şükela:  tümü | bugün
 • reklamın maliyetini düşürür. bu sayede de aynı kuşakta aynı reklamı 5 değil 10 kere seyretme olanağı bulunur. söz konusu reklam içine reklam alma eylemi, reklam kuşağında bir alt küme reklam kuşağı yaratmak olarak tanımlanıyor ise, bu durumda filmlerden sonra reklamların da unutulmaya başlanacaktır. bu sayede de reklamlar hatırlanmayacak, reklamverenler ne de olsa hatırlanmadığı için reklamvermeyene dönüşecektir. sonrasında ise gelsin tek parça filmler, gelsin tek parça diziler, oh mis olacaktır. hayra alamet değildir. şeytan işidir.
 • complementary goodslarda oldukca sik kullanilan reklam cesitidir. ornegin bulasik makinesi, camasir makinesi deterjan, camasirsuyu, calgon paketlerinin ustunde hangi bulasik makinesi, camasir makinesi ureticilerilerinin bu mali tavsiye ettigi yazilir. ayni sekilde benzin, motor yagi, lastik reklamlarinda belli basli, piyasada itibari yuksek olan arabalarin tavsiye ettigi belirtilir.

  bir diger ornegi de gazetelerin bir donem verdigi tabak canak reklamlari ile simdilerde verdikleri belli basli dersanelerce hazirlanan oss ve lgs deneme testleri icin yaptiklari reklamlardir.

  burda maliyet disinda,daha onemli bir konu soz konusudur. kalitesi ile onplana cikan bir markanin oturmus itibarindan yararlanmak. zira bir markanin oturması icin oldukca uzun zaman ve yuklu kaynak harcanmasi gerekir. tum bunlari yapmaniza ragmen itibar kazanamayabilirsiniz ya da kazandiginiz itibari en ufak bir hatanizla yerle bir edebilirsiniz. dolasiyla kimi zaman itibar para ile olculemeyecek kadar onemli ve degerlidir.
 • batesmotelpro'nun lassa reklamı içine baymak reklamı alarak yapmış olduğu olay:

  http://www.webolay.com/…le/don-duran-titre-bakalim/
 • işte reklam budur !

  buradan erdal klimayı , bu akıllı reklam anlayışı nedeniyle tebrik ediyorum. adamlar reklama para vermek yerine hazır bir reklam içerisine kendi reklamlarını ekleyerek milyonlara ulaşmışlardır.