şükela:  tümü | bugün
 • regresyon terapisi, sorunlarına çözüm aramak için terapiste danışan kişiyi, iyileşme sağlamak amacıyla anılarına geri götürme ve travmaya neden olan duygusal, zihinsel ve kinetik enerji bloklarını açığa çıkartma işlemi olarak açıklanıyor.
 • insanın tek bir yaşam yaşamadığını aksine birçok yaşam yaşadığını ve bu her yaşanan yaşamda kişinin enerjisinde bir takım izler olduğunu ve bu izlerin ancak o yaşamalara gidip, durumu anlamakla çözülebileceğini düşünen insanlar tarafından uygulanan terapi biçimi. danışan kişi için ilginç bir deneyim.
 • insanın geçmiş yaşamlarını ziyaret edip bu hayatlarında öğrendiği yanlış duygusal kalıpları iyileştirme seansıdır. önceki hayatlarında öğrenmiş olduğu yanlış duygusal kalıplar kişinin yaşamakta olduğu hayatında çeşitli konularda blokeler yaşamasına sebep olur. regresyon terapisini gerçekten iyi bilen bir terapist eşliğinde yapılır (aksi takdirde korkunç sonuçlar olabilir). kişinin geçmiş yaşamında yanlış duygusal kalıpları öğrendiği ana gidilir ve kişi yarı trans halindeyken gördüklerini anlatır . kişinin bilinci açıktır. hipnozla karıştırılmamalıdır.

  geçmiş yaşama inanmayan biri için şöyle de tarif edebiliriz : kişinin hayatında yaşadığı blokeler kişinin sahip olduğu çeşitli yanlış duygusal kalıplardan kaynaklanıyor olabilir. bunları iyileştirmek için regresyon terapisine başvurabilir. regresyon terapisi sırasında kişi yarı trans halinde bir hikaye anlatır. tüm duygusal düğümleri bu hikayenin içindedir.

  ardından terapist yardımıyla tüm bu duygusal düğümler çözülür ve iyileştirme gerçekleştirilir
 • 3 kez bu terapiyi görmüş biri olarak benim tarafımdan şunlar söylenebilir:
  1- tamamen inanç kalıplarının hayatındaki enerjilere ve deneyimlere sebep olduğunu öğreniyorsun ve bu inanç kalıplarını çözerek pozitif enerjiye çeviriyorsun.
  2- yaşam alanın genişliyor, daha fazla insan çekim alanına giriyor ve çevren genişliyor. bi nevi manyetik enerjinin artması gibi.
  3- ciddi anlamda iyi sonuçlar alınıyor. çünkü bakış açını ve inancını değiştirdiğin an çevrendeki insanlara yaydığın enerji değiştiğinden dolayı insanların sana olan tutumuda değişiyor.
  4- korkularınla yüzleşiyorsun. bu korkularını tekrar tekrar yaşama döngüsünden kurtuluyorsun.
  5- seansa gelmene sebebiyet vermiş olan insan (sevgili, arkadaş, aile üyesi vs.) değişebileceği ölçüde senin hayatında kalıp sana karşı değişmeye devam ediyor. fakat bir süre sonra sadece bir yere kadar değişime açıksa, daha fazla frekanslarınız uyuşmuyorsa o insan hayatından çıkıyor. üzülmeyin, yenileri ve daha iyileri geliyor.
 • öncelikle ilk öğrenildiğinde " yaa hadi canım, bi sigigit olur mu öyle şey " denmemesi gereken, hatta hiçbir şeye bugüne kadar size dayatılmış tabularınızla yaklaşmamanızı öğreten muazzam bir bilinçaltı terapisi. bu benim kısa bir örneğimdi. tabii ki tek öğrettiği şey bu değil. daha da önemlisi terapistle kurduğunuz ilişki. merak etmeyin karşınıza fularlı, kemik gözlüklü, iki kelimesinden ikisi freud olan kişiler çıkmıyor. en azından benim terapistim öyleydi.

  yineliyorum terapistinizle kurduğunuz ilişki çok önemli, ne derseniz deyin, ne dürtüleriniz, duygularınız olursa olsun karşınızda ki kişi tamamen size tedavi odaklı yaklaşıyor ve hiçbir sözünüzü garipsemiyor tamamen doğal karşılıyor. dolayısıyla çekinmeniz gereken bir durum bulunmamakta. bu konuda da terapistlerin en iyilerinden birisi diyebileceğim, çok cana yakın ve bir abla sıcaklığıyla size yaklaşan ayda ersan. şimdide onunla ilgili ve regresyonla ilgili size birkaç şey paylaşacağım. buraya kadar " ya bi yürü git " dediyseniz burayı şimdi terkedin. geri kalan benimle gelsin;

  " artık gerçekten geçmişi düşünmek mümkün...

  ünlü üstat carl gustav jung gölgede kalan bir şeyin asla çözülemeyeceğini onun iyi görülebilmesi ve çözülebilmesi için güneşe çıkarılması gerektiğini söyler. işte geçmiş yaşam terapisi de gölgeli alana inmek ve oradaki gölgeyi güneşe çıkartarak onun yok olmasını sağlamaktır. panik ataktan sosyal fobiye ilişkilerden paraya şifanın sırlarından biri de geçmiş yaşam terapisinde… astrolog ve geçmiş yaşam terapisti ayda ersan sorularımızı yanıtladı…

  ayda ersan, benim çok sevgili arkadaşlarımdan biri. onunla aktüel dergisinde çalışırken tanıştım, 1999’da o gün bugün iş vesilesi ile başladığımız dostluğumuz artarak sürdü. ayda o zamanlar astrolog olarak çalışıyordu ancak son yıllarda regresyon yani geçmiş yaşam terapisi üzerine de uzmanlaştı… ve bir gün ben onun bir regresyon seansına girdim ve o seans bana boğazımda zaman zaman meydana gelen düğümlenmenin ve tiroit hastalığının nedenini anlattı. çok etkilendim… ister geçmiş yaşamlara inanın ister inanmayın, seans sırasında bir sahneye gidiyorsunuz, eğer bir sahneye gittiyseniz bu en azından zihninizde bir blokaj olduğu anlamına geliyor. eğer zihinsel haritanızda bir gölge kişilik, bir blokaj var ise onun bugünkü hayatınızı etkilememesi imkansız. geçmişi şifalandırdığınızda otomatik olarak bugünü de şifalandırabiliyorsunuz. sevgili ayda’ya ‘geçmiş yaşam yani regresyon terapisi nedir’ diye sordum o da www.soulsofthemoon.com için yanıtladı…

  aycan aşkım saroğlu

  aslında tanınmış bir astrolog iken regresyon yani geçmiş yaşam terapisine başladın? neden böyle bir karar aldın?

  ---> astrolojide sadece bilgi var. bence bilgi de en sağlamından şifa içerir elbette ama müşterilerimin benden beklentileri fazlalaştıkça astrolojinin verdiklerinin öncelikle onları kesmediğini fark ettim. yani geçmişi değiştirmedikçe geleceği yazmak zorlaşıyordu. astroloji haritamız aslında yazılımımızın niteliklerini de açıklıyor. yani nerden geldik nereye gidiyoruz, elimizde neler mevcut vs. buna göre yazılımda bir yeri hatta virüs kabul edebileceğimiz zararlı yazılım ve trojanları temizleyince hata verme olasılığı da azalıyor ve akışa daha rahat bırakabiliyoruz kendimizi. ben de izinleri doğrultusunda müşterilerimin yıldız haritalarına bakıyor düğüm noktaları ve blokajları daha rahat saptayabiliyorum. bu amaçla şifa çalışması yapmak için uygun günleri seçmek de kolaylaşıyor elbette. eğitimimi radianced merkez’in sahibi diba ayten yılmaz’dan aldım. 6 ay içinde 5 modülde tamamdım eğitimimi. benimle beraber 5 arkadaşım daha vardı ki onlar şu anda kız kardeşlerim oldular. o kadar yoğun bir eğitimin içinde birbirimize sürekli olarak regresyon yaptığımızdan birbirimizin ruhunun derinliklerine de yolculuk yaptık. normalde olabileceğinden çok derin bir şey bu. hiç gizlimiz saklımız kalmadı. radianced merkez ise kocaeli’nde ve bir dağ evi. orada 4 ya da 5 günlük bir modülde sabah erkenden yoga ile güne başlayıp bütün gün eğitim alıp ve regresyon yaparak ve vejetaryen beslenerek geçti günlerimiz. her modülün ardından yoğun değişimler yaşandı elbette. çok ciddi bir disiplin gerçekten. ?

  regresyon terapisi nasıl bir terapi tam olarak ve nasıl öğreniliyor?

  ---> regresyon daha çok geçmişteki blokajları ve karmik yükleri temizlemeye dayalı bir şifa sistemi. hayattaki oyun alanımızı belirlemek ve hayat amacımızı öğrenmek içinde ana kaynağa dönerek hayat amacımızı buldurmayı amaçlıyor. astroloji hep gelecek yorumu ve fal gibi algılandığı için asıl kaynağa dair tuttuğu sembolik bilgi genelde göz ardı ediliyor. astrolog olarak bu bilgiyi en iyi şekilde danışanınıza aktarsanız dahi zihinsel olarak bilinçaltına koyamayacağınız şeyleri regresyonda yapabiliyorsunuz ve bu da gelecekteki zorlayıcı olasılıkları temizleyip rahatlatıyor. ama bir seferde her şeyi temizlemek mümkün olmayabilir. ruhun yolu uzun… biz yeteneklerimiz kadar yükleri de var bilinçaltı kayıtlarımızda taşıyoruz. hepsini sırtlayarak geliyoruz dünyaya. bu da planlı bir seçim elbette. ama ruh bazen çok yorulduğu için taşımayı kabullendiği yükü kaldıramayabiliyor. yani akdini gerçekleştiremiyor. bu noktada regresyon yani geçmiş yaşam blokajlarını temizlemek için çok iyi bir yöntem. ?uluslararası regresyon eğitimi ve diploması veren tek okul radianced sanıyorum şu anda. eğitim almaya uygun görülürseniz eğitimi alabilirsiniz. ben eğitim alma amacıyla gitmemiştim ilk regresyon seansıma. ama o kadar büyük bir rahatlama yaşadım ki bunu herkesin yapması gerektiğini düşündüm. ve tabii ilk seansımda her türlü şifa alanında sorumluluk alabileceğimi de öğrendim. bu noktada diba bana eğitim almak isteyip istemediğimi sordu. çok şahane olabileceğini ama böyle bir bütçem olmadığını söyledim. “sen iste o para sana gelir” dedi. “eh gelirse ben de gelirim” dedim. ve inan ki aynen o kadar meblağ bir hafta içinde çok güzel bir iş vesilesiyle bana geldi. eh yani karar yukarıdan onaylı. bana da uygulamak düştü…

  ?regresyon terapisi yaptırmak bize ne gibi yararlar sağlar??

  ---> insan ruhu zorlu bir hayatı, kısıtlı bir bedeni ve daha fazla acıyı yaşamayı seçebilir. hatta bu kalıbı birkaç hayat boyunca tekrarlayabilir. çünkü seçimleri yaparken göze aldığı derslerle başa çıkamayabilir. bu açıdan bakarsak astroloji bizim seçtiğimiz planı açıklar ..enerjiler sizi nereye götüreceğini bilir ama buna direnip o enerjiyi yok saymak onunla sınavınızı ertelemek anlamına gelir. kısaca insanın ve dünya varlıklarının en çok kaçındığı şey olan acı, aslında dualitenin ve dünya derslerinin bir parçasıdır. dualitede ise daima iyi-kötü çirkin- güzel aydınlık-karanlık gibi kavramlar vardır. bunlar olmadan öğrenemiyoruz. acıdan kaçınmak için kendini ya da başkasını yok etme eğilimi de yaratıcılığın negatif tezahürüdür. regresyonda bu kadar acıyı niye çekmiş olduğumuzu anlayıp kendimizi ve başkalarını suçlamaktan vazgeçmek kolaylaşır. çünkü öteki türlü hep kurban rolünde kalırız ve edilgen ve zavallı hissederiz kendimizi. gücümüzü anlamak; bu konuda ne yapabileceğimizi bilmek ve elbette asla yalnız olmadığımızı ve çok büyük bir sevgiyle desteklendiğimizi bilmek yol almayı çok kolaylaştırıyor. yani gölgelerimizle yüzleşip, kucaklaşıp özgürleşmeyi öğreniyoruz bir anlamda. ?

  bugüne kadar yaptığınız seanslarda en ilgi çekici örnekler nelerdi? neler yaşandı?

  ---> gerçekten çok ilginç şeyler yaşandı. bir arkadaşım yıllarca her türlü tedaviyi denemiş olduğu açık alana çıkma fobisinden kurtuldu. asansör, uçak, her türlü toplu taşıma aracı… konser, sinema gibi topluca insanlarla bir yerde olmak, uzun bir yola gitmek… tünele girmek, sis, büyük, uçsuz bucaksız ormanlar… hepsi onun için korku sebebiydi… aslında transa girebileceğini de sanmıyordu ve geçmiş yaşamlara pek inancı yoktu. bu durumda şimdiki hayat regresyonuyla başladım çalışmaya. çocukluğuna döndüğünde yaşadığı sıradan bir olayın ona büyük bir yalnızlık ve güvensizlik aşıladığını gördü. doğum anına geri gittiğinde ise, erken doğduğu için büyük bir ölüm korkusu yaşadığını gördü. ölüm korkusuna yoğunlaştığında, göğüs kemiğinde bir baskı hissetti. baskıya yoğunlaştığında ise, önünde bir pencere açıldı. taş devri’nde, bir mağaradaydı ve şu sahneye tanıklık ediyordu: bir kadın yeni doğum yapmış, ama bebeği erken doğduğu için o zamanki kurallar gereği öldürülmek zorunda. bebeğe bakamayacakları için, baba bebeğin göğüs kemiğini bir taşla ezerek öldürüyor. anne ve baba da bu olay sırasında ağlıyor ve çok acı çekiyorlar, ancak orman kanunları bunu gerektiriyor. danışanım o sahnede 11 yaşlarında bir erkek çocuğu, bu olaya ve ailenin çaresiz acısına tanıklık ediyor ve çok etkileniyor. şimdiki hayatında ise 1 ay erken doğduğu için, bu ölüm korkusunu doğar doğmaz hatırlıyor ve sürekli beni her an öldürebilirler endişesi içerisinde. ?ona, “bu sahneyi istersen değiştirebilirsin” dediğimde, babaya yaklaşıp, tam öldürücü darbeyi vurmadan önce bileğini tutuyor ve “onu öldürme, ona ben bakacağım” diyor. bebeği kucağına alıp, annesinin memesine yaklaştırıyor, bebek emmeye başlıyor. hepsi rahatlıyor…?bu seanstan sonra uzun süre bir şey değişmemiş. hala toplu taşıma araçlarına binme fikri onu ürkütüyormuş .. sonra bir gün, camdan dışarı baktığında uzaklardan sisin indiğini görmüş. ve kafasını çevirip, çalışmaya devam etmiş! normal şartlarda sisin, “s”si bile kendisini panik atağa sevk edebilirken, bir kayıtsız hali gelmiş üzerine. çok şaşırmış ve çok mutlu olmuş. bir süre sonra da artık kalabalık otobüslere binebildiğini fark etmiş.

  peki geçmişin bugünümüze etkisi nedir?

  ---> kaynağını bilmediğimiz şeyi çözmek zordur. hani matematikte derler ya ’problemi anlamak çözmenin yarısıdır’ diye. işte bunu sağlıyor regresyon. nedenini bilmediğiniz bir şeyden korkarsınız ve onu görmezden gelmek daha kolaydır çoğu zaman. bu noktada ego değişime direnir çünkü alışılanla baş etmek daha kolaydır. öğrenilmiş çaresizlikler, bağımlılıklar ve alışkanlıklar hep değişime direnmenin bir tezahürüdür. değişmedikçe hep aynı türden kişi ve olayları hayatımıza çeker ve bir anlamda ‘niye bu hep bana oluyor’ döngüsünde kalırız. regresyon yüzleşmek için iyi bir seçim. ama tabii burada ruhun niyeti de çok önemli. bu bir trans çalışması ama 100 de 20’lik bir kesim hiçbir şekilde transa girmiyor. bir de eklentiler konusu var. alanımızda olup bize ayak bağı olan görünmeyen enerjiler. bunları bir şekilde kendimize çekip onlarla yaşamak zorunda kalıyoruz. ve o enerjiler bizden beslendikleri için enerjimizi çalıyorlar. ama bir sebepten davet eden de biziz. yani onlar bizde hapis ama kaynaklarımızı da tüketiyorlar. onları neden kendimize çektiğimizi anlayıp özgürleştirmek çok önemli. bu noktada da çok ilginç deneyimler yaşadım. bir hanım danışanımın sırf yeme bağımlılığına gelmiş bir enerji formu vardı..ki biz o enerjilere eklenti diyoruz. tabi seansta eklenti enerjiler danışanın ağzından konuşuyor. ve danışanım için ‘o yok mu o nasıl sever yemeyi, hayatta bırakamaz ‘ diyor… sesi de değişmişti danışanımın ve çok şaşırdım…neyse onları temizledikten sonra hayatında da büyük bir hafifleme hissetti. bu ve bunun gibi pek çok örnek var.

  aynı zamanda astroloji ile de uğraşıyorsun? astroloji ile geçmiş yaşam terapisinin bir bağlantısı var mı??

  ---> ikisi de zamanda yolculuk temasını içerdiğinden çok bağlantılı bence. bir de 8. ev teması var. sen de astroloji ile ilgili olduğundan akrep burcunun evi olan 8. evin yeniden doğuş, yenilenme ve enerjinin dönüşümü ile ilgili olduğunu bilirsin. benim güneşim de 8 evde ve terapist arkadaşlarımın haritalarında 8. ev vurgusu çok baskın. astrologlar ruhun yolunu ve geçmiş yaşamlardan taşıdıkları karmik yapıyı incelemek için ay düğümlerini güneş tutulmalarını ve satürn gezegenini ve açılarını incelerler. bu amaçla yola çıkıp sonra da gene zamanda yolculuk içeren bu iki temayı birleştiren birçok astrolog var şu anda. dünyadan örnek vermemiz gerekirse astrolog ve regresyon terapisti jeanne avery bu amaçla yola çıkıp istatiksel bir çalışmaya dayalı bir kitap yazmıştır mesela. 2004 yılında basılan astroloji ve geçmiş yaşamlarınız adındaki kitap (astrology and your past lives ) bu alanda güzel bir sentez sunar. ayrıca uyuyan kahin edgar cayce de karmik yaşamlar ve astroloji üstüne bir çok okuma yapmıştır. işin içinde ilerledikçe bu alanda daha çok bilgiye ulaşabileceğimi düşünüyorum. çünkü ben de izinleri doğrultusunda müşterilerimin yıldız haritalarına bakıyor düğüm noktaları ve blokajları daha rahat saptayabiliyorum. bu amaçla şifa çalışması yapmak için uygun günleri seçmek de kolaylaşıyor elbette. "

  kaynak : http://www.soulsofthemoon.com/…i-degistirmek-mumkun
 • " astrolog ayda ersan, uyguladığı 'regresyon terapisi'yle geçmiş hayatlardan getirdiğimiz sorunların kaynağına inerek, onları çözmemizi sağlıyor. bu yöntemle geçmiş hayatlarımızda yaşadığımız travmaların neden olduğu ilişki problemleri, korkular ve takıntılar yeniden yapılandırılıyor. "

  bugün yaşadığımız sorunun kaynağı yirmi yıl öncesinde ya da iki yüz yıl önceki deneyimimizde yatıyor olabilir. geçmişten getirdiğimiz korkular, acılar ve hayal kırıklıklarımızla yüzleşmediğimiz zaman şimdiki hayatımızda ilişki kurmakta zorlanıyoruz, bağımlı oluyoruz ya da öfkemizi kontrol edemeyen bireyler haline dönüyoruz... işte sözcük anlamı kaynağa inmek olan 'regresyon terapisi'ne göre şimdiki zamanda yaşadığımız sorunların çözümü için geçmiş yaşamlarımızda edindiğimiz tecrübelerin kaynağına iniliyor.
  terapinin amacı, bizi engelleyen sorun neyse onunla yüzleşmek, kucaklaşmak ve sonucunda da özgürleşme duygusu hissetmek. regresyon terapisini uygulayan astrolog ayda ersan, danışanlarına şifa vermek niyetiyle geçmiş yaşam terapisi üzerine eğitim almaya karar vermiş. astroloji bilgisiyle danışanlarına sadece yol gösterip rehberlik edebildiğini anlatan ersan, 'özgür irade ve seçimlerimiz de olsa yıldız haritalarımız bu hayatın planını anlatıyor, esas geçmiş hayatta neler yaşadığınız ve bu hayata neler taşıdığınız önemlidir' diyor.
  yaşadığımız her türlü yükün bilinçaltında saklı olduğunu ifade eden ersan, bastırılan duyguları, içe atılan enerjileri, içe dönük birer iğneye benzetiyor. ersan, türkiye'de dünya regresyon terapistleri birliği'nden onaylı tek okul 'radiance danışmanlık merkezi'nde bu işin piri diba ayten yılmaz'dan eğitim almış. eğitim öncesi kendi de geçmiş yaşam terapisinden geçen ayda ersan o süreci şöyle anlatıyor:

  çok dayak yemiştim

  'geçmiş hayatıma gittiğimde ismimle, cismimle her şeyi gördüm. yaşadıklarım o kadar gerçekti ki çok ağladım ve bedenimde o acıyı hissettim. çok yoğun bir öfke sorunum vardı. bu terapiler sayesinde o öfke duygusundan çıktım. çünkü geçmiş hayatımda terk edilmiş bir çocuk olarak yetimhanede büyüdüğümü ve çok dayak yediğimi keşfetmiştim.' birçok kez kendi de regresyon terapisi uygulayan ayda ersan'la terapinin nasıl yapıldığını, arızalı ilişkilerin, kilo almanın altında hangi geçmiş yaşam deneyimlerinin yattığını konuştuk.
  - regresyon terapisi nedir?
  bir konunun asıl kaynağına inmektir. bu öğreti, içe bakmayı öğretiyor. sorunların nedenini başkasını suçlayarak değil, kendi içinde buluyorsun. 'bana niye böyle yaptı?' diyerek kurban rolüne girmiyorsun. kişi kurban olmayı seçiyorsa karşısına onu kurban edecek vakalar çıkıyor.
  - terapi nasıl yapılıyor?
  terapiden önce danışanla sorununu belirliyoruz. terapi hafif trans geçişiyle yapılıyor, derin bir hipnoz değil. trans dediğimiz süreçte kişi rahat kıyafetler giyiyor ve yatıyor. bu esnada bilinciniz açık, etrafınızda olup biteni fark ediyorsunuz. ve tabii ki kendi içsel yolculuğunuzun da farkındasınız. iki tarafın da güvenliği için kayıt sistemini kullanıyoruz. yaklaşık bir buçuk, iki saat sürüyor.
  - seans sonra nasıl hissediliyor?
  danışanlarım çok büyük rahatlama hissettiğini söylüyor. bazen travmatik bir durum varsa onunla yüzleşmekte de zorlanıyor çünkü ego onu görmek istemiyor. bu hayatta en çok neden kaçıyorsanız ve en çok neden tiksiniyorsanız o sizin gölge yanınızdır. bu geçmiş hayatlardan taşıdığımız duygulardır. o durumdan hoşlanmıyorsak üzerini kapar, örteriz. halbuki meseleyle yüzleşip kucaklaşmak ve bunun sonucunda da özgürleşmek gerekiyor.
  - tek seans yetiyor mu?
  bir seferde her sorunu halletmek mümkün değil. soğan gibi katman katmanız. bir yaşamın, ruhun sorununu sadece bir seferde hafifletebilirsin. birkaç kez yapıldığında kalıcı çözümler oluyor.
  - tek bir hayat yaşamış olmak mümkün değil mi?
  genelde bu tip kişiler dünyaya yabancı gibi hisseder. dünyayı anlamlandırmada zorlanır. belki o kişi uzaylı karmasıyla gelmiştir. bir sürü farklı boyut ve farklı hayatlar var.

  ölen sevgilinin enerjisi gitmiyordu

  - ilişki problemi yaşayanlarda sorunun kaynağı ne oluyor?
  bir danışanımın ilişki kuramamasının nedeni, ölen sevgilisinin enerjisinin hala yanında olmasıydı. ikisi de birbirlerine bağımlıydı. kendini yalnız hissetmediğini ve eski sevgilinin hep yanında olduğunu söylüyordu. hayatına giren herkesi elinin tersiyle itiyordu. terapi esnasında ona söylemek istediği ne varsa söylemişti.
  - öfkeli kişi geçmiş yaşamında neler yaşamış olabilir?
  geçmiş hayatlarından birinde korkunç bir haksızlığa uğramış olabilir. o yüzden sürekli bağırarak, hırlayarak, baskın olmaya çalışarak kendini var eder. geçmişten gelen ezilmişlik duygusu da öfke nöbetlerine neden olur. öfkeli kişilerin geçmiş hayatlarına bakıldığında çok ağır bir şekilde öldürüldüğü de ortaya çıkar.

  kilo nedeni güç kazanma isteğidir

  - kilo almanın altında hangi nedenler yatıyor peki?
  kilo alan birinin güç kazanma isteği olabilir. ben de babamın ölümüyle bir anda aşırı kilo almıştım. ciddi bir güç kaybına uğramıştım. hem onun gidişi hem de dünyevi şartların zorlukları gücümü azaltmıştı. dünyadaki kütleyi artırınca yere sağlam bastığını hissediyor ve 'işte buradayım' duygusu yaşıyorsun. öbür türlü görünmediğini hissediyorsun. kişi korunma duygusuyla kilo alıyor. kişi ya şefkat eksikliğinden ya da bir şeye sarılmak istediği için yiyor. kimi sevgiyle beslenir kimi yiyerek.

  kaynak : http://www.aksam.com.tr/…izda-olabilir/haber-111884
 • " korkularımızın hayat yolunda bizi engellemesine izin verip vermemek bize kalmış. bazen yıllar, yüzyıllar boyu taşıdığımız yükler, ummadığımız kadar kısa sürede ve kolayca çözülebiliyor. bunun yolu da “regresyon” adı verilen hipnoterapiden geçiyor. regresyon uzmanı ayda ersan, terapi hakkında bilinmeyenleri anlattı.
  geçmişin yüklerinden, korku ve engellerinden kurtuldukça, hayatı daha hafif, cesur ve kendimizin en iyi haliyle yaşamaya başlıyoruz. böylece buraya gerçekleştirmek üzere geldiğimiz amacı gerçekleştirmeye başlıyoruz ve burada oluşun keyfini çıkarmak işte o zaman kolaylaşıyor! bu noktada size regresyondan söz etmek istiyorum.

  geçmişin yüklerinden, korku ve engellerinden kurtuldukça, hayatı daha hafif, cesur ve kendimizin en iyi haliyle yaşamaya başlıyoruz. böylece buraya gerçekleştirmek üzere geldiğimiz amacı gerçekleştirmeye başlıyoruz ve burada oluşun keyfini çıkarmak işte o zaman kolaylaşıyor! bu noktada size regresyondan söz etmek istiyorum.
  regresyon uzmani ve astrolog ayda ersan.

  regresyon, kişinin şimdiki anda yaşadığı durumun/sorunun geçmişteki kaynağına giderek oradaki bitmemiş işleri tamamlayıp blokajları çözmek yoluyla, şimdiki hayatta yaşanan durumun çözümüne katkıda bulunan bir yöntem. böylece örneğin çocuklukta yaşanan, çoğunlukla travma kaynaklı oluşan kurguları yeniden sağlıklı bir şekilde yapılandırmak mümkün olabiliyor.şimdiki anda yaşanan bir sorunun kaynağı, 20 yıl önceki bir deneyim olabileceği gibi 200 yıl önceki bir deneyim de olabilir. regresyon çalışmasının en önemli faydalarından biri, geçmiş deneyimlerden bugüne taşımış olduğumuz ve hayatımızda bizi hala etkileyen, yöneten izleri dönüştürmemize katkıda bulunuyor olması.
  kendimizi ve hayatımızda yolunda gitmeyen, çözemediğimiz bir durumu çözmenin yolu öncelikle durumun sebebini, kaynağını anlamamızdan geçiyor. bu da en önce kendimizi ve hayatı algılayışımızı-yaşayışımızı anlamak ve kavramakla mümkün. regresyon çalışması kişinin kendisini ve yaşamsal kurgusunu anlaması için çok elverişli bir yöntem.

  geçmişin birikimleri ve blokajlari

  geçmiş yaşam regresyonu (gyr) çalışmasında da, geçmişten gelen bitmemiş işlerle (yapılmamış kucaklaşma, gerçekleşmemiş affediş gibi) çalışıyor ve onları tamamlıyoruz. ayrıca çözülmemiş ilişki sorunları, tanımlanamayan ağrılar, psikolojik kökenli hastalıklar, hayat yolundaki blokajların ve kişiye rahatsızlık veren olumsuz duygu birikimlerinin çözülmesi mümkün.
  - gyr çalışması birey odaklı olmakla birlikte evrensel boyutta katkıları olan bir çalışma.
  - zira bu çalışmaya katılan bir kişinin çözdüğü bir geçmiş hayat örüntüsü, o hayata ve o örüntüye dahil olan tüm varlıkların enerji alanında bir çözülmeye yol açıyor.
  - böylece karmik ilişkiler ve grup enerjileri de çözülebiliyor.
  - yapacağınız bir geçmiş hayat çözümlemesi yanı başınızda yaşayan birinin olduğu gibi binlerce kilometre uzaklıkta yaşayan birinin de çözülme yaşamasına katkıda bulunabiliyor.
  - bir gece siz mışıl mışıl uyurken dünyanın hatta evrenin bir diğer ucundaki bir varlık, sizin de içinde olduğunuz enerjik bir sıkışıklığı açabilir ve siz sabah yenilenmiş ve hafiflemiş uyanabilirsiniz.
  - bu da regresyon çalışmasının insanlığa ve evrene yaptığı önemli katkılardan biri.
  regresyon çalişmasi nasil yapiliyor?
  regresyon çalışmasının tüm sorunlarını bir çırpıda çözeceği beklentisiyle gelen danışanlar hayal kırıklığına uğrayabilirler. zira regresyon çalışması büyülü bir dokunuşla her şeyi çözen sihirli bir değnek değil. bazı çalışmalarda mucizevi sonuçlar elde ediyor olmakla birlikte, bir işbirliği çalışması olduğunun altını çizmekte fayda var. danışman olarak benim olduğu kadar danışanın da sorumluluğunu almasıyla daha yüksek başarıya ulaşılıyor.
  - bu çalişmalarda gizlilik en önemli esaslardan biri. seans esnasında ses kaydı yapılır. bu kayıtlar tamamen gizlilik içinde korunur.
  - regresyon çalişmasi sirasinda çeşitli geçiş yöntemleri kullanıyorum. hafif transa geçen danışan, şimdiki anda olup çevreden gelen sesleri duymakla birlikte aynı zamanda bir başka zaman ve mekandaki deneyimini de aktarıyor. trans esnasında da kişi her şeyin farkında; seans bitiminde her şeyi hatırlıyor.
  - bu tip çalişmalara daha önce katilmamiş olan bazı kişiler, çalışma öncesinde tedirgin olabiliyor. oysa bu profesyonel bir çalışma ve korkmaya hiç gerek yok.
  - çalişma 3-3 buçuk saat kadar sürüyor. yaklaşık 1 saat süren ön görüşme sırasında danışan; kendini ve hayatında yolunda gitmeyen konuları, çocukluğuna kadar inerek anlatıyor. ve o günkü çalışma için çözümü hedeflenen konuyu birlikte belirliyoruz.
  - çalişmaya katilan kişinin kendisini rahatsız eden birden fazla konusu olma durumunda, bu konuları gözden geçiriyoruz ve danışan için en öncelikli olan konuyu belirliyoruz.
  - kaç kez gyr çalişmasina katilmak gerektiği, tamamen danışana ve konularına bağlı. kilo vermek, bağımlılık gibi durumları çözmek için birden fazla seans gerekebiliyor.
  - seansa gelmeden önce en önemli hazırlık; içki-uyuşturucu alınmamış olması.

  herkese uygun mu?
  • herkes gyr çalışması için uygun değil. bazı durumlarda gyr çözüme katkıda bulunmayabiliyor.
  • spiritüel egosu yüksek kişilerin egolarını biraz daha beslemek için gyr seansı almaları uygun değil, zira katılacağınız bu çalışmada ruhsal boyuttaki gerçekliğinizle çalışıyor olacağız.
  • geçmiş hayata geçişi; korkular, analitik düşünce yapısı ve duygusal bedeni kapalı olmak durumları engelleyebiliyor.
  • meditasyon gibi hiçbir spiritüel çalışmaya katılmamış kişilerin de çok kolay geçmiş hayatlarına geçmesi mümkün. "ben çok hazırım, çok istiyorum" diyen geçemeyebiliyor ama "ben geçmiş hayatlara inanmıyorum" diyen biri kolayca geçebiliyor.
  • yeter ki kişi, içtenlikle kendini tanımaya, anlamaya ve sorunlarını çözmeye istekli ve hazır olsun.
  • seans içinde görme duyumuzdan çok diğer tüm algılarımız açıldıkça geçmiş hayata ulaşmak daha kolay oluyor. görmek şart değil; diğer duyularımız, hislerimiz aracılığıyla geçmiş yaşam anılarına ulaşıyoruz.
  bir gyr seansi sonrasinda neler oluyor?
  seans sonrasında yorgunluk olabiliyor, dinlenme ihtiyacı hissediliyor. kişi kendini çok enerji yüklenmiş de hissedebiliyor ama yine de seans sonrasında içkili kalabalık görüşmelere katılmak yanlış olur. çalışmaya katılan kişinin eve gidip dinlenmesi, kendine zaman ayırması daha uygun. "

  http://www.caferuj.com.tr/…ara-uzanip-bugunu-cozmek
 • hayatim boyunca kendim icin yaptigim en guzel sey. harika bir terapistin yonlendirmesiyle yasantimin, davranislarimin, duygularimin, fikirlerimin ve her seyin sakin ve emin adimlarla nasil da iyilestigini, duzeldigini, guzellestigini hayretle izliyorum. hic de sprituel taraklarda bezim yoktur oysa. ama regresyon zaten cok baska bir sey. terapistin yonlendirmesiyle insan kendini iyilestiriyor.
 • tavsiyesini aldığım, araştırdığım ve denemeyi düşündüğüm terapi türü. istanbul için terapist tavsiyelerini minnetle karşılar, sahibine çocukluğumdan oyuncak getiririm.
 • yine bi sürü para harcadiktan sonra kisinin: "hangi kafayla bu kadar israfta bulundum" düsüncesiyle canini yakip aklini basina getirmesiyle olumlu sonuc alinan bir terapi cesidi.