şükela:  tümü | bugün
 • başka açıklaması yok.

  her seçimde bangır bangır bağıran reisin meydanı soylu ile binali'ye bırakmasının tek nedeni var: istanbul imkânsız, olasılıksız. kaldı ki ortada akp'nin kazanacağı bir şey varsa îtibar (pr çalışması) olarak reis bunu sahiplenirdi -kazanan (ing. winner) îtibarlarını üzerine toplamak için.

  bu seçimde reis ön plana çıksaydı ve kaybetseydi 2023 cumhurbaşkanlığı seçimine düşen, kaybeden olarak girecekti ki bu karizmanın çizilmesi (kötü pr, îtibardan düşmek) demektir.

  istanbul büyükşehir belediyesi'ni ekrem imamoğlu kazanınca reisçi tayfa "reis demokratlık yapıp seçime karışmadı. karışsaydı istanbul'u reis alırdı. soylu ve binali gibilerin de akp'de mîâdını doldurdu. yenilik şart"
 • adam olsunlar da kendilerini harcatmasınlar diyesim var ama...
  yok,yok ...
  beklentilerimizi bu kadar yüksek tutmamak lazım.
 • geriye damatla numan kurtulmuş kaldı bakalım erdoğan yerine kimi bırakacak
  damat mı numan mı?
 • recep tayyip erdoğan sahaya kimi sürerse sürsün, kaybeden yine kendisidir, yine kendisidir.

  muhalifler kadar kendi tabanı ve yakın çevresi de biliyor ki akp ve mhp'den tayyip erdoğan onayı ve iradesi dışında bir tek kelime bile söylenemez.

  şu an binali yıldırım da, süleyman soylu da, devlet bahçeli de recep tayyip erdoğan hangi notada ses verilmesini istiyorsa, o notadan ses veriyorlar.

  dolayısıyla önümüzdeki seçimin de kaybedeni recep tayyip erdoğan olacak ve burada da bunun için anlamlı bir başlık açılacaktır.