şükela:  tümü | bugün
 • bir grup salağın görev aldıı bi halta yaramayan salak servisler...
 • bolgedeki rehberlik ve arastirma merkeziyle baglantili calisirlar ya da calismalari gerekir, ilkogretim okullari ve liselerde olur, o koskoca "servis" de tek bir kisiden ibarettir zaten cogunlukla.. asil amaci cocuklara/genclere psikolojik danismanlik yapmakken okul yonetimleri bu insanlari kol calismalari, sorunlu cocuklarin ailelerine dert anlatmak gibi kimsenin yapmak istemedigi islere zorlar. rehberlik ve psikolojik danismanlik veya psikoloji mezunu olurlar genelde.
 • öğrencileri kobay yerine koyan, gık desek kıllanan garip insanlar topluluğu.
 • üsküdar amerikan lisesi rehberlik servisi apayrıdır. öğrencileriyle deli gibi* ilgilenirler. okula gelinmediğinde evi arar , hal hatır sorar ,telefonda terapi yapar hatta ve hatta sorunlu öğrencinin* (bkz: reshiningfor) takibini devam ettirmek amaçlı özel olarak eve gelmeyi teklif ederler.
 • sorunlu ya da özel yeteneklere sahip olduğu düşünülen öğrenciler için kurulmuş servis. bu servislerde görev yapabilmek için ya rehberlik ve psikolojik danışmanlık ya da psikoloji mezunu olmak gerekir.
 • rehberlik servisinde calismak icin dogrudur rehberlik ve psikolojik danismanlik mezunu olmak ya da psikooji mezunu olmak gerekir gibi görünür ama isin asli öyle degildir cesitli kurumlarda sosyoloji,felsefe ve hatta cografya sanat tarihi mezunu rehber ögretmenlere rastlanilir ,insanlarin egitimlerine göre istihdam edilemedigi bir ülke icin bu normal bir durumdur.
 • yilin baslarında hocaların birinden ders alip "verimli calisma yontemleri" , "ideal calisma odasi" hakkinda nutuklar ceken servis. ayrıca kimi zamanlar gelirler, bir takım anketler yaparlar. bu anketlerin bi boka yaradıgı hicbir zaman gorulmemistir. kagıt israfıdır. bazen de hadlerini asarak "sinifta en sevdiginiz arkadasınız kim? neden? " gibi sorular sorup sınıfı birbirine kattiktan sonra cekip giderler.
 • kanadada acayip gelişmiş olan okul yardım ünitesi. keşke türkiyemizde de böyle olsa dediğimiz servis.
 • liselerde pozitif olmalısın kendini sevmelisin sen müthişsin ve bize lazımsın seni çok güzel bir gelecek bekliyor cinsinden zırvalıkların öncüsü ayrıca her pazartesi yaptığı saçma testleri cosmogirl aşk eki testlerinden hiçbir farkı yoktur ama yinede homeroom gibi çok gerekli bir dersi bize kazandırarak okulda her zaman önemini koruyacaktır.
 • okullarda bulunan, neden bulunduğu sorusunu kendilerinin de cevaplayamadığı, bu sorunun sorulmaması ortalığa için her an aktivite, etkinlik ve bilumum cakcukun gerçekleştiği; genellikle tiyatral bir konuşma tarzına ve kemik gözlüklere sahip danışmanlar tarafından verildiği iddia hizmetin kaynağı...
  ya da
  işletme okumak isteyip de okuyamayan, daha sonra da rehberlik ve psikolojik bölümüne girip, zoraki ordan mezun olan süslü karıların başka iş bulamadıkları zaman verdikleri hizmet. muamele taaammm!