şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşımın dün beyan ettiği olay.

    ''zaten en pisi olan hizmet sektöründeyiz... e ekonominin durumu da belli... hem müşteri ara bul, hadi buldun ikna et hazırlık yap. hadi her şey tamam en son aşama ödeme almakla uğraş dur. valla çekilecek dert değil tanıdığım en az 5 iyi ajans önümüzdeki günlerde kapıya kilidi vuracak. bu ne ajans çalışanlarının ne ajans patronlarının ne de sektörün suçu. bu sadece kendi cebini doldurup karşındakine para kazandırmak istemeyen aç gözlü bencil insanların patron olmasından kaynaklı bir durum.''
  • son yıllarda mantar gibi türemelerinin doğal sonucudur. herhangi bir sektörde olduğu gibi, işler normal seyrinde giderken açılan yeni işletmeler, ekonomik bir sarsıntı yaşandığında ya küçülmeye gidiyor ya komple kapanıyor.

    reklam ajansları da birkaç tane büyük* oyuncu kalana kadar kapanacak. buradaki insanlar bir süre işsiz takılacak ya da freelance saçma sapan işler yapmak zorunda kalacak. bir süre sonra işler yoluna girip ödemeler düzenli yapılmaya başlandığında yine yenileri açılacak ve tarih tekerrür edecek.