şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hiç muhalefet, fetö vs. falan demeye gerek yok. tastamam akp seçmenin kararıdır. gerek partililer, gerek yandaş medyanın önüne geçmeye çalıştığı olaylardan biridir.

  "reisi cumhurbaşkanı yapıp, elini mi bağlayacaksınız?", "tamam reis partiyi siz oyu verin göreceksiniz düzeltecek" vs söylemleri ile kitleyi döndürmeye çalışmaktalar.

  yahu tek başına güçlü iktidar, koalisyonsuz sağlam yönetim falan diye başkanlığa geçmediniz mi? kendi getirdiğiniz düzenin muhtemel sonuçları için nasıl "zayıflık, ikibaşlılık, şu bu" diyebiliyorsunuz?

  öte yandan parti düzelecek şu olacak bu olacak diye sallayanlar sanırım 2018 itibari ile akp milletvekili aday adaylarını görmedi veya görmezden gelmeyi seçti.

  metal yorgunluğu ile görevden alınan belediye başkanları gibi bazı vekillerde gidecek sanırım ama gelenlerin maşalahı var. tvlerde akp savunan gazeteci, bürokrat, avukatlardan, sırrı sakık'ın ağabeyi ordan beyefendinin zamanında korumalığını yapmış kişilere kadar geniş bir skala mevcut.

  iktidar için neredeyse muhalefet kadar önemli bir konu bu reis'e oy var ak parti'ye oy yok durumu.
 • (bkz: valla bende reyise de akpye de oy yok.)

  yarı bilinçlenmiş seçmen söylemi olmuş...
  bu kararı verip akp milletvekillerini eleştirenler, o vekillerin nasıl o hale geldiğini bi araştırsınlar...

  vekil genel başkana yaranmak için maymun oluyorsa, sorun sadece vekilde sayılmaz kardeş...
 • devlet bahçeli ve seçmenidir.
 • genelde partide mhp'ye oy verecek olanlardır. sadece klasik mhp seçmeninde değil ak parti seçmeninde de sayısının hayli fazla olacağını tahmin ediyorum.
 • referandum öncesi muhalefetin iktidara sorusu cumhurbaşkanı ile meclis aynı partiden olmazsa ne olacak şeklinde idi. iktidar ise hiç sıkıntı yok gerekirse birbirini feshedebilir ne var bunda şeklinde yorumluyordu.
  şimdi ise iktidar bunlar ayrı olmamalı tezini savunuyor. muhalefet ise en azından birini almak derdinde.
  bugün ak dediğimiz yarın daima kara.
 • muhalefetten daha çok korkutan durumdur.

  nedeni ise konsolide etmek için yıllarını verdikleri kitleleri bölünüyor ve bu durum korkutucu.

  çünkü zayıflık emaresi görüldüğü an domino etkisi ile tüm yaptıkları yıkılacak, pamuk ipliğine bağlılar.
 • ben böyle bir yalan görmedim. erdoğan başında olduğu sürece bir ak parti seçmeni olarak oyum ak partime ve gözümün nuru erdoğan’ ıma, kapiş.