şükela:  tümü | bugün
  • halen tüm mekan ve işletmeler gece 12’de kapanıyor. gündüz corona yok, gece 12’den sonra var. reis direkt çık söyle ben gece hayatına izin vermiyorum hepiniz 12’de evde olacaksınız de bitsin bu iş.
  • yanlış düşüncedir. sosyalleşmeye elbet bir sınır getirilmesi zorunludur. 11 de kapansa 11e kadar yok 11 den sonra mı var diyecek bir güruh elbette olacaktır. gene mekanların acık olması bile sasırtıcı. olması gereken total vaka sayısı 5-6 bine inene kadar hicbir zorunlu olmayan cafe-restoran tarzı yerlerin iceri müsteri kabul etmemesi bence
  • bak sen söyleyince aklıma geldi, resmen 12de evde oluyoruz artık ülkece
  • doğru bir uygulama filan değildir. salgını fırsata çevirmektir. koskoca insanların eve kaçta gireceğini siyasiler belirleyemez.
  • haa açılsın yarrak kürek ne kadar club varsa, kafayı buldukça millet iyice birbirine yanaşsın göt göte girsin değil mi? meyhanelerde arka masa ile sırt sırta oturmuyoruz zaten, hiç haberimiz yok nasıl bir ortam olduğundan

türkiye'de bir şeyi devlet yasaklamadıkça kimse siklemez, yasağın üstüne ceza konulmadıkça da kimse uygulamaz. mekanı kapatıldı diye ev kiralayıp ev partisi ayağına faaliyete devam eden kaşarları unutmadık. bugünlere gelinmesinde iktidarın çapsızlığı kadar bunların da payı var.
  • pandemiden değil reisin böyle bir hayat tarzının daha iyi olduğunu düşündüğünden ileri geliyor bu durum. 10 du mesela baktı hava çok geç kararıyor hadi 12 olsun dedi. 10 a kadar çaylarını içip keklerini yesinler evlerine gidip güzel güzel uyusunlar diye düşündü. istediği hayat tarzını yerleştirme çabası. çok düşünceli adam.
  • vallahi gördüğüm kadarı ile ne dükkanlar kapanıyor, ya da sosyalleşme kurallarına dikkat ediliyor.

bugün 77 yaşında 1 yıl önce kalça kemiği ameliyatı olmuş bir teyze ile karşılaştım. bir de ondan dinleyin bakalım ülkede neler olmuş ve oluyor ..
  • yaşamı sadece bir mekanda oturmak olarak algılayanların görüşü. çıkın yürüyün efendim bisiklet sürün 12’den sonra da. hayat sadece mekanlardan ibaret değil.
  • yaşadığım sahil beldesinde 18:30-20:30 arasındaki bisiklet turumda maske takma oranı %70-%80 civarında. saat 23:00'dan sonra attığım turlarda ise gözlemlediğim maske takma oranının %10'u geçmediğidir. halkın iyiliğini düşünerek birşey yapacağına inanmadığım şahsın ne kafayla aldıysa aldığı ama isabetli olan karardır.
  • sahiller, parklar, bahçeler, ormanlar bizim. istediği kadar yasaklansın mekanlar.