şükela:  tümü | bugün
  • dis guclere verilen tokat gibi cevaptir. dis mihraklar aylardir ugrasarak dolari 4.90a kadar ancak cikarabildi ama reis tek bir vurusla* bir gecede yeniden 4.50'ye indirdi dolari. daha da inecek insallah. iste boyle tek tek bozuyoruz oyunlari.

https://www.youtube.com/watch?v=ygd9b6j9nbg
  • bir yanlışı düzeltme olarak yazayım. dış güçler, doları bir haftada 4.5'tan 4.9a çıkarmıştır. yani sizin reis dış güçlerin bir haftada yaptığı işi bir gecede bozdu diyecektim ki, baktım dolar 4.6'ya çıkmış yeniden.

ne diyelim, kolay gelsin reisinize.

bu arada dikkat etsin de merkez bankası arkasından iş çevirmesin.
  • bir gecede sadece bir önceki gecenin seviyesine inerek maymun olmuş kurdur.
  • (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)
    lüzumsuz bir yazarın boş açıklaması. ülke hayvanat bahçesine döndü, ortalık maymun, şebek doldu.
  • 2017'de bu zamanda 3.57 tl olan doları maymun ederek 4.57 seviyesine getirmiştir.
    2016'da bu zamanda 2.97 olmasından bahsetmiyorum bile
    2015'de bu zamanda 2.59 olan doların maymunluğu zaten söz konusu değil
    2014'de bu zamanda 2.09 olan dolar konumuz değil.
    2013'de bu zamanda 1.8 olan dolar kim ki zaten

her yıl bu zamanda maymun olan doları görüyoruz. doları maymun etmekte üstümüze yok.

edit: merak edenler için tek başına ekonomik gösterge olmamakla beraber

2000 yılı bu zamanlarda dolar 0.6 tl (ekonomi kötüye giderken ve kriz öncesi, ecevit zamanı dediğimiz zaman)
    2001 yılı bu zamanda dolar 1.1 tl ( ekonomik kriz içerisindeyken)
    2002 yılı bu zamanda dolar 1,4 tl (ağır ekonomik kriz sonrası, şimdi ki iktidarın devraldığı)

kaynak: tık
  • biri beni mi andı? (bkz: nick)
    maymun olan 3 puan artışla faiz olmuştur. doları indirecekseniz enflasyon gerçeğini faizlere yansıtması lazım reisinizin. bakalım gerçek enflasyon neymiş.
  • faiz artırımına kadar 3 maymunu oynadığı için çok da şey değil.
  • faizleri indiriyordu bir ara ne oldu o?
  • sadece dolar olsa ne kelime, ayni anda dolar, euro, sterlin ne varsa hepsi samar oglani oldu. reis tek, dusmanlari cok.