şükela:  tümü | bugün soru sor
 • milletimiz tamam derse çekiliriz diyen bir reisimiz var hamdolsun. daha bu milletin seninle işi bitmedi, senin de bu aziz millete hizmetin bitmedi. o emperyalist ablukayı dağıtmadan, memleketi işbirlikçilerden arındırmadan senin işin bitmedi reis. bu millete hala borcun var, gerekirse yine günde 3 saat uyuyacaksın ama hizmetine devam edeceksin. biz seni hakim değil hadim seçmek için yine sandıklara koşacağız.
 • engelle, basliklarini, kendisini engelle.
 • millete hiç bir hizmeti olmayan, ancak inşaat ihalesi dağıtarak iş gören birisine yapılan sevicilik örneği.

  müteahhit misin koçum sen hayırdır?

  eğitim bitik
  bilim bitik
  sanat bitik
  medya bitik
  özgürlükler yerlerde
  anca vergi veriyoruz.

  domatesin kilosu olmuş 4 lira,
  dolar olmuş 4.30
  benzin dediğin uçtu gitti.

  60 lira faturada 39 lira vergi var.

  neymiş? millete hizmet.

  yeter artık. t a m a m
 • ülke nüfusunun yüzde 60'a yakın bir rakamı, açlık sınırında bile değil altında yaşıyor, reisle devammış.

  işçi ölümlerinde avrupa'da ilk dünyada 3üncü sıradayız, yaşam kalitesi sıralamasında avrupa'da sonuncuyuz, ortamala eğitim seviyesi 6. sınıf, sağlıkta devrim yapıldığı söylenen bir ülkede hala bebek ölümlerinde türkiye avrupa'da lider, ihm önünde ifade özgürlüğü ihlaliiyle hakkında en fazla karar açıklanan ülkeyiz, hapishane nüfusu içerisinde en çok avukat, öğrenci, gazeteci barındıran ülkelerden biriyiz,
  dünya üzerinde çocukların en fazla fakirlik çektiği ülkelerden biriyiz,
  dindar nesile odaklanmış bir iktidarda çocuk pornosu almış başını gitmiş,

  neymiş reisle devammış.
 • eeee seni tutmayalım. siz geç kalmayın.
 • karar milletindir ve bu karara herkes saygı duyacak. tabii ki ''425 bin kişi tamam demiş :d azıcık yüzü şerefi varsa ayrılması lazım. beklemedeyiz.'' diyen saygısızlar da dahil. sabırla beklenmesi gereken karar.

  yani neymiş? millet (bkz: reisle yola devam) derse devamdır demekmiş.
 • zamanında başka sözlüklerde fethullah gülen e laf söyleyenlere çemkirenler, fetoş diyenlere, hoca efendi diyeceksin diye çıldıranlar, cemaat karşıtlarıyla minicik beyinleriyle dalga geçmeye çalışanlar reisle yola devam diye başlık açar olmuşlar. ben sizin o minik beyninizi seveyim emi. o zaman ne söyletiliyorsa onu söyleyenlere şimdi bunlar söyletiliyor galiba.