şükela:  tümü | bugün
 • regresyon terapisi, sorunlarına çözüm aramak için terapiste danışan kişiyi, iyileşme sağlamak amacıyla anılarına geri götürme ve travmaya neden olan duygusal, zihinsel ve kinetik enerji bloklarını açığa çıkartma işlemi olarak açıklanıyor.
 • insanın tek bir yaşam yaşamadığını aksine birçok yaşam yaşadığını ve bu her yaşanan yaşamda kişinin enerjisinde bir takım izler olduğunu ve bu izlerin ancak o yaşamalara gidip, durumu anlamakla çözülebileceğini düşünen insanlar tarafından uygulanan terapi biçimi. danışan kişi için ilginç bir deneyim.
 • insanın geçmiş yaşamlarını ziyaret edip bu hayatlarında öğrendiği yanlış duygusal kalıpları iyileştirme seansıdır. önceki hayatlarında öğrenmiş olduğu yanlış duygusal kalıplar kişinin yaşamakta olduğu hayatında çeşitli konularda blokeler yaşamasına sebep olur. regresyon terapisini gerçekten iyi bilen bir terapist eşliğinde yapılır (aksi takdirde korkunç sonuçlar olabilir). kişinin geçmiş yaşamında yanlış duygusal kalıpları öğrendiği ana gidilir ve kişi yarı trans halindeyken gördüklerini anlatır . kişinin bilinci açıktır. hipnozla karıştırılmamalıdır.

  geçmiş yaşama inanmayan biri için şöyle de tarif edebiliriz : kişinin hayatında yaşadığı blokeler kişinin sahip olduğu çeşitli yanlış duygusal kalıplardan kaynaklanıyor olabilir. bunları iyileştirmek için regresyon terapisine başvurabilir. regresyon terapisi sırasında kişi yarı trans halinde bir hikaye anlatır. tüm duygusal düğümleri bu hikayenin içindedir.

  ardından terapist yardımıyla tüm bu duygusal düğümler çözülür ve iyileştirme gerçekleştirilir
 • 3 kez bu terapiyi görmüş biri olarak benim tarafımdan şunlar söylenebilir:
  1- tamamen inanç kalıplarının hayatındaki enerjilere ve deneyimlere sebep olduğunu öğreniyorsun ve bu inanç kalıplarını çözerek pozitif enerjiye çeviriyorsun.
  2- yaşam alanın genişliyor, daha fazla insan çekim alanına giriyor ve çevren genişliyor. bi nevi manyetik enerjinin artması gibi.
  3- ciddi anlamda iyi sonuçlar alınıyor. çünkü bakış açını ve inancını değiştirdiğin an çevrendeki insanlara yaydığın enerji değiştiğinden dolayı insanların sana olan tutumuda değişiyor.
  4- korkularınla yüzleşiyorsun. bu korkularını tekrar tekrar yaşama döngüsünden kurtuluyorsun.
  5- seansa gelmene sebebiyet vermiş olan insan (sevgili, arkadaş, aile üyesi vs.) değişebileceği ölçüde senin hayatında kalıp sana karşı değişmeye devam ediyor. fakat bir süre sonra sadece bir yere kadar değişime açıksa, daha fazla frekanslarınız uyuşmuyorsa o insan hayatından çıkıyor. üzülmeyin, yenileri ve daha iyileri geliyor.
 • " artık gerçekten geçmişi düşünmek mümkün...

  ünlü üstat carl gustav jung gölgede kalan bir şeyin asla çözülemeyeceğini onun iyi görülebilmesi ve çözülebilmesi için güneşe çıkarılması gerektiğini söyler. işte geçmiş yaşam terapisi de gölgeli alana inmek ve oradaki gölgeyi güneşe çıkartarak onun yok olmasını sağlamaktır. panik ataktan sosyal fobiye ilişkilerden paraya şifanın sırlarından biri de geçmiş yaşam terapisinde… astrolog ve geçmiş yaşam terapisti ayda ersan sorularımızı yanıtladı…

  ayda ersan, benim çok sevgili arkadaşlarımdan biri. onunla aktüel dergisinde çalışırken tanıştım, 1999’da o gün bugün iş vesilesi ile başladığımız dostluğumuz artarak sürdü. ayda o zamanlar astrolog olarak çalışıyordu ancak son yıllarda regresyon yani geçmiş yaşam terapisi üzerine de uzmanlaştı… ve bir gün ben onun bir regresyon seansına girdim ve o seans bana boğazımda zaman zaman meydana gelen düğümlenmenin ve tiroit hastalığının nedenini anlattı. çok etkilendim… ister geçmiş yaşamlara inanın ister inanmayın, seans sırasında bir sahneye gidiyorsunuz, eğer bir sahneye gittiyseniz bu en azından zihninizde bir blokaj olduğu anlamına geliyor. eğer zihinsel haritanızda bir gölge kişilik, bir blokaj var ise onun bugünkü hayatınızı etkilememesi imkansız. geçmişi şifalandırdığınızda otomatik olarak bugünü de şifalandırabiliyorsunuz. sevgili ayda’ya ‘geçmiş yaşam yani regresyon terapisi nedir’ diye sordum o da www.soulsofthemoon.com için yanıtladı…

  aycan aşkım saroğlu

  aslında tanınmış bir astrolog iken regresyon yani geçmiş yaşam terapisine başladın? neden böyle bir karar aldın?

  ---> astrolojide sadece bilgi var. bence bilgi de en sağlamından şifa içerir elbette ama müşterilerimin benden beklentileri fazlalaştıkça astrolojinin verdiklerinin öncelikle onları kesmediğini fark ettim. yani geçmişi değiştirmedikçe geleceği yazmak zorlaşıyordu. astroloji haritamız aslında yazılımımızın niteliklerini de açıklıyor. yani nerden geldik nereye gidiyoruz, elimizde neler mevcut vs. buna göre yazılımda bir yeri hatta virüs kabul edebileceğimiz zararlı yazılım ve trojanları temizleyince hata verme olasılığı da azalıyor ve akışa daha rahat bırakabiliyoruz kendimizi. ben de izinleri doğrultusunda müşterilerimin yıldız haritalarına bakıyor düğüm noktaları ve blokajları daha rahat saptayabiliyorum. bu amaçla şifa çalışması yapmak için uygun günleri seçmek de kolaylaşıyor elbette. eğitimimi radianced merkez’in sahibi diba ayten yılmaz’dan aldım. 6 ay içinde 5 modülde tamamdım eğitimimi. benimle beraber 5 arkadaşım daha vardı ki onlar şu anda kız kardeşlerim oldular. o kadar yoğun bir eğitimin içinde birbirimize sürekli olarak regresyon yaptığımızdan birbirimizin ruhunun derinliklerine de yolculuk yaptık. normalde olabileceğinden çok derin bir şey bu. hiç gizlimiz saklımız kalmadı. radianced merkez ise kocaeli’nde ve bir dağ evi. orada 4 ya da 5 günlük bir modülde sabah erkenden yoga ile güne başlayıp bütün gün eğitim alıp ve regresyon yaparak ve vejetaryen beslenerek geçti günlerimiz. her modülün ardından yoğun değişimler yaşandı elbette. çok ciddi bir disiplin gerçekten. ?

  regresyon terapisi nasıl bir terapi tam olarak ve nasıl öğreniliyor?

  ---> regresyon daha çok geçmişteki blokajları ve karmik yükleri temizlemeye dayalı bir şifa sistemi. hayattaki oyun alanımızı belirlemek ve hayat amacımızı öğrenmek içinde ana kaynağa dönerek hayat amacımızı buldurmayı amaçlıyor. astroloji hep gelecek yorumu ve fal gibi algılandığı için asıl kaynağa dair tuttuğu sembolik bilgi genelde göz ardı ediliyor. astrolog olarak bu bilgiyi en iyi şekilde danışanınıza aktarsanız dahi zihinsel olarak bilinçaltına koyamayacağınız şeyleri regresyonda yapabiliyorsunuz ve bu da gelecekteki zorlayıcı olasılıkları temizleyip rahatlatıyor. ama bir seferde her şeyi temizlemek mümkün olmayabilir. ruhun yolu uzun… biz yeteneklerimiz kadar yükleri de var bilinçaltı kayıtlarımızda taşıyoruz. hepsini sırtlayarak geliyoruz dünyaya. bu da planlı bir seçim elbette. ama ruh bazen çok yorulduğu için taşımayı kabullendiği yükü kaldıramayabiliyor. yani akdini gerçekleştiremiyor. bu noktada regresyon yani geçmiş yaşam blokajlarını temizlemek için çok iyi bir yöntem. ?uluslararası regresyon eğitimi ve diploması veren tek okul radianced sanıyorum şu anda. eğitim almaya uygun görülürseniz eğitimi alabilirsiniz. ben eğitim alma amacıyla gitmemiştim ilk regresyon seansıma. ama o kadar büyük bir rahatlama yaşadım ki bunu herkesin yapması gerektiğini düşündüm. ve tabii ilk seansımda her türlü şifa alanında sorumluluk alabileceğimi de öğrendim. bu noktada diba bana eğitim almak isteyip istemediğimi sordu. çok şahane olabileceğini ama böyle bir bütçem olmadığını söyledim. “sen iste o para sana gelir” dedi. “eh gelirse ben de gelirim” dedim. ve inan ki aynen o kadar meblağ bir hafta içinde çok güzel bir iş vesilesiyle bana geldi. eh yani karar yukarıdan onaylı. bana da uygulamak düştü…

  ?regresyon terapisi yaptırmak bize ne gibi yararlar sağlar??

  ---> insan ruhu zorlu bir hayatı, kısıtlı bir bedeni ve daha fazla acıyı yaşamayı seçebilir. hatta bu kalıbı birkaç hayat boyunca tekrarlayabilir. çünkü seçimleri yaparken göze aldığı derslerle başa çıkamayabilir. bu açıdan bakarsak astroloji bizim seçtiğimiz planı açıklar ..enerjiler sizi nereye götüreceğini bilir ama buna direnip o enerjiyi yok saymak onunla sınavınızı ertelemek anlamına gelir. kısaca insanın ve dünya varlıklarının en çok kaçındığı şey olan acı, aslında dualitenin ve dünya derslerinin bir parçasıdır. dualitede ise daima iyi-kötü çirkin- güzel aydınlık-karanlık gibi kavramlar vardır. bunlar olmadan öğrenemiyoruz. acıdan kaçınmak için kendini ya da başkasını yok etme eğilimi de yaratıcılığın negatif tezahürüdür. regresyonda bu kadar acıyı niye çekmiş olduğumuzu anlayıp kendimizi ve başkalarını suçlamaktan vazgeçmek kolaylaşır. çünkü öteki türlü hep kurban rolünde kalırız ve edilgen ve zavallı hissederiz kendimizi. gücümüzü anlamak; bu konuda ne yapabileceğimizi bilmek ve elbette asla yalnız olmadığımızı ve çok büyük bir sevgiyle desteklendiğimizi bilmek yol almayı çok kolaylaştırıyor. yani gölgelerimizle yüzleşip, kucaklaşıp özgürleşmeyi öğreniyoruz bir anlamda. ?

  bugüne kadar yaptığınız seanslarda en ilgi çekici örnekler nelerdi? neler yaşandı?

  ---> gerçekten çok ilginç şeyler yaşandı. bir arkadaşım yıllarca her türlü tedaviyi denemiş olduğu açık alana çıkma fobisinden kurtuldu. asansör, uçak, her türlü toplu taşıma aracı… konser, sinema gibi topluca insanlarla bir yerde olmak, uzun bir yola gitmek… tünele girmek, sis, büyük, uçsuz bucaksız ormanlar… hepsi onun için korku sebebiydi… aslında transa girebileceğini de sanmıyordu ve geçmiş yaşamlara pek inancı yoktu. bu durumda şimdiki hayat regresyonuyla başladım çalışmaya. çocukluğuna döndüğünde yaşadığı sıradan bir olayın ona büyük bir yalnızlık ve güvensizlik aşıladığını gördü. doğum anına geri gittiğinde ise, erken doğduğu için büyük bir ölüm korkusu yaşadığını gördü. ölüm korkusuna yoğunlaştığında, göğüs kemiğinde bir baskı hissetti. baskıya yoğunlaştığında ise, önünde bir pencere açıldı. taş devri’nde, bir mağaradaydı ve şu sahneye tanıklık ediyordu: bir kadın yeni doğum yapmış, ama bebeği erken doğduğu için o zamanki kurallar gereği öldürülmek zorunda. bebeğe bakamayacakları için, baba bebeğin göğüs kemiğini bir taşla ezerek öldürüyor. anne ve baba da bu olay sırasında ağlıyor ve çok acı çekiyorlar, ancak orman kanunları bunu gerektiriyor. danışanım o sahnede 11 yaşlarında bir erkek çocuğu, bu olaya ve ailenin çaresiz acısına tanıklık ediyor ve çok etkileniyor. şimdiki hayatında ise 1 ay erken doğduğu için, bu ölüm korkusunu doğar doğmaz hatırlıyor ve sürekli beni her an öldürebilirler endişesi içerisinde. ?ona, “bu sahneyi istersen değiştirebilirsin” dediğimde, babaya yaklaşıp, tam öldürücü darbeyi vurmadan önce bileğini tutuyor ve “onu öldürme, ona ben bakacağım” diyor. bebeği kucağına alıp, annesinin memesine yaklaştırıyor, bebek emmeye başlıyor. hepsi rahatlıyor…?bu seanstan sonra uzun süre bir şey değişmemiş. hala toplu taşıma araçlarına binme fikri onu ürkütüyormuş .. sonra bir gün, camdan dışarı baktığında uzaklardan sisin indiğini görmüş. ve kafasını çevirip, çalışmaya devam etmiş! normal şartlarda sisin, “s”si bile kendisini panik atağa sevk edebilirken, bir kayıtsız hali gelmiş üzerine. çok şaşırmış ve çok mutlu olmuş. bir süre sonra da artık kalabalık otobüslere binebildiğini fark etmiş.

  peki geçmişin bugünümüze etkisi nedir?

  ---> kaynağını bilmediğimiz şeyi çözmek zordur. hani matematikte derler ya ’problemi anlamak çözmenin yarısıdır’ diye. işte bunu sağlıyor regresyon. nedenini bilmediğiniz bir şeyden korkarsınız ve onu görmezden gelmek daha kolaydır çoğu zaman. bu noktada ego değişime direnir çünkü alışılanla baş etmek daha kolaydır. öğrenilmiş çaresizlikler, bağımlılıklar ve alışkanlıklar hep değişime direnmenin bir tezahürüdür. değişmedikçe hep aynı türden kişi ve olayları hayatımıza çeker ve bir anlamda ‘niye bu hep bana oluyor’ döngüsünde kalırız. regresyon yüzleşmek için iyi bir seçim. ama tabii burada ruhun niyeti de çok önemli. bu bir trans çalışması ama 100 de 20’lik bir kesim hiçbir şekilde transa girmiyor. bir de eklentiler konusu var. alanımızda olup bize ayak bağı olan görünmeyen enerjiler. bunları bir şekilde kendimize çekip onlarla yaşamak zorunda kalıyoruz. ve o enerjiler bizden beslendikleri için enerjimizi çalıyorlar. ama bir sebepten davet eden de biziz. yani onlar bizde hapis ama kaynaklarımızı da tüketiyorlar. onları neden kendimize çektiğimizi anlayıp özgürleştirmek çok önemli. bu noktada da çok ilginç deneyimler yaşadım. bir hanım danışanımın sırf yeme bağımlılığına gelmiş bir enerji formu vardı..ki biz o enerjilere eklenti diyoruz. tabi seansta eklenti enerjiler danışanın ağzından konuşuyor. ve danışanım için ‘o yok mu o nasıl sever yemeyi, hayatta bırakamaz ‘ diyor… sesi de değişmişti danışanımın ve çok şaşırdım…neyse onları temizledikten sonra hayatında da büyük bir hafifleme hissetti. bu ve bunun gibi pek çok örnek var.

  aynı zamanda astroloji ile de uğraşıyorsun? astroloji ile geçmiş yaşam terapisinin bir bağlantısı var mı??

  ---> ikisi de zamanda yolculuk temasını içerdiğinden çok bağlantılı bence. bir de 8. ev teması var. sen de astroloji ile ilgili olduğundan akrep burcunun evi olan 8. evin yeniden doğuş, yenilenme ve enerjinin dönüşümü ile ilgili olduğunu bilirsin. benim güneşim de 8 evde ve terapist arkadaşlarımın haritalarında 8. ev vurgusu çok baskın. astrologlar ruhun yolunu ve geçmiş yaşamlardan taşıdıkları karmik yapıyı incelemek için ay düğümlerini güneş tutulmalarını ve satürn gezegenini ve açılarını incelerler. bu amaçla yola çıkıp sonra da gene zamanda yolculuk içeren bu iki temayı birleştiren birçok astrolog var şu anda. dünyadan örnek vermemiz gerekirse astrolog ve regresyon terapisti jeanne avery bu amaçla yola çıkıp istatiksel bir çalışmaya dayalı bir kitap yazmıştır mesela. 2004 yılında basılan astroloji ve geçmiş yaşamlarınız adındaki kitap (astrology and your past lives ) bu alanda güzel bir sentez sunar. ayrıca uyuyan kahin edgar cayce de karmik yaşamlar ve astroloji üstüne bir çok okuma yapmıştır. işin içinde ilerledikçe bu alanda daha çok bilgiye ulaşabileceğimi düşünüyorum. çünkü ben de izinleri doğrultusunda müşterilerimin yıldız haritalarına bakıyor düğüm noktaları ve blokajları daha rahat saptayabiliyorum. bu amaçla şifa çalışması yapmak için uygun günleri seçmek de kolaylaşıyor elbette. "

  kaynak : http://www.soulsofthemoon.com/…i-degistirmek-mumkun
 • tavsiyesini aldığım, araştırdığım ve denemeyi düşündüğüm terapi türü. istanbul için terapist tavsiyelerini minnetle karşılar, sahibine çocukluğumdan oyuncak getiririm.
 • yine bi sürü para harcadiktan sonra kisinin: "hangi kafayla bu kadar israfta bulundum" düsüncesiyle canini yakip aklini basina getirmesiyle olumlu sonuc alinan bir terapi cesidi.
 • paket paket antidepresan kullanan genç bünyenin düzelememesi hatta daha da kötüye gitmeye baslayan ruh halinin, uyku duzeninin illallah dedirtmesi üzerine denenmesi gereken tedavi yöntemidir. özellikle obsesif-kompulsif hastaların düzelmesi ve daha mutlu daha özgür hissedebilmesi için bilinçaltına inilir, sorunun kaynağı bulunur ve dolup taşan depo hafifletilir. son olarak antidepresanlarla uyuşturulan bir bedene sahip olmak istemeyenler icin çare iyi bir psikoterapist eşliğinde regresyon tedavisidir. kısaca 'oyum regresyon terapisine veriyorum ' , 'çare regresyon terapisi' .
 • bugün ilk kez denemiş bulunduğum, geçmiş bir yaşantının (öyle deniyor) içine sürüklendiğim, kendimi ege'nin bir köyünde elleri çalışmaktan fırıncı küreğine dönmüş ve derisi kararmış halde bulduğum olay.

  en ilginç şeylerden biri de, terapi bittikten sonra elimi yüzümü yıkamak için gittiğim lavaboda aynadaki yansımamı görünce yaşadığım "bu ben değilim lan!" şaşkınlığıydı.
 • astro istanbul'da bir de şifacı ve regresyon terapisti vimala meral topdemir var ve son derece başarılı.