aynı isimde "rehber (belgesel)" başlığı da var
  • son dönemin en başarılı gruplarından biri. bu adamları herkes duysun istiyorum aynı zamanda bencilce kimse bilmesin istiyorum. o kadar güzeller ki herkes bilecek,popüler kültürde kaybolup gidecekler diye çok korkuyorum. malum ve sorgu en güzelleri.
  • ruh' unuza dokunur.

sözleriyse ;

turp günlerinden bi gün, sabah beş.
    dilimde bi sarki nasilsa belşs.
    bendeniz sekerler'in ogluyum, cebimde güneş.
    misal düsmemiş bi kar tanesiyim.
    varsay uykuda bi köy hanesiyim.
    ıçim ihtiyar savaş gazisi...

talebim degil hanlar hamamlar, gömme saraylar...
    sahibi oldugum her sey: rüyalar.
    herkesin doydugu bi çikma ekmek.
    senin de öyle...

pantolon-ceket, sokaklar benim.
    bastigim toprak, agaçlar benim...
    neler gördüm, neler görmedigim?
    aldim ihmalden planlarimi.
    gezdim çikmazda sokaklarimi.
    kadinlarca derya yüzdüm, saadet bulmadim!

beyaz attan düstüm ne hükmüm kaldi, ne prensligim.
    adimdan bi harf attim, görmedin.
    herkesin doydugu bi çikma ekmek.
    senin de öyle...

her gün ayni göz haliyle ben
    uyaniyorum sabaha...
  • rehber'in dört atlısından biri olarak çoook uzun bir süreden sonra kendimi entry girmeye mecbur hissettiğim başlık. şunu söyleyebilirim: bizleri anlayan, anlamayan, kendini kendinde bilen bilmeyen hepinizi derinden seviyoruz arkadaşlar, yanınızdayız; siz de az yanaşın, konuşalım. dağılma mevzusuna takılıp bu kadar karamsar ve melankolik olmayın artık rica ediyoruz. daha önce söylediğimiz gibi; vazo değiliz ki dağılalım.

sevgiler...
  • sakin grubunun dağılmasından sonra içimde oluşan boşluğu kapatan grup.

özellikle ruh ne güzel bir şarkıdır.

dinleyin, dinletin! sevin, sevdirin!
  • dinlediğimde resmen beni etkisi altına alan ve yaptığım diğer işleri bıraktıran şarkılara sahip, aynı zamanda çok ünlü olmamalarını ve üretimlerini sürdürmelerini dilediğim grup.
  • müzik yapmak istemişler.. şekillerini koymuşlar, çekip gitmişler...

(bkz: büyük saat)
    (bkz: gerçek)
    (bkz: ruh)
    (bkz: sorgu)
  • gerçekten çok güzel türkçe müzik yapan bir grup rehber. ite kaka değil samimiyetle farklı; hani öyle "baba dün gece gene çok içtik yaaa çok bohemiz" gruplarından değil. sözlerindeki farklılık uydurukluktan değil anlamdan geliyor. çok içten bir ses söylüyor diye belki şarkıları, belki biz çok eski kelimeleri sevdiğimiz için.

mesela ruh'ta :

"herkesin doyduğu bi' çıkma ekmek.
    senin de öyle.."

beyaz attan düştüm ne hükmüm kaldı, ne prensliğim." demişler. sonra gerçek'te:

"hiçbir şey aynı kalmaz, hiçbir şey değişmez.
    her şey değişir, hiçbir şey değişmez."

demişler. büyük saat zaten apayrı bir konu.

özgün olmanın saçmalamak olmadığının kanlı canlı kanıtı olan türk grup'tur efendim. umarım hakettikleri yerde olurlar müzik kariyerlerinde. severek dinliyoruz. canımlar.
  • gözüme kestirdiğim gruptur.müziğe dair "benim hala umudum var" dedirtendir.
  • yakın bi tarihte patlamasını beklediğim grup.
    buralardan takipteyiz: http://www.rehbertuar.com/
  • viski içerken, içilmişken, bünyede viski varken dinlenilmesini önerdiğim grup. yani ben hep öyle dinledim. kendi halimde dinleyemedim, fırsat olmadı. kendi halimde dinlemekte benim ödevim olsun.

"zamanı günle böldün."

yıllarca söylemek istediğim yüzlerce cümleden birini alıp yüzüme yüzüme haykırmakta büyük saatte. ömrünle uzayasın rehber. rehber'im.
hesabın var mı? giriş yap