şükela:  tümü | bugün
  • ilk defa istanbula gelcem ve buraya yada sortie'ye gitmek istiyorum.

merak ettiklerim: giris de sorun olur mu (damsiz olayi falan, 3 erkegiz)? güzel bir gece icin en az kac para harciyayim, bir sise kac para? sortie ile arasinda fark var mi? ve icerdekiler kac yaslarinda? bilen biri aydinlatirsa sevinirim.

tanim: tek godamanlarin ve meraklilarin gittigi mekan
  • yazlığın açılmasıyla cumartesi geceleri ciddi kalabalığın oluştuğu mekan. türkiye'de tartışmasız en iyi gece kulübü burasıdır.
  • son yapılan hareket ne kadar hoşuma gitsede üstümde 1000 tl lik bi takım veya kıyafet olmadan girersem ezik kalacağım düşüncesine kapıldığım mekan
  • müşteri kitlesi türk burjuvazisinin son jenerasyonlarından oluşur. favori sektörü başta inşaat sonra tekstil olan ve maalesef *zevksizlikleri ile dünyaya nam salmış bu grubun beklentilerine göre şekillenmiş* bir mekan olduğu için harika bir yere sahip olmasına rağmen zevksiz ve boğucu bir mekandır.
  • hayallerine mekan ismi sokanların, tatmin olamadıkları yer.
    vizyonun çok genişmiş kardeş güle güle kullan.
  • geçen gün kapısının önünden geçerken içeriden başörtülü bir bacımın çıktığını gördüm. ama süslü ve elit bi başörtülü değildi. gayet normal güzel giyinmişti. eşi ve yine arkadaşları olan bir çiftle çıkıp audilerine binip gittiler.
    buraya girmek için başörtüsü yasağı olmadığını anladım.
    bu yüzden muhafazakar insanlarda "aaa acaba içeride bakiremi kurban ediyorlar" diye meraklarını gidip en azından bir limonata içip giderebilirler.
  • 1 litreliği 6-9 tl arasında fiyatlarla bazı bol salata yenen kafelerde, barlarda, restoranlarda bulunabilen su markası. tek özelliği ise cam şişe olması. evet.
  • istanbul'da bulunan mekanın adı zazaki'deki reyna'dan gelir. bir daha anlamındadır.
  • dün gece şortla girdiğim mekan. yoğun çabalar sonucu girebildik. ya arkadaş kadınlar 1 karış etekle girebiliyorken ben neden bacaklarımı sergileyemiyorum. bu nasıl bir pozitif ayrımcılık. koca reinadaki tek şortlu da bendim gece boyunca en az 10 kişi şortum üstüne espriler üretti. ben de hepsine aynı şekilde karşılık verdim. 1 tane kız "ama bizim bacaklarımız pırıl pırıl sen de ağda yap o zaman olur" dedi. tamam dedim.