şükela:  tümü | bugün
 • asil adi rainer hollman. feldkamp'in yardimcisiydi. feldkamp saglik problemleri sebebiyle ayrilinca yerine gecti. vasat bir teknik direktordu. ancak feldkamp'in yerlestirdigi sistem uzerinde basarili gozuktu. 93-94 yillari arasinda gorevdeydi.
 • her ne kadar manchester zaferi onun doneminde kazanildiysa da herkesin ortak gorusu bu macin asil teknik kahramaninin feldkamp oldugu yonundeydi. yine de cok onemli bir basariydi.
 • 1994-95 yılında karl-heinz feldkamp'ın yardımcılığını yapan sonra da 1995-96 yılında galatasaray'ın başına geçen alman teknik direktör.
 • taktikleri telefon acıp feldkamp'dan aldıgı soylenirdi hep, kalli'ye a$ırı benzerligi ona faydadan cok zarar getirdi. halbuki sacları boyayıp biraz daha spor giyinse uzun sureli kalabilirdi. kısmet i$te.
 • 80 li yıllarda o zamanlar bundesliga (alamaya 1 ligi) oyanyan eintracht braunschweig takımında balta futbolcu sınıfından defansif orta saha olarak forma giyen 1949 dogumlu eski futbolcu; galatasaraydan sonra saarbrucken ve carl zeiss jena gibi almanya alt liglerinde oynayan takımları çalıştırması da ulkesinde bile galatasaray ile kazandigi basarilarin ona baglanmadiginin bir gostergesidir.
 • bir ara mısır milli takımını calıstırmıstı yanlıs hatırlamıyorsam.
 • muthis basarili bir sezondan sonra yollanip, yerine reinhard saftig getirilmistir. cok basarili kadro dagitilmis, yerine saftig'in eski takimi olan kocaelispor'un adamlari monte edilmistir (gidenler, stumpf, gotz, gelenler kuzmanovski, saffet sancakli). boyle bir degisimi hangi akli basinda yonetim yapar, hala anlayamam. belki de kalsaydi daha buyuk basarilara imza atardi.
 • dubai'de (bkz: bae), el vahdet takımını çalıştırmaktaymış hali hazırda.
 • 2002 sezonunun sonunda lucescu takımı şampiyon yapmasına rağmen, yeterli görülmeyerek gönderilince, birçok kişi bu tercihi sorgulamış ve akil bulmamıştı.aslında futbolseverlerin çoğu hatırlamaz, bu tercih cimbomun tarihindeki bu yönde alınmış ilk karar değildir.

  93-94 sezonunda sarı-kırmızlar tarihlerinde ilk defa şampiyonlar ligine hem de manchester united gibi bir devi eleyerek katılma hakkını kazanmasına ve üstüne ligi rahatça şampiyon tamamlamalarına karşın, o zamanki yönetimde teknik direktörü takımı daha üst seviyeye çıkarmada yeterli görmemiş görevine son vermişti.işte bu paragrafın şansız öznesidir reiner hollman.

  peki sevgili yönetimin bu kır saçlı amcayı gönderip daha büyük hedeflere taşıması için kiminle anlaştığını ve sonuçlarını merak ediyorsanız bakacağınız bazı başlık;

  (bkz: reinhard saftig)

  bonus olarak;

  (bkz: samsun antep antalya)