şükela:  tümü | bugün
 • japonca'da "evrensel yasam gucu enerjisi" demek.
 • yuce kaynaktan (bkz: higher source) gelen canlandirici, sifa verici bir enerjidir. en temel sekliyle, enerjiye acilmis (bkz: inisiyasyon) bir kisi tarafindan, ellerini bedenin ustune koyarak kendine ya da baskalarina aktarilmasi ile kullanilir.

  bu enerji ve ilgili yontemler, 1920 yillarinda, japonya'da dr mikao usui tarafindan gelistirilmistir.
 • "tibbin yerini tutmaz ve tibbi teshis icin bir arac degildir. uygulayanlar (bkz: reiki healer) hastaliklarin teshis ve tedavisi icin daima cagdas, medikal yontemleri onermelidirler. ote yandan, diger butunleyici sifa yontemleri ile (bkz: shiatsu) (bkz: refleksoloji) (bkz: akupunktur) ile uyumlu olarak kullanilir. iyilesme etkisini arttirir, acilari hafifletir, sifa surecini hizlandirir, yasam enerjisini arttirir."
 • bi çeşit bio enerjidir.insanın vücudunun(bkz: aura)sahip olduğu potansiyel enerjinin, inisiye edilme yoluyla ve çakraların(enerji merkezleri)açılmasıyla, kontrol altına alınmasının bi tedavi yöntemi olarak kullanılma olayıdır.alternatif tıpla bir alakası yoktur.insanın kendine olduğu gibi başkalarına da uygulaması da mümkündür.
 • doğuda herşeyden önce bir yaşam felsefesi olmakla insanın kendi içsel gücünü keşfine yarayan bir paradigmanın öğretisidir.

  batıya ulaşana kadar uğradığı erozyon reikiyi, dışarıdan gelecek kurtarıcı bir güce inanmayı daha kolay bulan insanları kullananlarak menfaat sağlamaya yönelenlerin elinde bir araca dönüştürüyor.

  çevremde ilgilenen çoğu kişinin geçmişte düzensiz birer yaşamları , üstesinden gelmekte zorlandıkları sosyal ve bireysel sorunları, nevrotik kişilik yapıları ve psikosomatik bozuklukları vardı.

  reiki ile tanışmalarından sonraki davranışları, bunların yerini her sorundan kurtuluşu reikide aramak şekline dönüşmüş patolojik bir ermişlik sanrısının aldığını düşündürüyor.
 • reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlayarak ve temelde bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamız yolunu açar.

  reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde kullanılabilir. reiki bir din değildir ve hiçbir inanca bağlı tutulmaz. japonya, amerika ve avrupa'nın bazı bölgelerinde reiki klinikleri bulunmaktadır. türkiye'de de son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

  reiki, bir reiki master'ının, öğrencisine reiki'yi kullanma yeteneğini transfer etmesiyle olur. seminere katılan kişi enerjiyi, enerjinin çalışma sistemini ve el ile tedavi etmeyi öğrenir.

  enerji aktarımı sırasında uygulama yapılan kişiye, o kişiden de uygulama yapan kişiye herhangi bir problem geçmez. reiki, uygularken konsantrasyon ve inanmak şart değildir. siz inanmasanız bile o çalışır ve şifa verir.
 • bedendeki 7 ana chakra noktasi temel olmak üzere rahatsızlık duyulan organla ilgili chakralara yapilan elle veya daha ile düzeyde kendini gelistirmis olanlarin bedenlerinin farkli bölgeleriyle, temas veya temas etmeyen ama chi'nin akabilecegi bir mesafeden yapilan akim ile şifa vermeyi kendine yöntem secmiş felsefi akım. sadece insanlara değil hayvanlara da uygulanabilir. felsefenin temelinde, eğer birisine şifa verirseniz aslinda bütün insanlığa şifa vermiş olursunuz, gibi bir mantık yatar. aslinda herhangi bir dinle bağlantısı yoktur, ama kendi içinde bütün dinlere kaynak olduğunu savunur.
 • (bkz: r2)
  (bkz: r2d2)
 • http://www.sonsuzlukotesi.com/ adresinde daha ayrintili bilgi bulabileceginiz enerji cesidi..
 • uzun reiki için:
  arkadaki pozisyonlar;
  1-bir el bir omuzda ötekide diğer omuzda
  2-eller aynı pozisyonda bele kadar kaydırılır
  3-eller kalçalar üzerinde
  4-bir el kalçada bir el aynı taraftaki topukta (siyatik için)
  5-bir el kuyruk sokumunda diğeride kök çakrada (t pozisyonu)
  6- eller diz altlarında
  7- eller baldırlarda
  8- eller ayak altlarında (topraklama)
  9-bir elimiz hastada diğer elimizde aurayı düzeltip tedaviyi bitiriyoruz