şükela:  tümü | bugün
  • toplumun ekserisinde sevilmeyen ve genellikle kan emici olarak görülen bir sınıfa reisin sessiz kalması durumudur. herkes bilir ki bu adamlar 16 yıldır ülkenin kaymağını köpüğünü götürmekte ama ülkeye toplu iğne ucu kadar fayda sağlamamaktadır.

adaleti ve hakkaniyeti ile bilinen reisin bu güruha neden sessiz kaldığı bilinmemektedir.

söz büyük resim mi vardır?

reis bu hareketiyle ne yapmaya nereye varmak istemektedir?
  • sebebi basit aslında.
    inşaat sektörü ve bu sektöre bağlı 500 tane alt sektör rantın tillahını kazanıyor.

devletin kasasından çok deli para çıkıyor.

başlığı açan arkadaşa sesleniyorum.
    düşün ki sen mevki ve makam sahibi bir adamsın.inşaatla uzaktan yakından alakan yok.ama inşaat ihalelerini paravan şirketin alıyor ve aldığın ihaleleri başkalarına satıyorsun.
    mesela bir gecede 3 trilyon hesabına yatıyor.
    elini dahi sürmeden oturduğun yerden para kazanıyorsun.
  • ben müteahhit im reis dediğin adamıda cinim kadar sevmem. gelelim senin saçmalamana kimsenin kanını emmedim kaymak köpükte yemedim kendimi bildim bilelide eşşek gibi çalışıyorum yüzlerce daire yaptım teslim ettim hala yapıyorum bir iki tatminsiz ( gerçekten tatminsiz) kişi hariç memnuniyetsiz müşterim olmadı devlet ihaleside çok yaptım hiç teminatım yanmadı ceza almadım işimi adam gibi yaptım ve yapıyorum. bu ülkenin çok ciddi boyutta kentsel dönüşüm sorunu var ve on yıllarca devam edecek bi nebzede olsa faydam var diye düşünüyorum onlarca adamın sigortasını yatırıyorum çalışanlarıda asla mağdur etmedim. tek sıkıntı yaşattığım insanlar senin gibi onun bunun malını mülkünü hesaplayan hasetler sizde kusura bakın çokta bili bili yani.
  • -müteahhitler nereli ?
    -karadenizli
    -reis nereli ?
    -karadenizli
    -reisin en çok oy aldığı bölge hangisi ?
    -karadeniz
    başka sorum yok !