şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rekabet kurulu, haksiz rekabet yuzunden 9 kargo sirketi hakkinda sorusturma baslatmis. sorusturma baslatilan firmalar;

  air ekspres ,
  aras kargo ,
  asilkar lojistik ,
  mng kargo ,
  paket taşımacılık ,
  solmaz nakliyat ,
  stf kargo,
  tnt international ,
  ünsped

  helal olsun yazarlar sozlukte yaza yaza sonunda baslattiniz sorusturmalari.
 • kendi aralarında müşteri paylaşımı falan yapmışlar.

  bizlik bir olay yok, dağılın.
 • (bkz: yurtiçi?)
 • kaynağı burada olan haber.
  pts'ten ne istediniz lan?

  edit: şimdi firmalara neden soruşturma açılabileceğine eyyorlamalarımı yapayım.
  aras kargo: zaten kayyumda. fiyatlamalarda işi bilmeyen yöneticiler yüzünden kafalarına göre fiyatlamaya giderek haksız rekabete yol açmadan dolayı olabilir.
  pts: dhl, ups'ten aldıkları düşük spot fiyatları satarak dhl'den ucuza taşıyan firmaydı. hizmet kısmını sorunsuz yapan türkiye'deki tek kargo firması idi. muhtemelen bu fiyat ayarsızlığından dolayı olabilir.
  solmaz nakliyat: bunların havalimanında kendi antrepoları var. havaalanına giren her yüke yapıştırıyorlar ambar kayıt bedelini. buradan geçirmiş olunabilir.
  mng kargo: aynı şekilde bunların da havaalanında antrepoları var. solmaz'ın yaşadığı durumdan ve rezalet ötesi bir firma olduğundan dolayı beter olsunlar amk.
  tnt: en şaşırdığım bu oldu. kendi halinde olan fedex ile birleşmiş bir firma. arada güzel kampanyalar yaparlar. şaşırdım.
  ups: bir şaşırdığım firma daha. işlerini türkiye standartlarının üzerinde yapmaya çalışan bir firma. yurt dışı çıkışlarını sadece ahl'den yapmaları ve göndericiye yüksek ardiye bedeli ödetmesi ile ilgili olabilir mi? bilemedim.
  dhl: listede olmamasına şaşırdım.