şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son girdimi 4 ay önce yapmışım...
  ondan öncekini ağustos 2016 da...
  bu akşam bu adamın yorumlarını dinlerken bir kez daha yazmak geldi içimden.
  anadilini bu kadar kötü konuşan birini hayatımda ilk kez görüyorum.
  kompela' nın türkçesi bile bu adamdan iyidir.
  hiçbir öğeyi yerinde kullanamamasını geçtim , bir cümleyi bitirmeden diğerine geçmesini geçtim , kullandığı kelimelerin anlamını dahi bilmeyen bir adam.
  bu konuşma özürlü dil bilgisi fakiri adamın yorumcu olmasından daha acı olanı ise dil bilgisi kadar bile olmayan futbol bilgisi ile futbol yorumcusu olması.
 • canlı maç yayını sırasında yorum yapmayı çok yanlış anlamış kişi. müsade ederse maçı izleyeceğiz....
 • ne dediği anlaşılmayan, türkçe özürlü, yetersiz, yeteneksiz, bomboş konuşan ve en önemlisi, tekrar söylüyorum ki ne dediği anlaşılmayan bu adamla koca sezonu gömdük.

  dilerim kendisini seneye hiç ama hiç duymayız.
 • bizi bu adamı dinlemek zorunda bıraktığı için bein'in bize para ödemesi lazım.
 • bodrum katına giden merdivenleri inen emlakçı gibi konuşuyor.
 • allah aşkına bi takım bul da siktir git teknik direktörlük yap. yalvarıyorum. haftada bir maç izleme keyfim vardı eskiden sayende yok oldu. sus artık sus ve git.
 • konuşmayı bilmeyen yorumcu. tam türkiye'de olabilecek bir durum değil mi...

  (bkz: konuşmayı bilmeyen yorumcu)

  devrik cümleler, yanlış tonlamalar, aynı anlama gelen kelimeleri peş peşe kullanmalar, bir cümleyi bitirmeden ikinci cümleye başlamalar mı dersin neler neler. maç izlerken yoruluyorum dinlemiyorum zaten çünkü anlaşılmıyor. yani bitse de maça konsantre olsak.
 • her hafta zırvaladığı şeylerden bir diğeri de siyahi futbolcuların farklı kas gruplarına sahip olduğu iddiası.

  şaka mı yapıyorsun be adam? bunu sömürgeci ve ırkçı ingilizler, abd'liler falan iddia ediyordu. siyahilerin daha fazla kasa sahip olduğu o yüzden homo sapiens sayılamayacağı gibi zırvalıkları vardı, kendisi de çıkmış yıl 2017 bundan bahsediyor. allah aşkına ya susturun ya da uyarın şu adamı...

  not: ha bir de diyor ki selçuk dünya kupası eleme maçlarında en iyi birkaç futbolcudan biriymiş. insan utanır şu lafı söyleme zira hatırlarsa biz o elemelerde "elendik"
  düşünün yani ne kadar iyiymiş.
 • bugün onyekuru’yu anlatacağım derken bruma’nın sağ ayaklısı gibi efsane bir benzetmede bulundu.

  bruma’nın sağ ayaklısı zaten bruma amk.

  yahu hadi dünya futbolunu takip etmiyorsun diyelim. insan sürekli yorumladığı galatasaray maçlarını bir sene boyunca kasıp kavuran bruma’nın ayağını nasıl yanlış söyler.

  devre arasında kimden ayar yediyse güzel yedi yalnız. ilk fırsatta bir güzel kıvırdı bruma ile ilgili ama yemedik canım.
 • tabancı teknik direktörle çalışan takımlar tercümanla filan iletişimi sağlıyorlar ama reha kapsal'ın çalıştırdığı takımlar ne yapıyor gerçekten anlamıyorum.
  bu adamın hiçbir dediği anlaşılmıyor ki , futbolcu ne yapsın ? küme düşürme garantili teknik direktör...yorumculuğu ile ilgili tanım yapmak gerekirse ...son kulak sikici...