• sessiz sakin, eski bir rum köyü. evlerinde eski rum mimarisinin esintileri hala görülebilir. ama yakın zamanda buraya dikilecek olan toki evleriyle bütün sessiz sakinliğini yitirip yeni bir beton merkezi olacaktır.
    ulen üç katlı binaya izin verilmiyordu, bir anda her yer dört katlı binalarla dolacak.
    bunu şöyle anlatalım: emlak hukukunda emsal denen birşey vardır ve siz buna göre bina yaparsınız. mesela 1000 metrekare bir arsanız varsa ve emsal 0.20 ise orada 200 metrekare ev yapabilirsiniz, geri kalanı çayır çimen yeşillik ve bahçe olur olur. peki toki ne yapıyor? yazlık ve turistik bir belde olan çeşme'yi nasıl binaya boğarım diyerek 1.25 emsal ile yani elinde olan arsanın metrekaresinden daha fazla metrekarelik konut yapacağım diyor.
    kısacası, yıllardır çeşme'nin ihtiyacı olan hastaneyi yapmak yerine akp hükümeti yine tribünlere oynayıp "fakir yaşamasın mı?" edebiyatı yaparak doğayı katletmeye çalışmaktadır bu güzel eski rum köyü'nde.
    (bkz: konut yapma demiyorum)
    (bkz: düzgün yap diyorum)
  • eski arnavut koyü, yakın zamana kadar kürt şimdinin istanbullu olup alaçatı'da ev alamayanların amorti mekanı olup toki konutları sonrası gelişme göstermiş fakat reisdere girişi sert viraj bir türlü düzeltilmemis dikkatli olunması gereken yer.
  • 50 metre arayla yan yana 2 camii gördüm burada.
hesabın var mı? giriş yap