar.

bence kötü kokmak için regl olmaya gerek yok. çünkü regl olmayan canlılar bile bazen nefes alış verisimi kesme isteği uyandiracak kadar kötü kokuyorlar.

regl olan bir canlı olarak kendimi ele alırsam şunları soyleyebilirim,

-terlersem normalde terledigimden farklı bir koku olabiliyor ama yıkanınca geçiyor sanırım bu vücudun attığı toksinler ya da asit üretimiyle alakalı.

-ped düzenli bir şekilde değiştirilirse hiç koku olmuyor. (zaten sürekli sızıntı halinde olan vatandaşlarız yine temizlik şart)

-tüm günü aynı pedle geçirebilmem mümkün değil. şuraya gelip tampon kullandığı için övünen hemcinsim olursa ona buradan hıh diyorum anan da tampon kullanırdı dimi? tampon görmedik alışmadik arkadasım sevmiyoruz, rahat edemiyoruz.

-benden çıkan kokulara hassasım eğer kötü bir şey olursa önce ben duyarım ama her ihtimale karşı yakınlastigim ve samimi olduğum kimselere de sorarak emin olduğum şey kötü kokmuyorum!

siz buraya salak salak şeyler yazmaya devam edin sonra da şeyinizi kasır elinizi koklarsiniz ya da çoraplarinizin temizliğinden koklayarak emin olursunuz.

temiz insanları tenzih ediyorum.
  • yazdıklarım belki garip gelecek ama bu koku kanımızın içinde bulunan demirin hava (daha doğrusu hava içindeki oksijen) ile temas etmesi sonucu oluşan, bildiğiniz pas kokusudur.

ne kadar da dikkat etseniz dakka başı temizlenme şansınız olmayınca oluşabiliyor bu koku. hele bu sıcak yaz günlerinde daha çok ve rahatsız edici bir şekilde hissedilmesi normal sanırım.

beni de zamanında ziyadesi ile rahatsız ederdi. çözümü ise çok basittir. tampon kullanarak kanın hava ile teması kesildiğinde sorunlarımız bitiyor. ayrıca yine dışarı bir kan çıkışı olmayınca adet dönemi yaşanabilen sancılar minimuma iniyor.
  • hormon yada başka bir yakıştırma ile açıklanamaz bu. tek açıklaması, kullanılan pedin uzun süre kalmış olmasıdır. 2 saatte bir ped değiştirdiğinizde, taharetlendiğinizde ne koku kalır ne başka bişi. değil bacak arasından sızan kokuyu hissetmek, o hatun regl mi degil mi anlamazsınız bile. (bkz: erkeklerin yanlış bildikleri)
  • kokunun hormon ve beslenmeye göre farklılık gösterebildiği doğrudur, bunun şimdiye kadar gül kokulu olanına rastlanmamıştır.
    anca eğer başkaları tarafından alınıyorsa, kokunun sahibi kadının çoook büyük hijyen problemleri var demektir. hijyen problemlerini sıralardım ama sabah sabah iğrenç olmak bize gerçek hayatta ne kazandırır?.. hiç.
  • sokak kopeklerinin hatunlarin pe$ine takilmasina neden olan koku
  • bu kokunun ceremesini en yoğun şekilde liseli garibanlar çekmiştir. henüz konuya vakıf olamayan kızcağızlarımızın tecrübesizliği yüzünden gün boyu yanık fren balatası gibi kokardı sınıf. pedin kalitesizliğinden mi yoksa değiştirme sıklığını sektirmekten midir nedir, iki kız aynı gün regl olduysa ve pencere açamayacak kadar hava soğuksa sıçardınız. bi keresinde tam önümde oturan kız arkadaş eteğinin dışına sızana kadar fark etmemişti de tam burnumun dibinde arabayla drift yapıyorlarmışcasına yanık lastik ve balata kokusu beynimi delmişti. sızan kanı farkedip uyardığımda ıslaklığı görünce rezil olmamak için ölü taklidi yaparak sınıftan bir arkadaşın kollarında revire götürülmüştü. arkadaşın gömlekte kan olmuş ama bu gömleği yıllarca odasında saklamıştı. sanki çanakkale muharebesinde yaralanan arkadaşını sıhhiyeye yetiştirdi pezevenk. ne vakit evine gitsek, işte ebru'nun kanı diyerek japon bayrağı gibi çıkartırdı ortaya.

edit: aradan on beş sene geçti, hayvan herifi geçen gördüm. gömleği annesi bulup attığı için ağıt yakıyordu.
  • genital organ temizligi icin uretilen islak mendilleri vb maddelerin vajinanın ph dengesini bozacağından kullanılmaması yerine ped/tampon gibi ürünlerin sık değişimi ve ilgili bölgenin gün içinde yıkanması ile önüne geçilmesinde fayda vardır. ayrıca söz konusu dönemde kılların kısaltılması da faydalı olabilir.
hesabın var mı? giriş yap