şükela:  tümü | bugün
 • 27 haziran 2020'de (bkz: vedat milor)un youtube kanalında yayınlanmış olan belgesel. umarım bir seri olarak devam eder.

  popülaritenin ve trendlerin prim yaptığı günümüzde gerçek kalitenin ve onun neticesi olan lezzetin ortaya çıkmasının sürecinden bahsetmektedir.

  sadelikteki güzelliğin arayıcısı olduğu kannatinde olduğum vedat milor, modern zaman (bkz: nicholai hel)idir.
 • ilk bölümünü çok beğendiğim belgesel. ilk bölüm diyorum çünkü bu haliyle kalması yazık olur. bence seri halinde devam etmeli.

  ben belgesele konu olan ustalıktan çok vedat milor'un sözlerini ve tespitlerini beğendim açıkçası. belgeselin başında ve sonunda söyledikleri çok anlamlı. tabi anlayana.

  link veremiyorum çünkü kaldırılmış. tekrar yüklenir herhalde.
 • ilk üç dakikasıyla beni dağıtmış belgeseldir. korona karantinaları başlamadan bir ay önce tallinn'e yerleştim. karantinasıydı, kültür şokuydu, işi öğrenmeydi derken epey zahmet çektim. epeyce de yalnız kaldım. o yüzden ilk üç dakika ciddi dokundu.

  sonrasında ise senelerin birikimiyle o kadar sade o kadar içten bir şekilde anlatılmak istenen anlatılmış ki, milyonlar izlese yeri var. buraya sadece mutlaka izlemenizi tavsiye etmek için geldim.

  herkese izletin.