• ışid'in türk diplomatlarını rehin alması hakkında verilmiş bir ahmet davutoğlu beyanı. ışid denen terörist sürüsü tarafından kaçırılmış vatandaşlarımız tehlike altında değilmiş, o yüzden kurtarmaya gerek yokmuş, yoksa şov olurmuş. yahu adamlar orada zorla alıkonulmuş rehin tutuluyor, sen tehlikeden bahsediyorsun. tehlike olmadığı sürece yıllarca rehin kalmalarında bir problem yok yani? hadi onu geçtim, tehlike altında olup olmadıklarını nereden biliyorsun?

türkiye dışişlerinde daha önce hiç bu kadar zavallı bir duruma düşmemişti.
  • teker teker toplamak zorunda kalacaklar hakkaten kutu açtıran acun şov gibi olacak, iddialar doğru ise konsolosluk çalışanları ''önemli'' sayılan ışid liderlerine canlı kalkan olarak bölüştürülmüş.

doğruysa git topla teker teker biz de oley çekelim davutovski
  • tartışmasız türk siyaset tarihinin en rezil rüsva dış işleri bakanı tarafından yapılan açıklama. bu devirde mal sürüleri ne oluyor amına koyim demiyor ama yıllar sonra gelecek nesillere bu demeçleri gösterdiğimizde nasıl bir fantastik türkiye'de yaşadığımızı anlayacaklar.
  • akşam akşam kıçımla gülmeme sebep olmuş bakanımsı açıklaması.

sizin hayatınız şov olmuş, burada şov yapsanız ne olur?
  • ağır vitamin mineral eksikliğine delalet bir açıklama.
    muhataplara da hakaret ayrıca. öncelikle rehineler ve ailelerine.
  • ilginç bir vizyon. aynı vizyonu 0-5-0 giden mid oyuncusunun "yeaa ben bilerek feedliyorum ki yoksa bin basarım karşımdaki bebeye" demesinde de tadabilirsiniz.
    bir benzeri için (bkz: düşmedim zaten inecektim)
  • bak hala yahu! dilimizde tüy bitti!

(bkz: rehin alma değil refakatli istemsiz yer değiştirme)
  • hakkında başbakan olacağına dair iddialar dönen bir kişi tarafından söylenmiş söz. kimse rte'den daha kötü olamaz diye düşünüyordum ama sayın davutoğlu bu düşüncemi değişterecek sanırım.
  • olabildiğince terbiyeli bir şekilde "lan kurtar da şov yapma o zaman" diye cevaplanası saçma sapan beyanat. mecbur musunuz oraya basını yığmaya, pişmiş kelle gibi bütün kabine sırayla demeç vermeye...
    kurtar, kısa bir açıklama yap "rehineler evlerine dönmüştür" diye, bitsin gitsin.
    iyice salak zannediyorlar herkesi he.
hesabın var mı? giriş yap