şükela:  tümü | bugün
 • bi cesit savunma mekanizmasi yansitan sacma soylenti
 • any publicity is good publicity.
  adinizi duyurdugunuz surece gerisi bos.
 • insanlara bir şeyin ne kadar kötü olduğunu söyleseniz bile sonuçta öyle bir şeyin varlığını haber vermiş olursunuz. bu da reklamın ana nedeni olan bilgilendirme statüsünün ilk başlığıdır. hatta bu şekilde o ürün ya da mekan daha da çok ilgi çekebilir. beğeneni olursa, o ürünü kullanmaya ya da mekana gitmeye devam eder. kötüleyen reklamlar (isim olarak böyle birşey mümkün değildir.) (tv haberleri, ya da köşe yazıları) beleş oldukları için firma ya da mekan bakımından daha kazançlıdırlar.
 • atreju : hacı çok iyi oldu bu frp-satanizm geyiğini bağdaştırma öküzlüğünü yapmaları..
  millet nası merak ediyor, nasıl araştırma yapıyormuş bi bilsen.. istemeden aslında süper reklam yaptılar.. reklamın iyisi kötüsü de olmaz biliyon.. hehehhe.. turkce arama motorlarında şu anda bir numara "frp" "fantasy" imiş..
  nuitari :haha dogru tabii hem zaten yasak olan kotu olanda ilgi ceker ya !
  haklisin reklamin iyisi kotusu olamaz iyi iyi bari faydasida dokunsun :))
  atreju :ehehe.. 1000$'a diemlik yapcam olm.. teklif var..
  nuitari : ahaha satanist frp oynatilir :p
  atreju : göndersene hacı senin şu 4 sene önceki senaryoyu.. vereyim ayarı..
  nuitari : isterim yarısını paranın..
  atreju : 1/3 ?
  nuitari : yarısı!
  atreju : ohooo.. işimiz var senle..
 • eminem kod adlı beyaz zenci rapperın kendisi hakkında çıkan olumsuz haberlerle ilgili yaptığı yorum...
 • telsim mycep reklaminda cem yilmazin sarf ettiği replik
 • kötü reklamcıların savunma mekanizmasıdır.sırf reklamında zeki müren oynadı diye aloya topaç deterjanı gözüyle bakılmıştır mesela.battı netekim.
 • dennis rodmanin "gazetelerde hakkımda cıkacak tek kotu haber olum ilanıdır" sozunun bir benzeri.
 • bu kotu reklamin icerigine baglidir.eger bu kotu reklam hedef kitlenin topluca reklami yapilan seyden nefret edecek duruma sokuyorsa kotudur.buna ornek olarak bir zamanlar italya apoyu vermeyi reddettigi donemde italyan markalarina turklerden protesto ve almama tepkileri gelmisti.o donemde mesela benettonun adi oldukca sik olarak medyada gecmesine ragmen satislari dusmustu.
  bir diger ornek olarak su siralar japonya da cok sik konusulan yazijirushi skandali verilebilir.bu bizim pinar gibi japonyanin en buyuk gida firmasi idi, fakat once sut uretim tesislerinde gerekli bakimin yapilmadigi icin bir cok insanin zehirlenmesine neden oldu ve arkasindan da et urunlerinde kacak et kullandigi skandali ortaya cikti. butun bu olanlardan sonra benim gibi yabancilar bile bu markayi tanidi fakat firma su siralar iflasin esigine gelmis bir durumda...
hesabın var mı? giriş yap