şükela:  tümü | bugün soru sor
  • umraniye'de tez zamanda ismi değişitirelecek dönerci..
  • anadolu yakasında birden türeyen paşa döner çakması dönerci. ismi de açıkça ele verdiği üzere sedat peker'le bağlantısı varmış. hedef kitle olarak çomarlar seçilse de ekşicilerin kara listelerine almaları tavsiye edilir.
  • bir okulun arkasında ikamet etme bahtsızlığımız yüzünden kendilerinden ve kendileri gibilerinden çok çektiğimiz dönerci. okulun kaçak siparişlerini ısrarla okulun arka sırasındaki müstakil binaların bahçelerine kaçak ve izinsiz girerek teslim ediyorlar. bunları sürekli yakalayan ve bahçesinden teslimat yapamayacakları konusunda uyaran yan komşumuz defalarca kez şubelerini ve genel merkezlerini aramasına rağmen her gün yakaladığı kuryeyle kavga etmek zorunda kalıyor. çünkü kuryeler izin verilmemesine rağmen muhtemelen komşumuz kadın olduğu için umursamadan giriyorlar. bir de üzerine kuryelerden tehdit yiyor. her gün bağırış çağırış. esnaf araya girip kuryeyi kovalıyor falan. tez zamanda dağıtım usüllerine bir çeki düzen verirler umarım.

    şube açılışlarını da mehteran ile yapmışlardı ayrıca.
  • o değilde adamlar 6 liraya bir dürüm yapıyor, yarısına gelince doyuyorsunuz.(bkz: paşa döner) çakması ama bol bol malzemesiyle işi götürür.