• reklam amacıyla belli yerde bulunan, üzerinde resim ve yazılar bulunan tabela. ışıklı olanları, reklam içeriği değişen mekanik ve elektronik olanları da bulunur
  • (bkz: billboard)
  • yaratici uygulamalar gormeye basladigimiz mecralardan biri:
  • üzerinde kısmen ya da tamamen reklâm niteliği taşıyan yazılı veya görsel mesajların yer aldığı, değişik şekil ve ebatlarda ışıklı veya ışıksız teşhir üniteleri.
  • artık adım başı konulan göz tecavüzcüsü. görüntü kirliliğinin baş kahramanı.
  • - "sen şehrin ilerisindeki yerleşimsiz bölgede 65 metrelik panoları hiç gördün mü? panoların bir zamanlar yalnızca 6,5 metre boyunda olduğunu biliyor muydun? fakat araçlar hızlı gitmeye başlayınca, reklamların daha uzun süre görülebilmesi için panoları uzattılar."
    (bkz: fahrenheit 451)
  • günümüzde pano yerine insanların kullanıldığı bir hale gelmiş durumda. oturdum buraya neden yazıyorum ? hala bu durumu anlamakta zorluk çekiyorum. gün geçtikçe sosyal medyada gördüğüm arkadaşlarım ayaklı bir reklam panosuna dönüşüyo. cidden ama. hiç influencer olabilecek bir enerji almadığın bir tip bir noktada bir marka için içerik paylaşıyor ya da influncer olan bir arkadaşının etkinliğine gidip hiç bir karşılığı olmadan reklamın yüzü oluyor. fotoğrafı çekiliyor, yetmiyor hashtag ile kendi fotoğrafını paylaşıyor.
    sinema harici reklamlardan kaçmaya çalışırken, o reklamlardan kaçmaya çalışanlar reklam panosu oldular resmen.
hesabın var mı? giriş yap